www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @979
Počítadlo


Spam poison

Ukážka, ako vzniká kresťanský bulvár

Kresťanský neznaboh rieši svoj problém „človek – zviera“

Kresťan, katolík (člen rímskokatolíckej cirkvi, RKC) z Trnavy, ktorý na internete používa krycie meno , neustále vymýšľa rôzne zákerné reči, aby mal ako ohovárať ľudí. Teraz si vymyslel pre ohováranie tému o ľuďoch a zvieratách.

Klérus z RKC narieka, že existuje spravodajský magazín Humanisti.sk, s ktorým súvisí Diskusné fórum humanistov. Pozri: KBS číta e-zine Humanisti.sk.

„Stačí navštíviť stránku humanisti.sk, alebo s porozumením čítať texty, na ktoré reagujem, aby si človek ujasnil, aký je postoj súčasných humanistov voči náboženstvu.“

„Pastieri“ z RKC síce pasú svoje ovce, ale mali by vedieť, že medzi ovcami majú buď čiernu ovcu alebo „vlka“ (dravca) v ovčom rúchu. Ako inak si vysvetlia, že medzi katolíkmi je človek, ktorý používa zákerné a podlé klamstvá? Je to kresťanské? Asi áno, keď to katolíkom nevadí. Katolíci tvoria najväčšiu skupinu v spoločnosti (62 %), a kdekto narieka nad stavom úbohosti tejto spoločnosti. Pozri: Obyvateľstvo podľa náboženského vyznania. Napríklad o tom, ako zle voliči volia, že je v štáte bujná korupcia, že novinári klamú, že občania sú okrádaní a podobne. Je plno zlých javov. A ľudia, ktorí tvoria väčšinu, sa chcú dokedy vyhovárať na tieto zlé javy? Dokedy chcú z toho obviňovať druhých? Kritizujú smietky u druhých, a sami majú veľké brvno v oku. Nech si klérus pozametá najprv pred vlastným prahom. Môžu začať v Trnave s človekom s prezývkou TvojOponent, ak vôbec je pravda, čo o sebe tento zákerný človek tvrdí. Prečo sa spoločnosti ako takej nedarí? Lebo medzi sebou máme viacero takých zákerných čiernych oviec ako je kresťan TvojOponent.

Kresťania, klérus, nábožní – posúďte, že o čo je katolík TvojOponent lepší od Hitlera? Že útočí len slovne? Aj Hitler spočiatku útočil len slovne. Kresťan TvojOponent plakal, že Eduard Chmelár s ním prestal v jednej chvíli diskutovať. Možno katolík TvojOponent nevie, ale vraví sa aj toto:

„Nedaj sa do reči s hlupákom, lebo aj ty budeš za hlupáka.“

Ale ja som si povedal, že pokiaľ dokážem diskutovať s fašistami, tak vydržím diskutovať aj s kresťanmi, nech by boli aj zákernejší a podlejší ako katolík TvojOponent.

To, na čo teraz chcem upozorniť ohľadom „nekresťanského“ kresťana (lebo si vraví, že je neznaboh), sa začalo pri téme Humanistická svadba. V nej napísal:

„A sám si tvrdil, že zvieratá sú ateisti, lebo u nich pozoruješ neprítomnosť boha.“

Keď som mu pokojne povedal, že som nikdy nič také netvrdil, zľakol sa, že sa mu toto jeho klamstvo nepodarí nijako potvrdiť, tak začal vymýšľať rôzne zákerné úskoky. Vytvoril tému s názvom: Sú ateisti zvieratá? A čakal. Ako pytliak, či sa niekto chytí do jeho pasce, ktorú nastražil. Predpokladám, že pozná môj skutočný názor na rozdiel medzi slovami „človek“ a „zviera“, ktorý som vysvetlil napríklad v článku Denník ateistu. Je to súhlasný názor s Jazykovedným ústavom Ľudovíta Štúra Slovenskej akadémie vied. Opakujem ho:

„Zviera je jedinec živočíšnej ríše (okrem človeka).“

Ale podliakovi s prezývkou TvojOponent to nestačí.

Dnes 21. júna 2018, počas najvýznamnejšieho humanistického sviatku, vytvoril bulvárny článok na vlastnej stránke, na ktorej okrem toho, že o sebe tvrdí, že je kresťan, že je katolík (RKC), tak je aj neznaboh. Má to uvedené v nadpise. A na svojej stránke má 2 idoly: vľavo Adolfa Hitlera, ktorý bol pokrstený v Rímskokatolíckej cirkvi. A klérus tvrdí, že ide o nezmazateľný znak. Nedá sa anulovať. Citujem:

„Michal Holováč sa domáhal anulovania krstu a zároveň žiadal, aby mu cirkvi vydali úradné vyhlásenie nielen o jeho neplatnosti, ale aj o tom, že nie je členom Pravoslávnej alebo Gréckokatolíckej cirkvi. Docent Chudík postavil podanie na skutočnosti, že bol pokrstený v treťom týždni svojho veku, čím právny úkon krstu trpel vadou, lebo sa udial bez jeho súhlasu a on si teraz nemôže ako človek uplatniť svoje ústavné právo byť bez vyznania. Avšak súdy Slovenskej republiky len reprodukovali stanovisko zástupcov cirkví, že krst nemožno zrušiť, nemožno poprieť to, že človek bol pokrstený a je zapísaný v knihe krstov.

Napriek skutočnosti, že podania opakoval až na úroveň Ústavného súdu, súdne rozhodnutie o zrušení krstu Michala Holováča nedosiahol.“

Z cirkvi sa dá oficiálne vystúpiť. Pozri: Zbohom.net a Zbohom.info. Avšak odporúčam použiť on-line generátor pre formulár na stránke Zbohom.net.

Kresťan, katolík, TvojOponent alias Neznaboh má na svojej stránke vpravo ako idol nejakú sochu, ktorá je mu z nejakých jeho osobných dôvodov milá. To neriešim, ide o jeho vec, koho má rád. Hitlera a sochu.

A ten bulvárny článok má výstižný názov: Sú ateisti zvieratá?

„Po dlhšom čase som otvoril zaujímavú diskusiu na dlhší čas na bráne fóra Lipka – Dzio.sk:

TO: Sú ateisti zvieratá?

S podotázkou ‚Ako ateisti argumentujú?‘

Všímajte si najmä spôsob vedenia diskusie ateistov. Pod identitou Lemmy je sám veľký mienkotvorný ateista z brány Humanisti.sk – Ján Parada. Ale budem rešpektovať jeho internetovú identitu.

Môžete sa samozrejme zapojiť. Postupne budem vkladať zaujímavejšie argumenty.“

Sám som zvedavý, čo sa z neho vykľuje. Čo z neho vylezie. Veď ja nemám žiaden problém s tými dvomi slovami. Pre mňa ide o samozrejmú, uzavretú vec. Sú ľudia, a sú zvieratá. Tak, ako je to vysvetlené aj v slovníkoch. Nech si kresťan nájde niekoho iného na nechutné obťažovanie.

Katolícky neznaboh TvojOponent sa pýta: „Ako ateisti argumentujú?“

Jednoducho – tak, ako je to bežné, ako sa to uvádza v slovníkoch. Neviem, ako iní ateisti, ale ja ako humanista už som vyššie citoval zo slovníka. Budem to katolíckemu neznabohovi neustále opakovať, kým prestane byť dotieravý ako komár v sparnom lete.

„Zviera je jedinec živočíšnej ríše (okrem človeka).“

Alebo má záujem diskutovať o prenesenom význame slova „zviera“? Na čo sa tu hrá tento kresťanský neznaboh?

A opäť je nepresvedčivý, keď tvrdí, že „bude rešpektovať moju internetovú identitu“. Dodnes to nevedel dodržať, raz použije priezvisko Parada, inokedy prezývku Lemmy. Ako sa mu to hodí. Čím viac klame, čím použije väčší podpásový úder, tým viac zamieňa slová Lemmy a Parada. Napríklad, niekde niečo napísal Lemmy, ale on napíše, že to napísal Parada. Inde zasa niečo napíše Parada, a on tvrdí, že to napísal Lemmy. Pravdu môže mať, je to jeho vec, čo si o tom on myslí, teraz poukazujem len na to, že nie je žiadna istota, že bude rešpektovať identity, lebo doteraz si ich zamieňal, ako sa mu to hodilo. A mňa naučil neveriť jeho slovám. Klamal toľko, že ma sklamal na celej čiare. Už aj keď, hoci aj omylom, napíše nejakú pravdivú vetu, tak ho beriem jedným uchom dnu, a druhým von. U mňa stratil morálne hodnoty, lebo je bezcharakterný a zákerný. Ale vraví, že je kresťan!

Pod čiarou

Ešte odkaz humanistom: Oslavujte najväčší humanistický sviatok, nedajte sa rušiť hanebným kresťanom. Dnes je Svetový deň humanistov!

Archív:

Neznaboh TvojOponent

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 21. 06. 2018 | Prečítané: 475 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (18 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (10 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 71
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore