www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @568
Počítadlo


Spam poison

Czech Press Photo 2011

Výstava je otvorená do 31. januára 2012

Stanislav Krupař, Reflex: Z nepokojov na severe Čiech

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne otvorí vo vyššom rozlíšení o veľkosti 700 × 466 bodov.

Fotografia roku CZECH PRESS PHOTO 2011: Krištáľové oko – STANISLAV KRUPAŘ, Reflex: Z nepokojov na severe Čiech, Varnsdorf, 10. 9. 2011.

Fotografia roku CZECH PRESS PHOTOV utorok 15. novembra sa v Brožíkovej sieni Staromestskej radnice konal ceremoniál odovzdávania cien 17. ročníka súťaže CZECH PRESS PHOTO 2011 za prítomnosti primátora Prahy Bohuslava Svobodu.

Hlavnú cenu „Krištáľové oko“ s titulom FOTOGRAFIA ROKU 2011 prevzal Stanislav Krupař, Reflex, a ďalšiu významnú cenu Grant Prahy prevzali Alena Dvořáková a Viktor Fischer, Afisfoto.

Stanislav Krupař

Víťaz Czech Press Photo 2011 Stanislav Krupař pózuje s Krištáľovou cenou, ktorá je dielom sklárne Ruckl Crystal.

Ceny prevzalo i ďalších 30 popredných českých a slovenských fotografov, ktorým v ôsmich súťažných kategóriách priznala ocenenia medzinárodná porota.

Toho roku už po štvrtý raz boli udelené i zvláštne ceny pre mladých fotografov do 25 rokov. Celkom 6 mladých prevzalo Canon Junior Awards.

Ďalej boli udelené tieto ceny: Cena UNHCR, vysokého komisára OSN pre utečencov, Dve ceny Nikon Sport Award , Cena Academic.

Od 16. novembra je pre verejnosť v Krížovej chodbe a Rytierskej sále Staromestskej radnice otvorená výstava 17.ročníka CZECH PRESS PHOTO 2011. Tentokrát obsahuje cez 500 fotografií, ocenených i ďalších vybraných z celkového počtu 3 744 súťažných snímkov od 288 fotografov. Ako každoročne, i teraz je zrkadlom života a sveta uplynulého roku.

Súčasťou výstavy je i kolekcia držiteľa minuloročného Grantu Prahy Czech Press Photo 2010 Romana Vondrouša nazvaná Fragmenty metropoly, ktorá je výsledkom ročného tvorivého štipendia udeľovaného pražským primátorom. Kolekcia je vystavená v románsko-gotických priestoroch Staromestskej radnice.

Výstava na Staromestskej radnici v Prahe je pre verejnosť otvorená od 16. 11. 2011 do 31. 1. 2012, a to denne od 10. do 18. h.

Cena čitateľov iDNES.cz a Cena detí Alik iDNES.cz, o ktorých sa hlasovalo niekoľko týždňov od vyhlásenia cien súťaže Czech Press Photo 2011 až do dňa otvorenia výstavy na Staromestskej radnici, išli do rúk jediného fotografa. Je ním horolezec, známy fotograf hôr a javov prírody Ladislav Kamarád. A snímkou, na ktorej sa svorne zhodli ako dospelí tak deti, je Mliečna dráha na Šumave.

Czech Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Czech Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

CZECH PRESS PHOTO
– je súťaž a následná výstava prinášajúca nezávislé autentické obrazové svedectvá o živote. Tak, ako ich vidia doma i vo svete profesionálni fotožurnalisti žijúci v Českej alebo Slovenskej republike. Cieľom súťaže i výstavy, ktoré sa konajú každoročne od r. 1995, je umožniť verejnosti byť očitým svedkom udalostí a javov uplynulého roku. A takisto snaha motivovať fotografov v každodennom stereotype ich práce k osobným prístupom a tak stimulovať rozvoj samotného média fotografie. Czech Press Photo dáva možnosť zverejňovať i to, čo z najrôznejších dôvodov navzdory svojim kvalitám nenachádza v masmédiách uplatnenie. V záujme nestrannosti posudzuje práce nezávislá, každoročne obmeňovaná odborná medzinárodná porota. Czech Press Photo podporuje záujem o fotožurnalizmus ako prostriedok medziľudského poznania a porozumenia.
Čerpané z: www.czechpressphoto.cz a Aktuálně.cz

CZECH PHOTO, 05. 12. 2011 | Prečítané: 2849 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore