www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @657
Počítadlo


Spam poison

Bebekova skaza

Vyšlo 2. vydanie historického románu

Bebekova skazaDňa 20. 7. 2012 po náročných a dlhých prípravách vyšlo druhé, prepracované vydanie historického románu Bebekova skaza, odohrávajúceho sa v 16. storočí, od spisovateľa Rafaela Szabó-a. Príbeh, ktorý kniha rozpráva, sa viaže na hrad Krásna Hôrka a jeho blízke okolie. Kniha má 139 strán a je ilustrovaná farebnými ilustráciami dotvárajúcimi atmosféru deja.

V historickom diele sa autor vracia do čias, keď na hrade Krásna Hôrka bačoval neľútostný hradný pán Bebek. Dej románu sa odohráva na Spiši a Gemeri a rozpráva o práci baníkov a drancovaní slobodných kráľovských miest Smolníka, Gelnice a Tichej Vody. V dramatickej podobe vykresľuje aj reformáciu, ktorá prebiehala v tej istej dobe.

Román bol pôvodne vydaný v roku 1993 v náklade 1 500 kusov, ktorý sa v priebehu krátkeho času rozobral, najmä vďaka obľube u turistov, navštevujúcich hrad Krásna Hôrka. Odvtedy nebola realizovaná jeho dotlač, resp. ďalšie vydanie až doteraz.

Nakoľko v marci 2012 vypukol na hrade Krásna Hôrka požiar, ktorý zničil hlavne jeho strechu a tento skvostný hrad je v dôsledku tohto verejnosti neprístupný, vydavateľ knihy sa rozhodol, že suma 2 eurá z každého exemplára knihy zakúpeného od 20. 7. do 1. 12. 2012 bude poukázaná na účet verejnej zbierky Slovenského národného múzea pre obnovu hradu Krásna Hôrka, číslo účtu 7000443743/8180. Knihu si môžete kúpiť online priamo na e-shope vydavateľa (Victory Studio Shop) za cenu 7 eur + poštovné náklady, prípadne na niektorých predajných miestach za cenu vyššiu.

Bebekova skaza

Po dohodnutí predaja v niektorých kamenných predajniach bude zoznam predajných miest zverejnený na oficiálnej webovej stránke knihy: www.bebekovaskaza.sk, na ktorej bude tiež vydavateľ po 1. 12. 2012 informovať o výške dedikovanej sumy ako aj o jej prevedení na účet vyššie uvedenej verejnej zbierky.

Z deja: Hlavnými hrdinami románu Bebekova skaza je banícka rodina Karola Zavilu. Do rodiny Zavilovcov vstupuje náhly prepad mesta, pri ktorom zahynie otec i matka. Ich syn je priklincovaný o strom. Bebek snová ďalšie dobyvateľské plány. Podarí sa hlavným hrdinom zastaviť ho a prinavrátiť obyvateľom slobodných kráľovských miest slobodu, ktorá im patrí?

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO
Firma Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO vznikla v roku 2009 s úprimnou snahou poskytovať tie najkvalitnejšie služby vo viacerých kreatívnych oblastiach. Firma sa venuje mediálnej činnosti, konkrétne kultúrnej, publikačnej, jazykovej a tvorivým činnostiam, s tým súvisiacim.
Čerpané z: Victorystudio.sk

Victory studio, 23. 07. 2012 | Prečítané: 1966 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (27 hl.)
 
Asi áno (6 hl.)
 
Asi nie (3 hl.)
 
Nie (25 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 61
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Projekt cesty na Mars
20-02-18 * 21:39
 Ekumenizmus nenávisti
19-02-18 * 23:47
 Re: Ty si…
18-02-18 * 16:47
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore