www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @568
Počítadlo


Spam poison

Budeme odvolávať ministra Richtera

Strana Sloboda a Solidarita, hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) a hnutie SME RODINA – Boris Kollár podali návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi Jánovi Richterovi

Odvolaním ministra školstva Petra Plavčana pomenoval predseda vlády dôvody, pre ktoré prikročí k personálnym zmenám vo vedení rezortov svojej vlády. Sú to:

  • vláda odmieta tolerovať netransparentné a korupčné správanie;
  • vláda si nemôže dovoliť hazardovanie s dôverou verejnosti;
  • zotrvávanie ministra vo funkcii je ohrozením dôveryhodnosti vlády;
  • minister nemôže zotrvať vo vedení rezortu, ak tiene podozrení pretrvávajú.

„Očakávame, že premiér bude pristupovať rovnako striktne ku všetkým členom kabinetu,“ komentovala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.

Vyššie uvedené dôvody spĺňa rovnakou, ba i vyššou mierou, člen vlády poverený riadením Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter.

„Preto sa demokratická opozícia spojila a navrhujeme, aby NR SR vyslovila nedôveru ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny. Nekompetentným riadením ministerstva permanentne a systematicky poškodzoval najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva a toto ohrozenie bude pretrvávať, kým nebude odvolaný,“ dodala Blahová.

Návrh na vyslovenie nedôvery Richterovi podpísalo 33 poslancov NR SR.

„Minister Richter zlyhal v tej najdôležitejšej úlohe, akú mal – a to je ochrana detí,“ reagovala poslankyňa NR SR Anna Verešová.

Dodala:

„Sme presne tam, kde sme boli v septembri minulého roka. A pritom nenastala žiadna nová situácia. Minister mal konať hneď, ako sa dozvedel o podozrení zo zneužitia detí. ‚Najschopnejší‘ minister strany SMER – SD má teda reakčný čas na ochranu detí 11 mesiacov. Znáša celú zodpovednosť za všetky zlyhania, konania aj nekonania, ktoré spôsobili škody na zdraví a vývoji detí.“

Boris Kollár, predseda hnutia SME RODINA – Boris Kollár, označil správanie sa koaličných politikov za postoj „šmejdov v politike“:

„Dôvody na odvolanie ministra trvajú už rok. A jednej koaličnej strane začal vadiť až teraz. Prečo jej rok nevadil? Prečo to nehovorili skôr? Lebo z toho mali výhody, tak boli ticho. A dnes je problém, lebo si premiér tejto krajiny so SNS vytrel podlahu a zrazu je Richter problém,“ uzavrel Kollár.

Podpisové hárky a návrh na vyslovenie nedôvery Jánovi Richterovi odovzdali predstavitelia SaS do podateľne NR SR 31. augusta 2017.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 01. 09. 2017 | Prečítané: 251 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore