www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @773
Počítadlo


Spam poison

Ľuboš Blaha o diplomových prácach niektorých slovenských opozičných politikov a novinárov

Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Ľuboš Blaha sa vyjadruje k diplomovým prácam Igora Matoviča, Richarda Sulíka, Andreja Kisku, Borisa Kollára, Petra Schutza a Moniky Tódovej

Milí priatelia,
dobre viete, že nemám rád lynč. A, že mi veľmi prekáža dvojaký meter.

Ja teraz nejdem obhajovať Andreja Danka. Ale pozrel som si práce aj niektorých opozičných politikov a novinárov. A žasol som.

Najskôr som si pozrel prácu Igora Matoviča. Vlastne nepozrel, pretože je nedostupná, stiahnutá z archívu školiteľom. Prečo asi? Zisťoval som, že Igor Matovič priznal, že jeho prácu napísala sestra jeho kamaráta na nejakej čudesnej dovolenke. Čiže nejde o jeho autorské dielo. A asi iba blázon verí tomu, že Igor Matovič si písal sám poznámky, ktoré iba prepisovala sestra nejakého kamaráta.

Richard Sulík použil vo svojej slávnej diplomovej práci celé štyri vedecké zdroje. Viete, keď sa niekto vysmieva Andrejovi Dankovi za šesť použitých prác a potom sám použije štyri, tak to je naozaj smiešne. Najmä, keď uvážime, že vraj Sulíkova práca bola podkladom pre daňovú reformu na Slovensku. No, tak to potom aj dopadlo. Rovná daň bola katastrofa.

Ďalšia práca, ktorú som si chcel pozrieť, bola práca Andreja Kisku, prezidenta Slovenskej republiky. Žiaľ, nenašiel som ju. Stratila sa, rovnako ako Kiskova prihláška do Komunistickej strany Československa.

Zato práca Borisa Kollára, ďalšieho z opozičných lídrov, je napísaná bravúrne. Všetci vieme, že Boris Kollár je fundovaný vedec a napísal túto prácu úplne sám. Je úplne logické, že popri biznise s Piťom a popri obšťastňovaní slovenských mamičiek, stíhal analyzovať, rešeršovať a písať takúto fantastickú prácu. Kto by neveril?

Ale viete, čo ma zaujalo najviac? Že sa vôbec nehovorí o liberálnych novinároch. O tých najväčších morálnych autoritách, aké tu na Slovensku máme.

Chcel som si pozrieť diplomovú prácu Petra Schutza, ktorý sa hrá na tú najväčšiu intelektuálnu hviezdu slovenskej pravice. Zistil som, že Peter Schutz s najväčšou pravdepodobnosťou ani len nemá vysokú školu. To už je len intelektuálna veličina pravice, to vám poviem. Gratulujem!

Pozrel som si, a to ma zaujalo asi najviac, diplomovú prácu Moniky Tódovej. Monika Tódová napísala svoju prácu tak, že zozbierala z novinových článkov niekoľko informácií o kauzách, ktoré sa na Slovensku odohrávali v 90. rokoch. Čo je na tom fascinujúce, použila pritom iba šesť kníh. A z toho dve encyklopédie a jeden nevedecký brak od Ľuby Lesnej. Čiže vlastne len tri vedecké zdroje. Keď sa niekto vysmieva Andrejovi Dankovi za použitie šiestich vedeckých zdrojov, a keď vieme, že Richard Sulík použil štyri vedecké zdroje, tak zisťujeme, že rekord nesie Monika Tódová. Tá použila iba tri vedecké zdroje, a dnes sa ide niekomu vysmievať. Najmä, keď uvážime, že vo svojej práci použila okrem toho, že opísala niekoľko novinových článkov, aj zopár rozhovorov s ľuďmi, ako sú šéfredaktor denníka SME Šimečka, šéf SME Alexej Fulmek. Potom použila rozhovor so Štefanom Hríbom, rozhovor s Marekom Vagovičom a rozhovor s Emíliou Sičákovou Beblavou. Toto tvorilo jej diplomovú prácu. Rozhovory s pravicovými novinármi z denníka SME. Absurdné! Takto diplomové práce jednoducho vyzerať nemôžu. Na toto mala upozorniť pochopiteľne oponentka diplomovej práce. A teraz sa podržte! Viete, kto bol oponentom diplomovej práce Moniky Tódovej? Istá pani Zuzana Wienk. Zuzana Wienk, všetci vieme, nemá žiadnu vedeckú kvalifikáciu. Bola občianskou aktivistkou z Aliancie Fair-play. Jej životná náplň spočíva v tom, že od rána do večera kope do ľavice, a kope do SMER-u. Toto je jediná jej – v úvodzovkách – „vedecká kvalifikácia“. A táto milá pani robila oponentku práce Moniky Tódovej.

Viete, takto to funguje na Slovensku. Existuje tu akási liberálna mafia, ktorá kryje chrbát svojim ľuďom a likviduje politických nepriateľov. Podľa môjho názoru je liberálna mafia tým najväčším nebezpečenstvom na Slovensku, pretože oni predstierajú morálku, ale pritom iba likvidujú pravdu.

Zdroj video záznamu: Ľuboš Blaha.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

BlahaMgr. PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.
– poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SMER – sociálna demokracia
– predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti
– filozof a politológ
Čerpané z: www.nrsr.sk

Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?

Áno, verím, že sa zachová čestne, veď je chlap (Počet hlasov: 41)
(20.60 %)

Áno, veď sa nemá za čo hanbiť (Počet hlasov: 31)
(15.58 %)

Nie, nemôže, lebo by sa odhalilo, že titul získal podvodom (Počet hlasov: 34)
(17.09 %)

Nie, lebo ide o plagiát (Počet hlasov: 42)
(21.11 %)

Nie, lebo práca je mizerná, a mal by hanbu na celý život (Počet hlasov: 51)
(25.63 %)Celkom hlasovalo: 199

Ľuboš Blaha, 19. 01. 2019 | Prečítané: 1434 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (179 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1221
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore