www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @255
Počítadlo


Spam poison

Trump – Hitler č. 2

Twitler

Heather Nauertová, hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov amerických (USA), povedala podľa správy ČTK, že Spojené štáty americké majú dôkaz o tom, že sily sýrskeho prezidenta Bašára Asada použili chemické zbrane pri sobotňajšom útoku na sýrske mesto Dúmá. Podľa nej vedú USA mnoho upresňujúcich dôkazov okolo útoku stále ako prísne tajné a preto Washington ani doteraz nemohol uverejniť všetky dôkazy, ktoré o incidente už má k dispozícii.

Zo správy USA, Británia a Francúzsko zaútočili na Sýriu som sa dozvedel:

Mayová podľa AP vyhlásila, že sobotňajšie nálety v Sýrii nemali byť „o zasahovaní do občianskej vojny“ ani „o zmene režimu“, ale obmedzeným a cieleným úderom, ktorý „ďalej nevystupňuje napätie v danom regióne“ a snaží sa všetkými prostriedkami vyhnúť civilným obetiam. „Radšej by sme si zvolili alternatívnu cestu, ale v tomto prípade žiadna nie je,“ dodala Mayová.“

Je: Túžba po mieri!

Francúzsky prezident sa vyjadril, že v tomto prípade „nie sú pochybnosti“ o zodpovednosti sýrskej vlády.

Ale dôkazy sú „stále prísne tajné“ pre verejnosť. Občania celého sveta sú len divákmi v tejto nebezpečnej vojnovej situácii. Lebo toto je už vojna, keď veľmoci si môžu beztrestne vojensky zasahovať do Sýrie. Bez poskytnutia dôkazov. Veď tie sú „prísne tajné“. Ako inak!

James Mattis, minister obrany USA, vyzval „zodpovedné národy“, aby spoločne odsúdili režim sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Ja naopak vyzývam „zodpovedné národy“, aby spoločne odsúdili barbarský vojenský útok Spojených štátov amerických, ktorým sekundovali bojachtiví partneri z Európskej únie (Spojené kráľovstvo a Francúzsko). Kde je tzv. „slušné Slovensko“? Nie sú žiadne dôkazy o tom, kto je vrahom alebo objednávateľom vraždy novinára Kuciaka, ale hromada, veľký dav, vyšiel do ulíc, aby povalili súčasnú vládu. Bez dôkazov! Slovenská republika je súčasťou Európskej únie, kde je aj Francúzsko a Spojené kráľovstvo. Slovenská republika je súčasťou NATO, ktorej členmi sú barbarské štáty ako USA, Spojené kráľovstvo a Francúzsko. Kde je tzv. „slušné Slovensko“? Prečo teraz nevyšla veľká hromada, ten veľký dav, do ulíc protestovať proti barbarskému vojenskému útoku na Sýriu? Veď tiež nie sú dôkazy, ako v prípade vraždy Kuciaka.

Ešte som si prečítal v spomínanom článku:

„Urážať ruského prezidenta je neprijateľné a neprípustné,“ dodal ruský veľvyslanec vo Washingtone Anatolij Antonov (podľa agentúry Reuters). Tiež upozornil, že „USA ako majiteľ najväčšieho arzenálu chemických zbraní na svete nemajú morálne právo obviňovať iné krajiny“.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová na facebooku uviedla, že Sýria, ktorá niekoľko rokov odolávala „teroristickej agresii“, sa stala cieľom západnej vojenskej operácie v čase, keď „mala šancu mať mierovú budúcnosť“.

„Hlavnému mestu suverénneho štátu, ktorý sa počas mnohých rokov pokúšal prežiť uprostred teroristickej agresie, bol daný úder,“ citovala Zacharovovú AFP.

USA a z Európskej únie Spojené kráľovstvo a Francúzsko zaútočili na Sýriu. Nezaútočili v Sýrii na rebelov, na teroristov z Islamského štátu, ale priamo na štát, na štátne zariadenia (inštitúcie).

Neviem, aká je pravda ohľadom použitia chemických zbraní. Veľmi pochybujem, že Asad by mal záujem na použití chemických zbraní. Skôr to vidím opačne, ako nás už história naučila, že napríklad také štátne tajné organizácie ako je CIA z USA vykonali špinavú prácu, a narafičili všetko tak, aby tieň podozrenia padol na Asada.

USA, Spojené kráľovstvo a Francúzsko suverénne tvrdia, že majú dôkazy. A ja zasa neviem nájsť tie ich dôkazy. Sú to asi také dôkazy ako pri Iraku. USA dokázalo akurát zavraždiť Husajna, a rozbiť Irak, aby potom tam nabehli kapitalistické firmy, a výborne sa nabalili na oprave infraštruktúry, ktoré zdevastovali Američania. Po napadnutí Iraku Spojenými štátmi americkými len zosilnel Islamský štát.

Vojny sú účelové. Zničiť, rozbiť, aby mohli veľké kapitalistické firmy výborne zarobiť na opravách, na budovaní.

USA, Spojené kráľovstvo a Francúzsko sú štáty, ktorým nezáleží na mieri vo svete.

Čo ak sa Trump správa ako Hitler? Veď Nemci narafičili prepadnutie vysielača v Gliwiciach, aby mali zámienku na útok na Poľsko. 31. augusta 1939 špeciálna skupina nemeckých príslušníkov Abwehru a SS prezlečených do poľských uniforiem vykonala pod vedením Reinharda Heydricha a veliteľa gestapa (tajnej štátnej polície v nacistickom Nemecku; Geheime Staatspolizei) Heinricha Müllera prepad vysielača, ktorý v tom čase bol na území Nemecka. 1. septembra 1939 Nemecko spustilo operáciu Fall Weiss, čím iniciovalo vypuknutie 2. svetovej vojny.

Nemecko bolo v Osi s Japonskom a Talianskom. Os Berlín-Rím-Tokio bolo vojensko-politické zoskupenie štátov počas 2. svetovej vojny. Zoskupenie vzniklo v medzivojnovom období, ako reakcia na vojenské zmluvy medzi Poľskom, Anglickom a Francúzskom. Vedúcou mocnosťou Osi bolo Nemecko s nacistickým režimom diktátora Adolfa Hitlera.

Dnes je USA vedúcou mocnosťou v „osi“ so Spojeným kráľovstvom a Francúzskom. Na čele USA je Trump. A rád čviriká v sociálnej sieti Twitter. Napríklad 8. apríla 2018 čvirikal:

„Many dead, including women and children, in mindless CHEMICAL attack in Syria. Area of atrocity is in lockdown and encircled by Syrian Army, making it completely inaccessible to outside world. President Putin, Russia and Iran are responsible for backing Animal Assad. Big price…“

Podľa Trumpa sú Rusko (Putin ) a Irán zodpovední za podporu zvieraťa Asada.

Asad je podľa Trumpa zviera, a Trump je podľa mňa lump.

Trump je Twitler!

Twitler

Po kliknutí na koláž (fikciu) sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 480 × 600 bodov. Zdroj: Root Words.

Komu je to málo, tak pripomeniem vtip:

V USA sa o moc delia dve fašistické strany: Republikáni a Demokrati.

Na škatuľke cigariet sa píše: „Fajčenie škodí zdraviu!“ Ako keby: „Čítanie Trumpovho štebotu škodí zdraviu!“ Trump viac kváka ako myslí.

Archív:

Heather Nauertová, hovorkyňa ministerstva zahraničných vecíČTK: USA oznámili, že majú dôkazy, že Asadova armáda v Dúme…ČTK, TASR: USA, Británia a Francúzsko zaútočili na SýriuTrump (Twitter): …for backing Animal Assad.Root Words: Donald Trump is not Hitler, part 1 (3. 11. 2016)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ako ste spokojný/á s výsledkom volieb v USA? 45. prezidentom USA je od 20. 1. 2017 Donald Trump.

Veľmi spokojný/á (Počet hlasov: 54)
(17.20 %)

Menej spokojný/á (Počet hlasov: 59)
(18.79 %)

Som milo prekvapený/á (Počet hlasov: 24)
(7.64 %)

Som nemilo prekvapený/á (Počet hlasov: 64)
(20.38 %)

Podľa mojich očakávaní (Počet hlasov: 50)
(15.92 %)

Som znechutený/á (Počet hlasov: 63)
(20.06 %)Celkom hlasovalo: 314

Ján Parada, 14. 04. 2018 | Prečítané: 495 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore