www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @235
Počítadlo


Spam poison

Odmeny pre račianskych učiteľov

Riaditeľky škôl odmeňuje priamo starosta

V ostatných dňoch sa v médiách vyskytla informácia, že pedagogickí zamestnanci nedostanú od ministerstva školstva ani rezortu vnútra na vianočné odmeny ani euro. Dôvodom má byť to, že ministerstvo školstva ani vnútra nie je ich zamestnávateľom a kompetencia rozdávať odmeny má byť na ich zriaďovateľovi.

Zriaďovateľom račianskych materských a základných škôl je mestská časť Rača, ktorá tak ako každý rok na vianočné odmeny pre učiteľov nezabudla. Odmeny dostali riaditeľky a učiteľky dokonca aj v lete na konci školského roku.

Samotné riaditeľky materských a základných škôl odmeňuje priamo starosta mestskej časti, zároveň však dostávajú balík finančných prostriedkov, ktoré podľa svojho uváženia prerozdeľujú medzi jednotlivých zamestnancov školy alebo škôlky.

„V Rači dostal svoju odmenu každý učiteľ, a to dokonca dvakrát do roka. Samozrejme, sme za to samospráve veľmi vďačné, rovnako aj za pozitívny prístup k našim potrebám a požiadavkám,“ povedala riaditeľka materskej školy Barónka.

„My sme si školskú politiku nastavili týmto spôsobom, pretože vieme oceniť náročnosť práce našich učiteliek. Myslím si, že vedieť odmeniť pedagógov a zamestnancov inštitúcie, kde naše deti trávia väčšinu času, by malo byť samozrejmé v každej samospráve. Bohužiaľ vieme o prípadoch, kde to takto nefunguje,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Odmeny pre račianskych učiteľov

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 4 032 × 1 960 bodov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

RačaMestská časť Bratislava-Rača
Adresa: Kubačova 21, 831 06 Bratislava
Rača je známa udeľovaním ocenenia Račianske srdce, ktoré sa udeľuje významným osobnostiam Rače, ktoré výraznou mierou prispeli ku skvalitneniu života v mestskej časti v akejkoľvek oblasti – športe, kultúre, vede, výskume, vzdelávaní alebo aj v sociálnej či spoločenskej oblasti
Čerpané z: www.raca.sk

Rača, 07. 12. 2018 | Prečítané: 178 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore