www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @093
Počítadlo


Spam poison

Pravicovo-ľavicový politický hybrid v Humennom

Veľký škandál voči voličom

Humenčania majú z politiky beľmo na očiach. V snahe odstaviť z primátorského kresla súčasnú primátorku Janu Vaľovú sa niektoré politické strany dali dokopy. V politickom boji proti nej vytvorili širokú koalíciu (zlepenec), od pravice až po ľavicu. Menujem strany a hnutia podľa plagátu kandidáta na primátora Miloša Merička: Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita (SaS), SPOLU – občianska demokracia (SPOLU), Progresívne Slovensko, Strana občianskej ľavice (SOĽ) a Strana práce (SP).

Práve Strana práce je kolískou kandidáta Miloša Merička.

Plagát kandidáta na primátora Miloša Merička

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 3 080 × 2 079 bodov.

Je potrebné si uvedomiť, aká je ostrá vo vyjadreniach strana Sloboda a Solidarita, ktorá sa vychvaľuje, že je liberálna, pravicová; že nemá členov, ktorí majú komunistickú alebo eštebácku minulosť… a taká strana sa teraz dá dokopy s ľavicovými stranami? Načo potom politici z SaS robia hurhaj okolo strany SMER – sociálna demokracia, ktorá je v základe podobná ako strany SOĽ alebo SP, že s tými sociálnymi demokratmi by za žiadnych okolností nešli do vlády. Som veľmi zvedavý, aké veľké pokrytectvo vykonajú politici z KDH, OĽANO a SaS, až sa do parlamentu dostanú strany ako SOĽ a SP. A volebný výsledok (pomer hlasov, počty poslancov) bude taký, že ak bude chcieť byť Sulík z SaS predsedom vlády, bude závislý od istého počtu poslancov, a tak vytvorí na vládnej úrovni takúto širokú vládnu koalíciu? Teraz dumajte, mudrlantskí namyslení pravicoví politici! Keď sa humenský škandál prevalí celým Slovenskom, bude neskoro.

Predstavte si vládu zloženú z: Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita (SaS), Strana občianskej ľavice (SOĽ) a Strana práce (SP).

Stav pred voľbami v Humennom je žobravý predobraz myslenia súčasných pravicových politikov. Pravičiari žobrú u ľavičiarov len, aby nebola primátorka Vaľová. Je taký film: Bože, ako hlboko som klesla! Pravičiari z KDH, ako ste hlboko klesli. Spolu so stranou Sloboda a Solidarita.

A keď motyka vystrelí, a Meričko sa stane primátorom, ako bude zvládať také protichodné ideologické strany? Od pravice až po ľavicu. Budú politici zo Slobody a Solidarity zobať z rúk politikov Strany občianskej ľavice? A naopak.

Kandidát Tomáš Šudík má na volebnom plagáte okrem spomenutých strán aj hnutie SME RODINA – Boris Kollár. Samozrejme, na inom plagáte hnutie SME RODINA – Boris Kollár tiež podporuje Merička zo Strany práce (SP).

Úsmev na tvári som mal pri pohľade na plagát „mladého kandidáta“ s menom Martin Ruščanský. Ten doslova na tom plagáte je postavený na hlavu.

Perličkou humenských volieb je aj obhajkyňa primátorskej stoličky Jana Vaľová, ktorá má na plagátoch okrem iných aj Komunistickú stranu Slovenska 1992. Ale taká strana nie je ani v registri politických strán a politických hnutí. Je tam len Komunistická strana Slovenska (KSS). A táto strana nepodporuje Janu Vaľovú. Ani logo tej komunistickej strany na plagáte kandidátky Vaľovej nie je logom KSS. Možno tá tzv. Komunistická strana Slovenska 1992 je len nejaké voľné združenie, spolok. Neviem, nechce sa mi pracne vyhľadávať v registroch občianskych združení. Lebo je občianske združenie Klub komunistov Slovenska (IČO: 45789631).

V archívoch registra politických strán a politických hnutí je evidovaná zaniknutá strana Komunistická strana Slovenska 91 (KSS 91), ktorá zanikla 8. 9. 1992. To číslo v logu na plagáte Vaľovej 1992 je rovnaké ako rok zániku tej strany. Neviem, čo si mám ako volič o tom myslieť.

Kandidátka Vaľová má na oficiálnej volebnej listine uvedené tieto 3 strany: SMER – sociálna demokracia (SMER – SD), MOST – HÍD a Strana zelených Slovenska (SZS).

Keď už som spomenul komunistov, tak len dodám, že komunisti sú v dnešnej dobe tzv. politické mŕtvoly. Nie sú už schopní mať viac ako jedného kandidáta v jednom volebnom obvode. Volič – komunista (sympatizant, člen) síce môže v Humennom voliť 12 kandidátov na poslancov, ale ak má na listine len jedného, dvoch, kandidátov, tak je to poriadna bieda.

Vo volebnom obvode č. 1 sú na listine títo komunisti: Ivan Hopta zo strany ÚSVIT a Anna Sotáková z Komunistickej strany Slovenska. Čiže tieto 2 komunistické strany sú schopné navrhnúť len po jednom kandidátovi, pričom tak stráca svoj podiel na hlasov, nakoľko volič môže odovzdať svoj volebný hlas až 12 kandidátom.

Vo volebnom obvode č. 2 sú komunisti: Jozef Barlík zo strany VZDOR – strana práce (Pozor! Nepomýliť sa s Meričkovou Stranou práce!), Luciána Hoptová zo strany ÚSVIT a Mikuláš Juščík z Komunistickej strany Slovenska. Opäť schopní navrhnúť len jedného kandidáta. Nech potom neplačú, že si ich volič nevšimne.

Foto:

Plagát kandidáta na primátora Miloša Merička (detail)Plagát kandidáta Tomáša ŠudíkaPlagát kandidáta na primátora Miloša Merička
Plagát „mladého kandidáta“ s menom Martin RuščanskýPlagát kandidátky na primátorku Jany VaľovejPlagát kandidátky na primátorku Jany Vaľovej (detail)

Pod čiarou

Dodatok 30. 10. 2018:

Ak sa pozorne pozriete na logá, pochopíte. Anna Sotáková, ktorá kandiduje za Komunistickú stranu Slovenska, používa ešte (asi) staré logo KSS z roku 1992. Ale Jana Vaľová už na novších plagátoch použila súčasné logo KSS.

Foto:

Anna Sotaková z KSSJana Vaľová s novým logom KSSJana Vaľová s novým logom KSS (detail)

Dodatok 5. 11. 2018:

Oprava: Anna Sotáková, ktorá kandiduje za Komunistickú stranu Slovenska, používa už nové logo KSS.

KSS

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 27. 10. 2018 | Prečítané: 1024 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (14 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (5 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 34
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore