www.humanisti.sk
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @280
Počítadlo


Spam poison

Proces obstarávania stíhačiek je megaškandál

Takto sa môže nakupovať toaletný papier

Za megaškandál považuje strana Sloboda a Solidarita proces obstarávania stíhačiek pre Ozbrojené sily SR.

„Sľubujem, že ak budeme vo vláde a budeme mať dosah na rezort obrany, celý tento nákup podrobíme poctivému auditu. Aj s prípadnou trestnoprávnou koncovkou, pokiaľ sa ukáže, že je potrebná,“ vyhlásil podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Vláda schválila v stredu okolo poludnia nákup 14 amerických stíhačiek F-16 Block 70/72. Podklady k obstarávaniu boli pritom k dispozícii iba od utorkového večera.

„Považujeme to za neprípustné, tak sa môže nakupovať možno toaletný papier,“ poznamenal predseda strany SaS Richard Sulík.

Podľa Ľubomíra Galka je „šialenstvom, keď sa schváli 1,6 miliardový nákup takým netransparentným spôsobom. V materiáli chýba cena. Chýbala verejná diskusia. Chýba odpoveď na otázku, prečo nestačí prenájom švédskych Gripenov. Chýba odpoveď na otázku, či potrebujeme až 14 amerických strojov. Je nonsens takýmto spôsobom narábať s obrovskými peniazmi, ktoré nepatria SNS, Andrejovi Dankovi ani Petrovi Gajdošovi, ale všetkým daňovým poplatníkom“.

Podľa exministra obrany si treba uvedomiť, že americké stíhačky sú bojové lietadlá, ktoré sú určené na intenzívne akcie.

„Nie sú na to, aby naháňali vetrone. Ak sme ich kúpili iba na obranu vzdušného priestoru, sú to vyhodené peniaze. Ak sú s nimi iné plány – nasadiť ich do zahraničných misií v Sýrii, Líbyi či Afganistane –, bolo by korektné informovať o tom občanov otvorene,“ dodal tímlíder SaS pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 11. 07. 2018 | Prečítané: 40 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Aké skúsenosti máte s prechodom zo zimného času na letný poslednú nedeľu v marci a z letného času späť na zimný poslednú nedeľu v októbri? Pozri: Otvorená verejná konzultácia o úprave letného času.

veľmi pozitívne (3 hl.)
 
pozitívne (4 hl.)
 
nemám na to názor (6 hl.)
 
negatívne (1 hl.)
 
veľmi negatívne (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 15
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Homosexuáli a PRIDE festival
16-07-18 * 19:31
 Budem
15-07-18 * 23:47
 Dobrý nápad
15-07-18 * 23:32
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore