www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @715
Počítadlo


Spam poison

3. ročník Vedeckého veľtrhu sľubuje netradičný a zaujímavý zážitok z vedy

Zábavné interaktívne podujatie

V piatok 14. septembra 2018 sa námestie NC Eurovea v Bratislave stane dejiskom 3. ročníka Vedeckého veľtrhu, na ktorom sa tentoraz predstaví približne 40 vystavovateľov.

Vedecký veľtrh

Vedecký veľtrh prináša celodenný zábavný program pre deti a mládež, v rámci ktorého budú rôzne oblasti vedy a výskumu prezentované zaujímavou a interaktívnou formou. Podujatie je určené najmä pre deti a mládež školského veku (6 – 18 rokov), no zaujímavé je aj pre učiteľov, rodičov a širokú verejnosť. Program veľtrhu je zameraný na povzbudenie záujmu slovenskej mládeže o význam vedy v každodennom živote a prípadnú budúcu kariéru vo vedeckých odboroch.

Medzi vystavovateľmi budú mať svoje zastúpenie vysoké a stredné školy, vedecké ústavy, záujmové organizácie a subjekty komerčnej sféry, ktoré vo svojich stánkoch návštevníkov presvedčia, že veda je všade okolo nás, a že je potrebná v každodennom živote.

„Som rád, že Vedecký veľtrh sa postupne stáva pravidelne organizovaným podujatím, ktoré prispieva k popularizácii vedy na Slovensku. Aj tohto roku sme zaregistrovali veľký záujem škôl, združení, klubov, ale aj firiem a organizácií, ktoré sa chceli zúčastniť Vedeckého veľtrhu ako vystavovatelia. Verím, že aj program tohto ročníka bude pestrý a zaujímavý pre všetkých návštevníkov bez ohľadu na vek,“ vyjadruje svoje presvedčenie Charles Adam Peake, nositeľ myšlienky Vedeckého veľtrhu a zakladateľ Veda nás baví, n.o.

Brány 3. ročníka Vedeckého veľtrhu sa slávnostne otvoria v piatok 14. septembra 2018 o 8.30 h.

Návštevníci veľtrhu sa môžu tešiť napríklad na rôzne ukážky z oblasti robotiky a elektrotechniky. Chýbať nebude prehliadka rôznych robotov, auto na vodíkový pohon, elektromobil, či formula. Oblasť chémie bude zastupovať niekoľko vystavovateľov, ktorí predvedú vizuálne efektné pokusy. Ani toho roku sme nezabudli na návštevníkov, ktorí sa zaujímajú o astronómiu. Za priaznivého počasia môžu pozorovať Slnko, alebo si v planetárnej kupole pozrieť zaujímavé filmy nielen o vesmíre.

Vo viacerých stánkoch natrafíte aj na populárnu skratku 3D; či už v súvislosti s 3D hlavolamami, 3D prezentáciami, virtuálnou realitou s 3D okuliarmi, alebo 3D tlačou, ktorú bude prezentovať niekoľko 3D tlačiarní, a tak sa môžu návštevníci oboznámiť s rôznymi typmi 3D tlače.

Okrem toho sa dozvedia ako si poskladať počítač a navrhnúť webovú stránku. Vedomosti a logiku si môžu všetci overiť pri logických úlohách a hrách spoločnosti Mensa Slovensko či neziskovej organizácie Veda nás baví. A to zďaleka nie je všetko…

Ani toho roku nebude chýbať populárna dronová show a o zábavu sa postará aj kúzelník Talostan. Vedeckým veľtrhom budú návštevníkov sprevádzať známi moderátori Richard Vrablec a Ivan Bindas alias Binďo.

Vedecký veľtrh v Bratislave organizuje nezisková organizácia Veda nás baví v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave. Cieľom veľtrhu je hravou formou priblížiť vedu študentom a žiakom základných a stredných škôl, ale i zvedavým dospelým.

„Vedecký veľtrh je jedným z podujatí, ktoré môže u detí v rannom veku vzbudiť záujem o vedu. Páči sa mi, že sem prichádzajú mladí ľudia, ale aj deti, ktoré nejedného vystavovateľa prekvapia svojimi znalosťami a vedomosťami. Mladí ľudia sú budúcnosťou krajiny a ja verím, že sú medzi nimi nádejní vedci, ktorí raz svojou prácou prispejú k vyššej kvalite nášho života,“ povedal prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc., predseda Slovenskej akadémie vied.

Patróni Vedeckého veľtrhu:

prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc., predseda Slovenskej akadémie vied
Juraj Draxler, bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR

Hlavní partneri:

MATADOR HOLDING, a.s., MOBILE Swan, a.s.

Partneri:

BIONT, a.s., BVS, a.s., CVTI SR, DANONE spol. s r.o., EUROVEA, PROMO ACTIVITY, s.r.o., SKYMOVE, s.r.o., Slovenské elektrárne, a.s., MSC – SUZUKI Slovensko, o.z., Západoslovenská energetika, a.s. FUSION, s.r.o.

Hlavní mediálni partneri:

Best FM Rádio, TASR, Denník N

Mediálni partneri: Kam do mesta, Mladý vedec, PC REVUE, Profesia, Quark, Slovenka, SME, TECHBOX, TOUCHIT, Učiteľské noviny, Západoslovenská televízia

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

VedaVeda nás baví, n.o.
– projekt VEDA NÁS BAVÍ chce poskytnúť deťom skúsenosti s bádaním už v mladšom veku a podnietiť tak ich záujem o vedné odbory i v budúcnosti
– naším poslaním je nadchnúť mladých ľudí pre štúdium vedy, s cieľom vychovať budúcich vedúcich predstaviteľov v oblastiach vedy a technológie, a to cestou podmanivých a interaktívnych výukových programov
– so spoločnosťou VEDA NÁS BAVÍ spolupracujú lektori predovšetkým z radov vysokoškolských študentov, absolventov a doktorandov, ktorí prešli interným školením
Čerpané z: www.vedanasbavi.sk

Veda nás baví, n.o., 12. 09. 2018 | Prečítané: 73 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 65
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Sankcie
14-11-18 * 21:12
 Re: Ruské sankcie
14-11-18 * 18:05
 Top
13-11-18 * 22:34
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore