www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @188
Počítadlo


Spam poison

Druhý večer nepokoja

Verejná knižnica Jána Bocatia

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach Vás v rámci projektu Štyri večery nepokoja pozýva na v poradí druhý večer poézie a hudby. Podujatie je naplánované na stredu 2. októbra 2013 o 17.00 (Hviezdoslavova 5) a opäť sa na ňom predstavia dvaja súčasní autori poézie. Tentoraz to bude poetka Mirka Ábelová a básnik Ján Petrík. Ich zaujímavé rozprávanie nielen o literatúre spestrí umeleckým prednesom Júlia Hanudelová a hudbou Jakub Krajňák (gitara) a Sztella Jarosi (flauta).

Mirka Ábelová (1985) sa narodila v Bojniciach. Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracuje ako redaktorka RTVS — Slovenský rozhlas. Publikovala časopisecky, knižne debutovala v antológii Sólo pre 9 hlasov, samostatným knižným debutom je básnická zbierka Striptíz (2011). Je víťazkou 4. ročníka súťaže Básne 2012 Asseco solutions.

Ján Petrík (1957) sa narodil v Krompachoch. Pracoval ako metodik pre umelecký prednes a divadlo vo vtedajšom Osvetovom stredisku v Spišskej Novej Vsi neskôr ako inšpektor pre záujmovú umeleckú činnosť odboru kultúry Okresného národného výboru a vedúci oddelenia záujmovej umeleckej činnosti Domu kultúry v Spišskej Novej Vsi. Pôsobil tiež ako spisovateľ v slobodnom povolaní a redaktor literárnej redakcie košického štúdia Slovenského rozhlasu. V súčasnosti je redaktorom časopisov Slovenskej knižnice pre nevidiacich v Levoči. Je zakladajúcim členom a vedúcim Spišskonovoveského literárneho klubu. Žije v Spišskej Novej Vsi, venuje sa poézii, satirickej tvorbe a tvorbe pre rozhlas.

Verejná knižnica Jána Bocatia

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Verejná knižnica Jána Bocatia
– kultúrna inštitúcia Košického samosprávneho kraja
Hlavná 48
042 61 Košice
Čerpané z: www.vkjb.sk

VKJB, 24. 09. 2013 | Prečítané: 1109 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore