www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @099
Počítadlo


Spam poison

Februárový Market Finesse

Okrem článkov a reportáží máme v talóne aj niekoľko pozvánok

Vážení priatelia,

februárové číslo Market Finesse je opäť plné zaujímavých článkov, ale aj reportáží z rôznych udalostí, ktoré sme organizovali, alebo sme sa na nich podieľali. Obzvlášť hrdí sme na mimoriadne úspešný prvý ročník celoslovenskej Ekonomickej olympiády pre stredné školy. Do prvého – školského – kola sa zapojilo viac ako 4 200 študentov zo 150 stredných škôl z celého Slovenska, pričom najsilnejšie zastúpenie mal východ Slovenska. Aktuálne prebiehajú krajské kolá, z ktorých vzídu finalisti aprílového republikového finále.

Okrem článkov a reportáží máme v talóne aj niekoľko pozvánok. V posledný februárový deň, teda v stredu 28. februára o 19.00 sa v Zámockom pivovare uskutočnia už deviate Ekonomické reči. Radovan Ďurana bude spolu so špeciálnym hosťom – Viktorom Novysedlákom z RRZ – rozprávať o tom, či sa aj mladšie generácie dožijú raz dôchodku. Samozrejme, ste srdečne pozvaní.

V polovici marca, konkrétne 15. – 18. marca (štvrtok – nedeľa), organizujeme už ôsmy ročník Seminára rakúskej ekonómie v kaštieli Mojmírovce pri Nitre. Na tomto vzdelávacom podujatí pre študentov vysokých škôl s domácimi aj zahraničnými lektormi otvárame témy, ktoré idú ďaleko za bežné vysokoškolské osnovy. Tento rok sa budeme baviť o kryptomenách, anarchii v spoločnosti, či zdieľanej ekonomike. Hlavnou hviezdou bude prof. Edward Stringham, americký ekonóm z Trinity College, patriaci do stovky najlepších ekonómov sveta. Neváhajte sa prihlásiť aj vy, alebo nahovorte svoje deti, súrodencov, alebo spolužiakov.

INESS (2 % z dane)

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 820 × 312 bodov.

Na záver pripájame malú prosbu. Našu činnosť financujeme z dobrovoľných príspevkov darcov. Okrem priamej podpory môžete využiť daňovú asignáciu, známu ako „2 %“. Postup ako podporiť INESS, ak ste zamestnanec alebo podnikateľ, nájdete na INESS.sk/sk/podporte-nas.

Ďakujeme!

Februárový Market Finesse si môžete stiahnuť.

Stiahni súborMarket Finesse číslo 1 (február 2018) (súbor je vo formáte PDF a má 6,96 MB).

Príjemné čítanie!

Richard Ďurana

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

INESSINESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz
Pôsobí v oblasti analýz zameraných na uplatňovanie princípov a nástrojov voľného trhu a ich dopadov v podmienkach slovenskej ekonomiky od januára 2006. Nezávislý think tank INESS monitoruje činnosť a financovanie verejného sektora, hodnotí efekty legislatívnych zmien, vypracováva sektorové analýzy a tiež komentuje aktuálne ekonomické a spoločenské témy. Cieľom INESS je rozšíriť všeobecné povedomie o spôsobe fungovania trhového mechanizmu, efektov štátnych zásahov a ich dopadov na spoločnosť a životy bežných ľudí. Medzi prioritné oblasti záujmu INESS patrí daňový a odvodový systém, zdravotníctvo, monetárna politika, problematika EÚ, regulácie a vlastnícke práva. V súčasnosti je INESS najcitovanejším ekonomickým think tankom v médiách na Slovensku.
Čerpané z: www.iness.sk

INESS, 24. 02. 2018 | Prečítané: 681 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Teraz
11-12-18 * 10:08
 Darebák Semanco
11-12-18 * 07:29
 Satanistom v USA opäť ukradli
10-12-18 * 22:40
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore