www.humanisti.sk
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @281
Počítadlo


Spam poison

SaS považuje referendum o zastropovaní dôchodkov za škodlivé, lebo škodlivá je samotná myšlienka

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k referendu o zastropovaní veku odchodu do dôchodku, ktoré iniciuje OZ KOVO

Odborový zväz KOVO svojou petíciou za referendum o zastropovaní starobných dôchodkov len potvrdzuje, že je odnožou strany SMER – SD a konkrétne Roberta Fica, ktorý na tejto téme pohorel. Reaguje strana Sloboda a Solidarita.

„Referendum na túto tému je mimo akýchkoľvek pochybností pre občanov Slovenska škodlivé, pretože škodlivá je samotná požiadavka na ohraničenie veku odchodu do dôchodku na 64 rokov,“ vyhlásila podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.

Ak sa chce predseda OZ KOVO Emil Machyna zalíškať funkcionárom strany SMER – SD, mal by to podľa SaS robiť bez toho, aby zaťahoval krajinu do neriešiteľných ekonomických a politických konfliktov.

„Neexistuje jeden rozumný argument, prečo by dnešná politická reprezentácia mala vytvoriť budúcim generáciám a budúcim vládam záväzky, o ktorých už dnes odborné kapacity vedia preukázať, že sú škodlivé,“ tvrdí poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca.

Členovia OZ KOVO by sa mali podľa liberálov zamyslieť nad skutočnými motiváciami svojich funkcionárov, pre ktoré strácajú súdnosť a prepadajú populizmu.

„Podľa ustanovenia čl. 98 ods. 3 Ústavy SR predmetom referenda nemôžu byť základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet. Myslím si, že týmto referendom by sa priamo ovplyvňovalo, ako bude nastavený rozpočet, dane, odvody. Viem si tiež predstaviť, že by niekto mohol argumentovať, že týmto referendom môžu byť ohrozené aj základné slobody,“ poznamenal na margo legality referenda o zastropovaní starobných dôchodkov poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 11. 07. 2018 | Prečítané: 43 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Aké skúsenosti máte s prechodom zo zimného času na letný poslednú nedeľu v marci a z letného času späť na zimný poslednú nedeľu v októbri? Pozri: Otvorená verejná konzultácia o úprave letného času.

veľmi pozitívne (3 hl.)
 
pozitívne (4 hl.)
 
nemám na to názor (6 hl.)
 
negatívne (1 hl.)
 
veľmi negatívne (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 15
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Homosexuáli a PRIDE festival
16-07-18 * 19:31
 Budem
15-07-18 * 23:47
 Dobrý nápad
15-07-18 * 23:32
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore