www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @381
Počítadlo


Spam poison

Herec SR Andrej Kiska sa politike nerozumie

Pravicová slepota ho oslepila

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska sa 4. marca 2018 previedol vo verejnoprávnej televízii RTVS na Jednotke ako amatérsky herec. Snažil sa na občanov zahrať divadielko. Hral na city.

Občania, nedajte sa opiť rožkom!!! City vedia narobiť veľa škody v politike!

Uráža ma drzosť od prezidenta. Na Slovensku podľa prezidenta neplatí prezumpcia neviny? Ak je jeho ústavným právom presvedčovanie občanov o predčasných voľbách alebo tzv. úradníckej vláde, potom je mojím občianskym právom upozorniť občanov na to, že prezident zneužíva spoločne s opozíciou politiku na politikárčenie.

Občania ako voliči vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) 5. marca 2016 odovzdali svoje volebné hlasy politickým stranám a hnutiam. Volieb sa zúčastnilo z oprávnených voličov (4 426 760) 59,82 %, čo je 2 648 184 voličov. Z toho platných hlasov bolo 2 607 750.

Politickej strane SMER – sociálna demokracia odovzdalo svoj hlas 737 481 voličov, čo je 28,28 %. Slovenská národná strana získala 225 386 hlasov (8,64 %). A strana MOST – HÍD získala 169 593 hlasov (6,50 %). To im umožnilo získať 75 mandátov v NR SR (SMER – SD 49, SNS 15 a MOST – HÍD 11 poslancov). Na základe volebného výsledku víťazná strana mohla zostaviť vládu na čele s predsedom Robertom Ficom.

Dá sa povedať, že viac ako 1 milión občanov (1 132 460 občanov) dôveruje tejto vláde. To, že sa takmer 2 milióny občanov (1 778 576) nezúčastnilo volieb, je na inú tému, na inú debatu. Ak niektorým z týchto nezúčastnených vadí dnešná vládna koalícia, mali sa zúčastniť volieb, a nie dnes falošne a zákerne nariekať, dajme tomu i pred bránou Úradu vlády SR.

Zdroj video záznamu: Dav pred Úradom vlády SR.

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska sa vyjadril:

„To posledné, čo naša spoločnosť v napätej situácii potrebuje, je politické divadlo na televíznej obrazovke v podaní najvyšších ústavných činiteľov.“

Presne to sa Kiskovi podarilo. Zahral pred verejnosťou divadielko. Kiska ďalej povedal:

„Dnes je nedôvera ľudí voči štátu obrovská.“

Napríklad voči správaniu prezidenta republiky Andreja Kisku. Veru, je obrovská nedôvera voči Kiskovi. Kiska dodal:

„A táto nedôvera je odôvodnená.“

Súhlasím. Takého prezidenta občania neočakávali. Raz darmo, voliči tak rozhodli, rešpektujem vôľu ľudu! Kiska povedal:

„Nemôžem zľahčovať atmosféru, ktorá dnes našu krajinu dusí. Nevraživosť je obrovská.“

Áno, obrovská bola nevraživosť v dave pred Úradom vlády SR. Kiska aspoň raz celkom správne opísal atmosféru nevraživosti, akú predviedol rozvášnený dav. To by ešte ušlo, také lapsusy od prezidenta, ale čo ma naozaj nahnevalo, je jeho politická nevzdelanosť. Prezident povedal:

„Nateraz vidím dve možnosti:

Rozsiahlu a zásadnú rekonštrukciu vlády, ktorá by nepolarizovala spoločnosť a požiadala a získala dôveru Národnej rady.

Alebo predčasné voľby, ktoré by v mnohých demokratických krajinách boli najprirodzenejším riešením Je možné ich urobiť rýchlo a efektívne spolu s komunálnymi voľbami. O tom však musí rozhodnúť parlament 90 hlasmi.“

No tak! A čo napríklad tretia možnosť? Referendum.

Ak si prezident myslí, že vláda sa má zmeniť, alebo, že do úvahy prichádzajú predčasné voľby, tak ho nenapadla tretia možnosť?

Kde zaspali prezidentovi poradcovia? Ako to, že prezident nevie o referende?

Referendum by bolo najčestnejšie pre nespokojných občanov. Len v referende by sa ukázalo, či má prezident pravdu. Či má opozícia pravdu. Z referenda by sme sa dozvedeli, či naozaj je v spoločnosti taká obrovská nevraživosť, a či nejde len o uhorkovú sezónu pravicových politikov na čele s prezidentom Kiskom, o zákernú populistickú demagógiu pravice. Ak niekto polarizuje spoločnosť, tak je to rozvášnený pravicový dav, a prezident len prilieva olej do ohňa tohto rozvášneného pravicového davu.

Poďme, pán prezident, naštudovať si Ústavu.

Ústava Slovenskej republiky

Referendum

Čl. 93
(2) Referendom sa môže rozhodnúť aj o iných dôležitých otázkach verejného záujmu.
Čl. 95
(1) Referendum vyhlasuje prezident Slovenskej republiky, …ak sa na tom uznesie Národná rada Slovenskej republiky, a to do 30 dní od …uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky.
Čl. 96
(1) Návrh na prijatie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky o vyhlásení referenda môžu podávať poslanci Národnej rady Slovenskej republiky…

Takže? Aký problém? Pre terajšiu napätú situáciu, pre terajší chaos a nepokoje, ktoré vytvára nespokojná časť pravice, je najrozumnejším riešením dozvedieť sa od čo najväčšieho počtu občanov, či si prajú predčasné voľby, alebo neprajú; či naozaj je veľká časť občanov nespokojná s vládou. Referendum by dalo jednoznačnejšiu odpoveď, ako snaha prezidenta vytvárať v spoločnosti napätie vytváraním tlaku na politikov, aby sa venovali len jeho dvom špecifickým požiadavkám. Buď personálne zmeny vo vláde alebo predčasné voľby.

Nie! Tieto dve riešenia sú zlé. Mrzí ma, že prezident na to neprišiel sám, že sú to zlé riešenia pre Slovenskú republiku. To by bolo opäť to známe politické čudo: O nás bez nás! Opäť by si len pravicová oligarchia dosadila vhodných politikov do vlády alebo by sa mohla rozpútať aj občianska vojna. V žiadnom prípade si to neprajem. Veľmi tejto republike chýba rozvážny prezident. Kiska vie polarizovať spoločnosť, ale nemá ten dar, aby upokojil vzniknuté napätie medzi rozhnevanými pravičiarmi.

Referenda sa môže zúčastniť veľmi veľa občanov republiky. Tak sa uvidí, koľko je naozaj nahnevaných občanov. Ak si prezident myslí, že je vážna politická kríza, potom nech je chlap, a nech koná, a vyhlási referendum.

Ale pochybujem, že prezident má na zistenie pravdy guráž. Teda, pochybujem, že vyhlási referendum. Prezident tvrdí, že je pripravený túto krajinu previesť zložitou a ťaživou situáciou. Naozaj? Tak nech vyhlási referendum, aby sa pravičiari dozvedeli, čo si naozaj o tom všetkom myslia občania. Prezident by mal hrať čestnú hru!

Hrubú chybu robia pravičiari napríklad zo strany Sloboda a Solidarita. Vo svojom stanovisku sa vyjadrili:

„Vláda národnej obrody môže vzniknúť len bez strany SMER – SD, ktorá sa stala súčasťou organizovaného zločinu na Slovensku…“

Načisto potratili rozum!

Pravičiari nič nevedia o prezumpcii neviny. Ešte sa nič nedokázalo ohľadom zavraždenia novinára Kuciaka a jeho partnerky, a už vykrikujú o organizovanom zločine.

Tak kto sa tu snaží o rozklad republiky? Kto vnáša zmätky a chaos, napätie a obavy, do spoločnosti?

Pravica na čele s prezidentom.

Pravica tým, že sa snaží o predčasné voľby, dáva najavo, že je teraz slabá, a chytá sa každej slamky. Prečo nemajú guráž na referendum? Obávajú sa, že by načisto pohoreli? Majú strach rešpektovať vôľu ľudu?

A keď sa prezident nebude vedieť dohodnúť s politikmi na uznesení v NR SR, tak má najvyšší čas, aby začal zbierať podpisy od 300 000 občanov. Ak si myslí, že zlosť má veľa ľudí, iste nebude mať problém s vyzbieraním podpisov za pár dní. Môže začať riadiť svoj prezidentský úrad dôstojnejšie.

Kam sme sa to dopracovali s pravicovými názormi? Hŕŕ, hŕŕ, do vlády! Za každú cenu! Aj cez mŕtvoly. Žiaľ, platí to doslovne.emotikon

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Má prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vaše sympatie?

áno (Počet hlasov: 120)
(30.38 %)

viac áno ako nie (Počet hlasov: 64)
(16.20 %)

viac nie ako áno (Počet hlasov: 53)
(13.42 %)

nie (Počet hlasov: 158)
(40.00 %)

Celkom hlasovalo: 395

Ján Parada, 05. 03. 2018 | Prečítané: 651 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (5 hl.)
 
Sýkorka belasá (11 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 24
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Veď rozmýšľaj!
05-07-20 * 08:58
 Podporte 2 percentami ľudské práva
02-07-20 * 22:34
 Re: Werner
02-07-20 * 19:16
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore