www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @258
Počítadlo


Spam poison

Klamstvo od prieskumnej agentúry Pew Research Center

V Česku je len 34 % ateistov

Pew Research Center (PRC) tvrdí, že v Česku je najvyššie percento ateistov v populácii – 66 percent. Tvrdia, že podiel obyvateľov, ktorí neveria v boha, je 66 percent.

Nuž, sú to ich výsledky, ktoré sú získané dajme tomu na nejakej vzorke respondentov. Zvyčajne okolo tisíc respondentov. Nezaujíma ma, koľko ľudí oslovila agentúra PRC. Teda, ako dospeli k záveru, že je to 66 %.

Ale ich odhad je falošný. Nezakladá sa na pravde. Podľa sčítania z roku 2011 žilo v Česku 10 436 560 obyvateľov. Z toho počtu sa 3 604 095 obyvateľov vyjadrilo, že sú bez náboženskej viery. A to je 34 percent (34,53 %).

Stiahni súborObyvateľstvo podľa náboženskej viery (súbor je vo formáte PDF a má 222 kB).

Takže žiadnych 66 %, ale len 34 %.

Aby sme sa aj trošku rozumeli. V Česku bolo kedysi založené občianske združenie Humanistickí ateisti, ktoré aj pre nezáujem verejnosti zaniklo. Ešte tam funguje občianske združenie Ateisti ČR. Kto si prečíta komentáre pod uverejnenými článkami, uvidí, že počet diskutujúcich, ktorí veria v boha, prípadne nie sú ateisti, prevyšuje počet diskutujúcich ateistov. Prípadne sú aktívnejší. Všeobecne podľa pozorovania na internete usudzujem, že vo svojich aktivitách prevládajú nábožní (veriaci v boha). Je to možno dané tým, že veriaci v boha majú silnú potrebu hlásať a propagovať svoju náboženskú ideológiu, kým ateisti ako takí nemajú „ateistickú ideológiu“, a tak je málo ľudí, ktorí by mali záujem obhajovať ateizmus. Zvyčajne k obhajobe dôjde, keď sa nejaký veriaci v boha začne snažiť propagovať svoju náboženskú ideológiu, a ateisti sa začnú brániť. Obrana je potrebné napríklad vtedy, ak veriaci v boha alebo bohov chcú do školských osnov zaradiť mytológiu do biológie. Biológia je vedná disciplína, a tam nemá miesto náboženská mytológia. A vedné disciplíny nesúvisia priamo s ateizmom. Je to len problém veriacich v boha, že považujú vedu za ateistickú disciplínu, lebo veda (biológia) sa nezaoberá mytológiou (náboženstvom). Pritom tí istí veriaci v boha, ktorí kritizujú vedu, sa odvolávajú na to, koľko vedcov je veriacich v boha. Žalostné, a zároveň úsmevné! Veriaci v boha majú jednoducho defekt v myslení.

Ďalej obrana u ateistov vzniká vtedy, ak náboženská ideológia nejakým spôsobom zasahuje do osobných práv ateistu. Napríklad snaha veriacich v boha znížiť sekulárny význam štátu, snaha presadiť nejaký zákon na základe čistého náboženského názoru (zákon o rúhaní). Hanbou je napríklad Poľsko, kde za obrázok dostal človek vysokú pokutu – pre vydavateľstvo likvidačnú pokutu! Alebo Španielsko, kde dodnes platí náboženský (zaostalý stredoveký) zákon, na základe ktorého je možné stíhať človeka za „urážku fiktívnych bytostí“. Súdny prípad Willy Toledo verzus Asociácia kresťanských právnikov rieši urážku boha a Márie, Ježišovej matky.

Náboženstvo ako zlo prerastá spoločnosť aj v islame. Bola udelená pokuta za diskusiu o Mohamedovi, že bol pedofil. Mohamed uzavrel manželstvo s Áišou, keď mala 6 rokov. S tak mladým dievčaťom mal pohlavný styk? Toto je podľa dnešného posudzovania jednoznačná pedofília!

Zákon č. 300/2005 Z. z. (Trestný zákon)

Sexuálne zneužívanie

§ 201

(1) Kto vykoná súlož s osobou mladšou ako pätnásť rokov alebo kto takú osobu iným spôsobom sexuálne zneužije, potrestá sa odňatím slobody na tri roky až desať rokov.

Súdny dvor nech ide do žumpy!!! Len preto, že ešte aj dnes existujú absurdné náboženské zákony v sekulárnom svete, ľudia dostávajú tresty za pravdu! Nemožno kritizovať náboženské organizácie a náboženské ideológie, lebo sú chránené zákonmi. Hanba, veď žijeme v 21. storočí. Klerici majú väčšiu moc ako politici. A to sa nezmení, kým budú ľudia vo voľbách dávať hlas politikom, ktorí sú za udržanie zaostalých starovekých náboženských zákonov v praxi.

Dnešný svet potrebuje osvietenstvo!!!

Dnešný svet potrebuje odvážnych ľudí!

Nedajme sa zastrašiť silou nábožensky podkutých obhajcov zastaralých náboženských ideológií.

Prečo mlčíte, keď sa deje neprávo voči ľuďom bez náboženského vyznania?

Dokedy chcete mlčať?

Kým vás náboženstvo neudusí?

Kým vás náboženstvo neušliape?

Občania, prečo strpíte takéto poníženia od nábožných?

Archív:

Pew Research CenterČeský statistický úřadNáboženstvo v Českej republikeRúhanie je v Rakúsku trestnéPetr Tomek (Polsko: Likvidační pokuta za karikaturu Ježíše)Honza Werner (Středověk ve Španělsku: Soudce se rozhodl…)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 20. 11. 2018 | Prečítané: 369 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (12 hl.)
 
Sýkorka belasá (14 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (5 hl.)
 
Drozd plavý (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 38
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Zbohom sloboda.
11-07-20 * 08:23
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore