www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @628
Počítadlo


Spam poison

Matovič podporil Polláka

Matovič: Budem hrdý na Slovensko, ak bude Peter Pollák prvý rómsky poslanec za Slovensko v Európskom parlamente

Číslo kandidátnej listiny politického hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO): 7.

Kandidát:

3. Peter Pollák, Mgr., PhD., vysokoškolský pedagóg, 46 rokov, Levoča.

Kto som

Som vysokoškolský pedagóg a projektový manažér. Pôsobím v národných a medzinárodných tímoch s cieľom zvýšiť zamestnanosť a zlepšiť vzdelávanie sociálne slabších a dlhodobo nezamestnaných. Zaviedol som programy predškolského vzdelávania, obmedzenie hazardu pre ľudí, ktorí poberajú sociálne dávky a som autorom projektu rómskych občianskych hliadok.

Prečo kandidujem

Nemôžem byť ticho. Extrémisti dlhodobo tehličku po tehličke rozoberajú náš spoločný európsky dom. Kandidujem, aby sme Európsku úniu spoločne zachránili, odstránili jej nedostatky. Eurofondy nemôžu byť prostriedkom korupcie. Chcem chrániť záujmy Slovenska, pretože všetci sa tu musíme cítiť bezpečne, žiť v pokoji a prosperite.

Predseda Igor Matovič sa vyjadril:

„Obávam sa, že takto za týždeň celá Európa bude zaplavená titulkami novín, kde veľkým písmom bude napísané, že na Slovensku vyhrala fašistická strana. Ak chceme tejto celoeurópskej hanbe zabrániť, môžeme to urobiť len jediným krokom, keď druhá veta bude rovno napísaná: Ale zvolili si prvýkrát Róma do Europarlamentu.

Rozhodol som sa odstúpiť z našej kandidátky v prospech, áno, Róma, Petra Polláka, ktorého na kandidátke máme.

Peter Pollák, možno niektorí viete, niektorí neviete, za od volieb v roku 2016, keď sa nestal poslancom za naše hnutie, na vlastné náklady organizoval diskusie po stredných školách o extrémizme, rómskom holokauste, 2. svetovej vojne, o hrozbách fašizmu. Tých diskusií bolo presne 298. Zúčastnilo sa ich viac ako 400 tried zo stredných škôl. Na vlastné náklady, bez akejkoľvek publicity.

Peter Pollák založil firmu, kde chcel ukázať a dokázať vlastnej strane, alebo vládnej mafii, ktorá nám vládne, že nielen rozprávať a ukazovať prstom, nielen míňať eurofondy nezmysluplne, ale bez akejkoľvek dotácie v priebehu polroka bol schopný nájsť prácu 240 Rómom z osád, ktorí predtým nikdy v živote nepracovali.

Ak takýmto spôsobom dokázal, že nemusíme teraz míňať desiatky miliónov z eurofondov, a písať projekty a štúdie, aj jesť chlebíčky na nejakých seansách, kde budeme všetci múdri. Ale treba sa chytiť práce a niečo reálne urobiť, a dá sa to bez akýchkoľvek dotácií.

Som hrdý na Peťa, že bol prvý rómsky poslanec slovenského parlamentu, a budem hrdý na Slovensko, ak bude prvý rómsky poslanec za Slovensko v Európskom parlamente.“

Peter Pollák nadviazal:

„Tak ako už v minulosti dokázalo hnutie Obyčajných ľudí a nezávislých osobností správne a zodpovedné rozhodnutia, tak aj dnes oceňujem rozhodnutie Igora Matoviča vzdať sa kandidatúry v prospech mňa.

Naozaj mojou predstavou je, aby ma volili ľudia, ktorí sú proti extrémizmu, a budem oslovovať v podstate týchto ľudí.“

Zdroj video záznamu: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

OĽANOOBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO)
Sme ľudia, ktorým nie je jedno, kde budú žiť naše deti a vnúčatá. Myslíme si, že Slovensko svojou históriou, polohou a hlavne ľuďmi je predurčené byť dobrým miestom pre život.
Máme však jeden veľký problém, ktorý chceme konečne vyriešiť. Politici nás neuveriteľne okrádajú, a tak nie je dosť peňazí na také základné služby ako je zdravotníctvo, školstvo či podporu rodín. Nechceme sa len nezaujato prizerať a len mávnuť rukou, že čo už my s tým môžeme spraviť.
Preto sme sa rozhodli politikom postaviť zoči-voči a chceme ľuďom na Slovensku dať nádej, že dokážeme spoločne urobiť z politiky službu a nie biznis pre vyvolených.
Čerpané z: www.facebook.com a www.youtube.com

OĽANO, 21. 05. 2019 | Prečítané: 345 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (19 hl.)
 
Nie (20 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 39
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore