www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @416
Počítadlo


Spam poison

Program pre aktívnych občanov podporí ďalších 61 projektov

V celkovej výške 3 032 745 €

Fond pre aktívne občianstvo (Active Citizens Fund)

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 345 × 228 bodov.

Nadácia Ekopolis spoločne s Nadáciou otvorenej spoločnosti a Karpatskou nadáciou podporili v druhom kole výziev až 61 projektov mimovládnych organizácií v celkovej výške 3 032 745 €. Vďaka programu Active Citizens Fund Slovakia, ktorý je súčasťou Finančného mechanizmu EHP 2014-21, tak môžu odštartovať ďalšie projekty po celom Slovensku, ktoré pomôžu lepšej správe vecí verejných, ochrane ľudských práv i zlepšeniu postavenia zraniteľných skupín v spoločnosti.

Active Citizens Fund

Druhá výzva opäť ponúkla záujemcom z neziskového sektora päť oblastí, v ktorých mohli žiadať financie na svoju podporu. Ide o témy Občianska participácia, Obhajoba verejných záujmov, Ľudské práva, Zraniteľné skupiny a Rozvoj organizácií občianskej spoločnosti.

V téme Občianska participácia je podporených 6 projektov v celkovej výške 414 057 €. Medzi podporené organizácie patrí Nadácia Rafael s projektom zapojenia verejnosti do prípravy Koncepcie pomoci ľuďom s autizmom, Centrum environmentálnej a etickej výchovy živica s projektom Zelená škola, nezisková organizácia Tabačka Kulturfabrik, občianske združenie Tichá voda s projektom na budovanie siete aktívnych občanov, a organizácia Mládež ulice.

V téme Obhajoba verejných záujmov je podporených 7 projektov v celkovej výške 608 305 €. Podporu získala napríklad organizácia Cyklokoalícia s projektom, ktorý sa týka advokačných aktivít udržateľnej mobility, organizácia IPčko s projektom legislatívneho ukotvenia liniek dôvery, Transparency International Slovensko s projektom „Komu tečú naše peniaze?“, či VIA IURIS a projekt Piliere právneho štátu.

Téma Ľudské práva má prioritu zlepšiť na Slovensku vzdelávanie v oblasti občianskych a ľudských práv. Program v nej podporil 11 projektov v celkovej výške 765 708 €. Medzi podporené projekty patrí napríklad Vzdelávanie učiteľov kritického myslenia v regiónoch z dielne Slovenskej debatnej asociácie, občianske združenie Dúha na východe, či Centrum komunitného organizovania s projektom Školy za demokraciu.

V téme Zraniteľné skupiny bolo na podporu vybratých 25 malých projektov v celkovej výške 341 325 € a 4 základné projekty v celkovej výške 253 350 €. Medzi úspešné malé projekty sa zaradili napríklad Detstvo deťom Dobšiná s projektom centra podpory včasnej intervencie, Oheň nádeje s projektom Cesta von z geta, nezisková organizácia Centrum dobrovoľníctva alebo občianske združenie pre podporu výchovy a kultúry – ROMA s projektom na lepší život rómskej ženy. Ďalšie podporené projekty sú napríklad Cesta do života z dielne Spoločnosti Úsmev ako dar, alebo združenia STORM a projekt 3P – práca, pomoc, podpora.

Program podporuje aj rozvoj organizácií občianskej spoločnosti. Spolu bolo podporených 8 projektov v celkovej sume 650 000 €. Patria medzi ne WWF Slovensko s projektom Zelená pre biznis, Centrum inkluzívneho vzdelávania, či občianske združenie Karpatský Rozvojový inštitút s projektom Silný hlas občianskej spoločnosti pri tvorbe verejných politík v čase KLImatickej KRÍzy – KLIKRI.

Pod čiarou

Viac informácií: Active Citizens Fund – Slovakia.

Nadácia Ekopolis

Karpatská nadácia

Nadácia otvorenej spoločnosti

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EkopolisNadácia EKOPOLIS
– víziou nadácie je vyspelá občianska spoločnosť, v ktorej si ľudia uvedomujú svoju zodpovednosť za jej vývoj a za stav životného prostredia. Spoločnosť, v ktorej majú občania záujem zapájať sa do správy vecí verejných, majú odvahu zaujať kritický postoj a záleží im na tom, aby rozvoj našej spoločnosti nebol na úkor budúcich generácií.
Čerpané z: www.ekopolis.sk

Nadácia Ekopolis, 30. 05. 2020 | Prečítané: 162 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore