www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @428
Počítadlo


Spam poison

Na potulkách prírodou osviežia ďalšie obnovené studničky

Program Živé chodníky

V tomto roku je program Živé chodníky opäť zameraný na obnovu značenia trás i oživenie studničiek popri navštevovaných chodníkoch, ktoré turistom a cyklistom spríjemňujú spoznávanie slovenskej prírody.

V rámci programu Živé chodníky, ktorý podporuje Nadácia Ekopolis od roku 2008, zlepšujú dobrovoľníci vďaka grantom podmienky pre pešiu i cyklistickú turistiku na Slovensku.

„Práce na obnove studničiek a ich areálov vykonávajú miestni dobrovoľníci, pričom obnovu značenia robia vždy autorizovaní značkári Klubu slovenských turistov a Slovenského cykloklubu,“ uvádza Ján Roháč, programový manažér programu Živé chodníky z Nadácie Ekopolis.

Pôvodne program podporoval iba projekty v národných parkoch. Od roku 2012 je program zameraný na celé Slovensko a vďaka dlhodobej spolupráci s Horalkami od Sedity bolo obnovených viac než 182 km turistických a cykloturistických trás na celom Slovensku. V aktuálnom ročníku podpora mieri do 7 atraktívnych lokalít.

  • Slovenský kras: Slovenský cykloklub Slovenský Kras, Gemerská Hôrka – rekonštrukcia obľúbenej a využívanej krasovej vyvieračky v obci Gemerská Hôrka (Slovenský Kras) a obnova značenia cykloturistickej trasy v úseku Brzotín – Čoltovo (23 km)
  • Biele Karpaty: Klub slovenských turistov Horovce – úprava dvoch prameňov neďaleko Horoviec a ich premena na studničky, úprava ich okolia, vybudovanie posedenia pre návštevníkov, obnova značenia na turistickej trase Lednické Rovne – Lednica (10 km)
  • Levočské vrchy: Združenie pre rozvoj horskej cyklistiky, Spišská Belá – vybudovanie studničky na dosiaľ nevyužívanom lúčnom prameni pri lokalite Štopark, obnova značenia cyklotrasy zo Štoparku do Haligoviec (32 km)
  • Javorie: združenie Cyklo Adventure Zvolen – oprava dvoch studničiek a obnova značenia turistickej trasy z Kráľovej do Neresnice (12 km)
  • Vihorlat: združenie Telekia – obnova dvoch studničiek pri Remetských Hámroch a obnova značenia turistickej trasy z Remetských Hámrov do Ruskej Bystrej (14 km)
  • Považský Inovec: Klub slovenských turistov Piešťany – obnova prameňov Výtoky a Staroprameň a ich areálov, obnova značenia na turistickej trase z Piešťany do Čertovej pece (12 km) a na cykloturistickej trase v oblasti Staroprameň (4 km)
  • Štiavnické vrchy: Klub slovenských turistov Krupina – rekonštrukcia dvoch studničiek a ich areálov

„Obnova turistických a cykloturistických chodníkov je zvlášť cenná v tomto roku, keď väčšina z nás bude dovolenkovať na Slovensku. Bude to pre slovenskú prírodu predstavovať vysokú záťaž a práve preto je potrebné prispieť k údržbe rodinného striebra Slovenska – siete trás, vďaka ktorým sa turisti a cyklisti pohybujú bezpečne po slovenských horách. Osobitne si ceníme, že aj napriek ťažkej ekonomickej situácii, vyvolanej epidémiou COVID-19, projekty obnovy opäť podporili Horalky, ktoré k turistike na Slovensku neodmysliteľne patria,“ uzatvára Roháč.

Foto: (Spišská Belá)

Spišská Belá (pred úpravou studničiek)Spišská Belá (po úprave studničiek)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EkopolisNadácia EKOPOLIS
– víziou nadácie je vyspelá občianska spoločnosť, v ktorej si ľudia uvedomujú svoju zodpovednosť za jej vývoj a za stav životného prostredia. Spoločnosť, v ktorej majú občania záujem zapájať sa do správy vecí verejných, majú odvahu zaujať kritický postoj a záleží im na tom, aby rozvoj našej spoločnosti nebol na úkor budúcich generácií.
Čerpané z: www.ekopolis.sk

Nadácia Ekopolis, 07. 07. 2020 | Prečítané: 171 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore