www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @709
Počítadlo


Spam poison

Regulačný úrad zmodernizuje svoje služby a zefektívni výkon

Posun v kvalite komunikácie prinesie tiež jednotný prihlasovací účet

Zníženie administratívnej záťaže občanov a podnikateľov, modernizácia služieb a komunikácie, ako aj zefektívnenie celkového výkonu. To sú ciele národného projektu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, na ktorý je z európskych fondov a zo štátneho rozpočtu vyčlenená suma 4 608 150 eur. Zámer národného projektu ešte v decembri minulého roka schválil Riadiaci výbor pre Operačný program Integrovaná infraštruktúra – prioritná os 7.

Vyzvanie na projekt s názvom „Projekt rozvoja IS elektronických služieb RÚ“ dnes uverejnil Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Regulačný úrad chce prostredníctvom projektu zelektronizovať procesy pri výkone regulácie, ako aj pri štátnom dohľade elektronických komunikácií a poštových služieb. Občania pocítia výrazné zlepšenie v kvalite, tiež sa im bude jednoduchšie komunikovať v prípade svojich žiadostí, sťažností či podaní, ktoré zväčša smerujú na činnosť a prevádzku telekomunikačných a poštových operátorov. Ľudia však využívajú služby regulačného úradu aj vtedy, keď platia administratívne poplatky či poplatky za poskytovanie služieb.

V prípade podnikateľov sa tiež zjednoduší komunikácia s úradom. Posun v kvalite komunikácie prinesie tiež jednotný prihlasovací účet regulovaných subjektov, ktorý na stránke regulačného úradu umožní vybaviť všetky povinnosti na jednom mieste. Bude to podobné, ako v prípade bankového účtu.

Regulačný úrad chce tiež zefektívnením procesov a ich elektronizáciou a digitalizáciou nahradiť papierovú formu evidencií a komunikácie elektronickou. Zelektronizuje vydávanie a správu osvedčení o osobitnej odbornej spôsobilosti, ale aj vydávanie, zmenu alebo zrušenie povolení na využívanie frekvenčného spektra a poskytovanie elektronických komunikačných služieb. Úrad tak plánuje kompletne zmeniť dizajn svojich služieb a zmodernizovať celý svoj informačný systém, čoho súčasťou bude tiež nákup hardvéru i softvéru. Nový informačný systém bude vedieť reagovať napríklad na zavádzanie nových technológií, ako je 5G, ako aj na iné zmeny, no tiež bude vedieť ovplyvňovať vývoj na dynamickom telekomunikačnom trhu.

Projektom sa tiež zvýši počet kontrol úradu, ktoré bude robiť v oblasti technickej a ekonomickej regulácie. Okrem iného sa zelektronizujú žiadosti, ako aj komunikácia operátorov a občanov pri riešení rôznych životných situácií, čím sa automaticky skráti čas vybavovania.

Úrad tak bude viac orientovaný na klientov a pri vybavovaní rôznych životných situácií odbremení ľudí od administratívy. Svoje služby chce zároveň poskytovať rýchlejšie, kvalitnejšie i lacnejšie. Jedným z cieľov je tiež zvýšenie informovanosti verejnosti o jeho službách a aktivitách, pretože ľudia často nevedia, aká je jeho náplň práce či zameranie.

Medzi aktivity, ktoré patria do kompetencie úradu, patrí napríklad správa poplatkov, licencií a pokút, vymáhanie pohľadávok, vydávanie, zmena alebo odobratie povolení pre využívanie frekvencií. Regulačný úrad tiež napríklad chráni koncových užívateľov s ohľadom na kvalitu a ceny služieb, dáva pokuty operátorom za porušenie povinností, rieši podnety a sťažnosti občanov i operátorov.

Vyzvanie na národný projekt bude spolu s ďalšími podrobnými informáciami uverejnené na webových stránkach Informatizácia a Partnerská dohoda. Dátum uzávierky vyzvania je 23. apríla 2019.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakÚrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
– úrad sa podieľa na tvorbe a uskutočňovaní jednotnej štátnej politiky v oblasti využívania finančných prostriedkov z fondov Európskej únie, ako aj v oblasti informatizácie spoločnosti a investícií
Čerpané z: www.vicepremier.gov.sk

ÚPVII, 23. 01. 2019 | Prečítané: 197 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (5 hl.)
 
Sýkorka belasá (11 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 24
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Veď rozmýšľaj!
05-07-20 * 08:58
 Podporte 2 percentami ľudské práva
02-07-20 * 22:34
 Re: Werner
02-07-20 * 19:16
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore