www.humanisti.sk
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @787
Počítadlo


Spam poison

Chceme vám povedať, že…

Pozvánka na prezentáciu knihy

Viac než 8 tisíc detí na Slovensku žije v pestúnskych a adoptívnych rodinách alebo v inej forme náhradnej rodinnej starostlivosti. Niekoľkí z nich na prahu dospelosti našli odvahu a chcú prehovoriť o náhradnej rodinnej starostlivosti, odnímaní z rodiny, o detských domovoch, sociálnych pracovníkoch, Knihách života, ale aj o najnovšej knihe, ktorú napísali.

Chcú prehovoriť, aby pomohli nám – profesionálom zlepšiť systém pomoci deťom v ohrození. Tak im príďte načúvať. A nečudujte sa, ak okrem ich slov budete počuť aj ich obľúbené piesne. Patrí to k nim a dáva im to silu.

Chceme vám povedať, že…

Kedy: 25. november 2011, 13.00 – 14.30 h

Kde: Radnica Banská Bystrica

Prijmite pozvanie na PUBLIC HEARING alebo VEREJNÉ NAČÚVANIE mladým ľuďom z náhradných rodín o tom ako vidia systém sociálnoprávnej ochrany detí Slovenskej republiky a čo by navrhovali zlepšiť. Po akcii nasleduje prezentácia knihy pre deti a dospievajúcich z pestúnskych a adoptívnych rodín Vieš kto si? …si dôležitá osoba.

Vieš kto si? …si dôležitá osoba

Podujatie organizuje Návrat, o. z. na podporu ozvučenia hlasu detí a dospievajúcich z náhradných rodín, a je určené na ich podporu a participáciu na veciach verejných a tiež na podporu odbornej i laickej diskusie o zavedení štandardov kvality pre pomoc deťom žijúcim mimo pôvodnej rodiny. Podujatie je určené prioritne pre pomáhajúcich profesionálov v systéme sociálno-právnej ochrany detí.

Uskutočňuje sa pod záštitou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a s podporou Mesta Banská Bystrica.

Ilustračné foto

Interaktívnu knihu pre deti a mládež v pestúnskych a adoptívnych rodinách Vieš kto si? …si dôležitá osoba vydalo občianske združenie Návrat. Ide o prvú slovenskú knihu písanú v jazyku detí o náhradnej rodinnej starostlivosti. Knihu napísalo spolu 20 autorov (Danka Žilinčíková a spoluautori), 80 % z nich sú mladí ľudia zo Slovenska, ktorí majú osobnú skúsenosť s pestúnstvom, adopciou, s výchovou príbuznými, pobytom v detskom domove. Zvyšnými autormi sú sociálne pracovníčky a psychologička, ktoré viac než 24 mesiacov viedli individuálne a skupinové stretnutia s mladými dospievajúcimi z náhradných rodín a spracovávali s nimi ich životné histórie prostredníctvom tvorby Kníh života.

Kniha má dve časti

V prvej časti autori vysvetľujú jednoduchým spôsobom čo je adopcia, pestúnstvo, načo sú súdy, kto sú sociálni pracovníci a psychológovia. Takisto táto časť popisuje, kde všade žijú deti v pestúnstve a adopcii a popisuje aj rôzne dôvody prečo deti nežijú so svojimi pôvodnými rodičmi. Text je poprekladaný autentickými citátmi detí, pôvodných rodičov, sociálnych pracovníkov, pestúnskych i adoptívnych rodičov o tom, čo pre nich znamená pestúnstvo, čo sa im páči na adopcii, čo pre nich je ťažké, čo im pomáha a pod. Táto časť obsahuje aj interaktívne prvky: vťahuje čitateľa do diania knihy, kladie mu otázky a dáva mu priestor, aby ich zodpovedal – písomnou alebo kreslenou formou priamo do knihy.

Druhá časť knihy predstavuje slovom i fotografiou autorov knihy: mladých ľudí z rôznych miest Slovenska, ktorí zverejňujú svoje príbehy – príbehy o tom ako sú úspešní a v akých rôznych rodinách žijú (pestúnskych, adoptívnych či so svojimi príbuznými). Aj táto časť obsahuje interaktívny prvok – miesto pre profil čitateľa (dieťaťa, mladistvého, mladého dospelého z pestúnskej či adoptívnej rodiny).

V knihe sa nachádzajú fotografie, ktorých autorom je Matej Kapusta, jeden zo spoluautorov knihy.

Kniha, ktorú je možné zakúpiť vo všetkých Centrách Návrat, bola vydaná ako súčasť projektu „Právo dieťaťa v náhradnej rodine na jeho vlastnú identitu“ s finančnou podporou Nadácie Open Society Fund.

Viac o knihe sa môžete dočítať v článku Interaktívna kniha pre deti a tínedžerov v pestúnskych a adoptívnych rodinách.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Návrat, o. z.
– je nezisková organizácia, ktorá od roku 1993 presadzuje a podporuje návrat opustených detí z inštitúcií (detských domovov) do rodín
– sú presvedčení, že jedine rodina so stabilnými milujúcimi rodičmi dokáže dieťaťu poskytnúť optimálne podmienky pre zdravý duševný vývin
– v 7 regionálnych centrách Návratu viac ako 30 ľudí (sociálnych pracovníkov, špeciálnych pedagógov, psychológov…) poskytuje komplexné odborné služby v dvoch základných oblastiach: náhradná rodinná starostlivosť a sanácia rodín v ohrození
– desiatky odborníkov rôznych profesií spolupracujú s Návratom externe
– stovky ľudí podporujú ich misiu osobnou angažovanosťou
Čerpané z: www.navrat.sk

Návrat, 23. 11. 2011 | Prečítané: 3255 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (522 hl.)
 
Nie (388 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 910
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Nie
16-08-19 * 19:42
 Re: Internet
16-08-19 * 19:05
 RE: Zbierka náboženských nezmyslov
16-08-19 * 18:50
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore