www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @736
Počítadlo


Spam poison

Čaro skutočnosti

Ako vieme, čo je skutočne pravda

Ako vznikol svet?
Odkiaľ všetky veci pochádzajú?
Kto boli prvý muž a prvá žena?
Prečo sa strieda deň s nocou a zima s letom?
Čo je Slnko?
Čo je dúha?
Čo je zemetrasenie?
Sme tu sami?

Už oddávna ľudia na celom svete vymýšľali rôzne príbehy, aby si odpovedali na zásadné otázky. Už ste počuli príbeh o tom, ako sa Slnko vyliahlo z vajca emu? A čo príbeh o veľkom sumcovi, ktorý na svojom chrbte niesol celý svet? Už vám niekto tvrdil, že zemetrasenia spôsobuje kýchajúci obor? Tieto mytologické príbehy sú zaujímavé. Ale aká je skutočná odpoveď na tieto otázky?

Na otázky o vesmíre, čase, evolúcii a mnohom inom vám prináša vedecké odpovede kniha Čaro skutočnosti: Ako vieme, čo je skutočne pravda, ktorej autorom je Richard Dawkins.

Čaro skutočnosti

Kniha zaujme čitateľov všetkých vekových skupín – deti, mladistvých, dospelých, aj tých skôr narodených. Prostredníctvom pútavých viet a úžasných ilustrácii kniha opisuje skutočný príbeh o svete okolo nás a vťahuje nás do fascinujúcej vedeckej reality, ktorej čaro ďaleko prevyšuje staroveké mýty. Oboznámi nás s dúhou, našimi genetickými predkami, tsunami, padajúcimi hviezdami, rastlinami, zvieratami a mnohými inými charakteristickými javmi na tejto vedeckej výprave za poznaním.

Richard Dawkins spolupracoval s renomovaným ilustrátorom Daveom McKeanom, ktorý ilustroval množstvo svetoznámych kníh a vytvoril stovky obalov pre knihy, komiksy a hudobné albumy. Tiež navrhol niekoľko postáv pre filmovú sériu Harry Potter a zrežíroval dva celovečerné filmy.

Richard Dawkins sa prvýkrát preslávil knihou Sebecký gén, ktorá patrí medzi najpredávanejšie vo svojej kategórii. Medzi jeho ďalšie významné diela patria Delúzia boha a Najväčšia šou na svete. Napísal tiež niekoľko televíznych dokumentov. Napríklad Velikán Charles Darwin z roku 2008, v ktorom aj účinkoval. Za svoj prínos v literatúre získal početné ocenenia a stal sa členom Kráľovskej spoločnosti pre literatúru. Do roku 2008 bol profesorom na Oxfordskej univerzite.

Richard Dawkins a Dave McKean vytvorili knihu, ktorá je oslavou našej planéty a bude cenným zdrojom informácií v nasledujúcich rokoch.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Richard Dawkins
– narodil sa 26. marca 1941 v Nairobi (Keňa)
– evolučný biológ, významný humanista, v roku 1996 ocenený titulom Humanista roka
– najhlasnejší svetový spisovateľ, rečník a moderátor popularizácie ateizmu – hlavne cestou kritiky náboženstva a propagáciou Darwinovej teórie prírodného vývoja
– čitatelia časopisu Prospect ho hlasovaním zaradili medzi troch najvýznamnejších súčasných intelektuálov sveta (s Noamom Chomskym a Umbertom Ecom)
Čerpané z: The Magic of Reality: How We Know What’s Really True

Richard Dawkins, 10. 09. 2011 | Prečítané: 4631 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore