www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @946
Počítadlo


Spam poison

2010 – Európsky rok boja proti chudobe

a sociálnemu vylúčeniu

Európsky rok boja proti chudobe implementuje v Slovenskej republike Fond sociálneho rozvoja.

2010 – Európsky rok boja proti chudobe

Veľké množstvo ľudí v Európe žije v nedostatku bez možnosti prístupu k základným službám ako je napríklad zdravotná starostlivosť. Takmer 80 miliónov Európanov žije pod prahom chudoby, čo je v rozpore s princípmi EÚ o solidarite a sociálnej spravodlivosti.

Pre posilnenie záväzku EÚ dosiahnuť rozhodujúci vplyv na odstránenie chudoby Európska komisia vyhlásila rok 2010 Európskym rokom boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu preto, že:

všetci ľudia majú právo na dôstojný život a na účasť v spoločenskom živote;
súkromný aj verejný sektor sa delia o zodpovednosť za boj proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu;
odstránenie chudoby s cieľom zaistenia súdržnejšej spoločnosti je prínosom pre všetkých;
• pre dosiahnutie tohto cieľa je potrebné zaangažovanie všetkých vrstiev spoločnosti.

Čo je Európsky rok?

Európsky rok je venovaný zvyšovaniu povedomia o konkrétnej téme, ktorá je dôležitá pre európskych občanov. Bez ohľadu na danú tému každý Rok ponúka príležitosť na výmenu osvedčených postupov, podnecuje diskusie o politike a vytvára užitočné a trvalé spojenia po celej Európe. Takisto vyzýva všetky časti spoločnosti k politickej angažovanosti.

Tieto špeciálne roky dávajú zainteresovaným stranám občianskej spoločnosti a ďalším subjektom možnosť rozvíjať svoje vlastné aktivity.

Kto ho iniciuje?

Európsky rok je iniciatívou Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie. Európska komisia zohráva vedúcu úlohu pri zabezpečení splnenia priorít jednotlivých štátov a cieľov Spoločenstva. Európsky rok sa realizuje v rámci partnerstva s celým spektrom účastníkov, od miestnej úrovne až po úroveň EÚ.

Čo viedlo k rozhodnutiu vyhlásiť rok 2010 Európskym rokom boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu? Bola to finančná kríza?

Boj proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu je kľúčom k dosiahnutiu cieľov EÚ v oblasti zlepšovania sociálnej súdržnosti, dosahovania hospodárskeho rastu a vytvárania početnejších a lepších pracovných príležitostí. Rozhodnutie vyhlásiť rok 2010 za Európsky rok boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu bolo prijaté pred nástupom hospodárskeho poklesu. Avšak s prudkým nárastom nezamestnanosti, ktorému čelili mnohé krajiny v minulom roku, je viac ľudí ako inokedy ohrozených chudobou, čím sa rok situuje významnejšie.

Bude mať kampaň nejaký reálny vplyv na chudobu a sociálne vylúčenie?

Áno, bude! K zmene môže dôjsť iba podnecovaním diskusií. Rok bude výzvou stereotypom a prinesie problematiku chudoby a sociálneho vylúčenia do médií v celej EÚ.

Obnovená diskusia o týchto otázkach pomôže EÚ a jej členským štátom, aby vytvorili nové politiky s cieľom zlepšenia života ľudí, ktorí trpia chudobou a sociálnym vylúčením. Zároveň vytvorí nové podnety k boju proti chudobe – vytváraním a posilňovaním nových partnerstiev nad rámec bežného publika.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Fond sociálneho rozvoja
– je organizácia založená za účelom poskytovania pomoci ľuďom pri odstraňovaní chudoby a znižovaní rizika sociálneho vylúčenia. Podporuje vznik projektov, ktoré vytvárajú cestu na zaradenie sa do spoločnosti tým, ktorých chudoba vytlačila až na jej okraj: nezamestnaným, zdravotne postihnutým, Rómom, azylantom, bezdomovcom, ženám po materskej dovolenke, žiakom predčasne opúšťajúcim školy, ženám v domácnosti či väzňom, ktorí práve skončili výkon trestu
Čerpané z: 2010 Európsky rok boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu

Fond sociálneho rozvoja, 12. 10. 2010 | Prečítané: 2474 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Mladá sila
25-02-20 * 17:18
 Mladá sila
23-02-20 * 22:24
 Re: Nebezpečný vírus ohrozuje
23-02-20 * 09:48
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore