www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @992
Počítadlo


Spam poison

Bude Ľuboš Blaha bojkotovať Trenčiansku univerzitu Alexandra Dubčeka?

Alebo s bojkotom to len hrá na city občanov?

19. júna 2018 sa marxista Ľuboš Blaha, poslanec NR SR za stranu SMER – sociálna demokracia, v sociálnej sieti Facebook vyjadril:

„Ja som osobne časopis Zem a vek nikdy nečítal, ale tu ide o princíp. Ak ho BILLA odstránila z predaja, lebo sa s ním nestotožňuje, znamená to, že odstráni z predaja aj .týždeň, ktorý obhajuje vrahov, propaguje americké vojny a šíri nenávisť voči Rusku?

Odstránia z predaja aj Denník N, ktorý obhajuje liberálny kapitalizmus, a teda to, že ľudia musia žiť v neľudskej chudobe, kým iní sa topia v prachoch?

Odstránia SME, ktoré propaguje záujmy Penty, finančnej skupiny, podozrivej z dzurindovskej korupčnej kauzy Gorila?

Alebo budú odstraňovať len tých, na ktorých ukážu prstom liberálni truhlíci? A kto bude potom ďalší? Možno Billa zakáže vstup Blahovi, lebo však liberáli povedia, že je ‚prokremeľský extrémista‘. Možno zakážu predávať Pravdu, však sú to komunisti, čo obhajujú progresívne dane – a každý liberál predsa vie, že to je len krôčik ku gulagom!

Povolená bude len propagácia názorov, aké má Kiska – všetko ostatné označia za extrémizmus a konšpirácie a predávať sa to jednoducho nebude. Samozrejme, oni to nerobia kvôli kontrole myslenia, ako totalitné režimy, oni to robia, aby vlastne chránili vašu slobodu. Lebo zákazníci Billy sú podľa jej manažérov asi kompletní idioti, ktorých treba takto vychovávať, čo si smú a nesmú kupovať. V mene slobody. Orwell by to nevymyslel lepšie…

Pri všetkej úcte, ja som s Billou skončil. Nebudem tam už nakupovať a myslím, že tak urobia všetci, čo majú plné zuby tohto liberálneho lynčovania. Nemám rád, ak niekto vnáša politiku do potravín. A už vôbec nie, ak tam niekto vnáša inkvizíciu.

A opakujem, toto nie je o časopise Zem a vek, toto je o princípe. Tento časopis nie je fašistický. Môže sa nám nepáčiť a v tom prípade ho jednoducho nebudeme kupovať. Ale toto rozhodnutie nemôže robiť Billa za zákazníkov.

Alebo vlastne môže – je to súkromný reťazec. Ale rovnako ju potom môžu začať bojkotovať zákazníci a bude to ich súkromné rozhodnutie. Pretože Billa je prvý obchodný reťazec, ktorý sa zapojil do politiky a to má následky.

Kým z predaja nevylúčia .týždeň, Denník N a SME, ja v Bille nenakupujem, lebo sa zjavne stotožňujú s vojnovými štváčmi. A z toho je nevoľno pre zmenu mne. Bye-bye, Billa.“

V roku 2017 bola vydaná učebnica pre pedagógov stredných škôl pod názvom „Prevencia nenávistných a extrémistických prejavov v školskom prostredí“, ktorú vydala Katedra politológie Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. V tejto učebnici v kapitole 3.3.2 Radikálne a extrémistické občianske združenia spomenul tajomník katedry Mgr. Pavol Struhár, PhD. občianske združenie DAV DVA, O.Z. Toto občianske združenie vydáva vlastný časopis, do ktorého píše aj Ľuboš Blaha.

Pozri:

  1. DAV DVA reaguje na lživé a nepodložené obvinenie Pavla Struhára (Apelujeme na ministerku školstva, aby učebnicu stiahla zo škôl)
  2. Univerzitný pedagóg Vladimír Manda vypracoval kritickú analýzu tzv. „anti-extrémistickej“ učebnice Pavla Struhára (Pár poznámok k učebnici pre pedagógov stredných škôl)

Zdá sa, že rovnako ako nečíta časopis ZEM & VEK, tak nečíta ani časopis DAV/ (kultúrno-politický magazín DAV DVA).

Ako to, že Ľuboš Blaha nebojkotuje verejne Trenčiansku univerzitu?

Buď z nevedomosti alebo vie, že v redakcii DAV/ sa mýlia, a Pavol Struhár má rovnako pravdu ako BILLA.

Na človeka, ktorý o sebe tvrdí, že je ľavičiar, mi to nesedí. Ľuboš Blaha možno to s tým ľavičiarstvom len nedomyslel. Ak mu ide o princíp, mal by sa zastať aj dnešných davistov.

Ak sa dodnes nezastal, čosi smrdí v parlamente.

Pripomínam, že Ľuboš Blaha už na akademickej pôde katedry politológie na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka vystupoval v so študentmi. Rozprával im o sebe, prečo sa stal marxistom, komunistom a ľavičiarom.

Ak ešte raz Ľuboš Blaha vstúpi na akademickú pôdu tejto univerzity, dokáže občanom, že mu vôbec nezáleží na nejakých princípoch. Dokáže, že je pokrytec, a hrá takú politiku, ktorá mu prináša osobný zisk (úžitok, prospech).

Zisk!!! To už nie je ľavicové krédo. Zisk, kapitál… slová, ktoré Ľuboš Blaha ako antikapitalista rád kritizuje.

Ľavičiar by mal mať aspoň základnú hrdosť. Ak mu ide o princíp, tak, keď sa už rozhodne nenakupovať v obchode BILLA (lebo princíp), tak by mal aj bojkotovať univerzitu (lebo ten istý princíp).

Som zvedavý, ako by dodržiaval princíp, keby všetky obchody, kde sa predávajú časopisy, by spravili to isté, ako obchod BILLA. Išiel by sa Blaha pásť na lúku?

Som zvedavý, kedy napíše o Trenčianskej univerzite, že už tam nebude vystupovať, lebo je mu nevoľno z toho, že nejaký tajomník zaradil do kapitoly o radikálnych a extrémistických občianskych združeniach občianske združenie DAV DVA, O.Z. A ostatní, napríklad recenzenti PhDr. Josef Smolík, Ph.D., MBA, LL.M. a doc. PhDr. Jozef Klavec, PhD., mu to mlčky v učebnici odsúhlasili. (Ach, koľko titulov spredku aj zo zadku majú za málo muziky.)

Archív:

Ľuboš BlahaPavol Struhár

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ako sa podľa vás nazýva spoločenské zriadenie, ktoré bolo u nás do roku 1989? (Zvoľte najvhodnejšie.)

Demokratický socializmus (Počet hlasov: 39)
(6.45 %)

Marxistický socializmus (Počet hlasov: 80)
(13.22 %)

Reálny socializmus (Počet hlasov: 41)
(6.78 %)

Socializmus s ľudskou tvárou (Počet hlasov: 32)
(5.29 %)

Vedecký socializmus (Počet hlasov: 18)
(2.98 %)

Socializmus ako prvá fáza komunizmu (Počet hlasov: 65)
(10.74 %)

Socializmus (Počet hlasov: 131)
(21.65 %)

Komunizmus (Počet hlasov: 53)
(8.76 %)

Totalita (Počet hlasov: 61)
(10.08 %)

Hlboká totalita (Počet hlasov: 41)
(6.78 %)

Štátny kapitalizmus (Počet hlasov: 44)
(7.27 %)Celkom hlasovalo: 605

Ján Parada, 20. 06. 2018 | Prečítané: 881 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (576 hl.)
 
Nie (428 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1004
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Skúsenosť
04-04-20 * 22:32
 Rúška
03-04-20 * 22:11
 Re: 17
03-04-20 * 19:52
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore