www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @062
Počítadlo


Spam poison

Nová rozprávka Živice učí deti, ako zachrániť včely

Ako deti zachránili včielky pred jedovatým dažďom

Environmentálno-vzdelávacia organizácia ŽIVICA vydala vlastnú audio rozprávku. Nielenže deti naučí, ako funguje svet včiel, ale aj čo robiť pre to, aby sme im pomohli prežiť.

Centrum environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA už 18. rok na Slovensku učí, ako dbať o životné prostredie a pracuje na skvalitňovaní vzdelávania. Tento rok v rámci kampane na dve percentá vydalo jedinečnú ekologickú audiorozprávku „Ako deti zachránili včielky“, ktorú si môžete zadarmo vypočuť a stiahnuť na webe 2-percenta.zivica.sk.

Rozhodli sme sa ukázať, že rozprávka môže mať nielen morálne, ale aj ekologické poučenie. Zábavnou formou sa tak nielen deti naučia, ako môžu pomôcť stále viac ohrozeným včelám a opeľovačom.

Téma rozprávky nie je náhodná. Živica sa tematike včiel venuje už niekoľko rokov. V rámci projektu Mestské včely osadila prvé verejné slovenské mestské úle a v mestských častiach priateľských k opeľovačom podporuje údržbu zelene, ktorá im poskytuje dostatok potravy a životného priestoru.

„Súčasná moderná údržba zelene so sterilnými trávnikmi a tujami neposkytuje opeľovačom potravu ani životný priestor. Moderné poľnohospodárstvo ich zas ohrozuje pesticídmi a kvôli monokultúrnym výsadbám majú často tiež problém s nedostatkom potravy. V Živici ukazujeme, ako to robiť inak, aby sme o včely podporili, lebo bez nich neprežijeme,“ hovorí mestská včelárka a vedúca projektu Mestské včely, Petra Ježeková.

V novej rozprávke z dielne Živice sú hlavnými hrdinami deti. Keď im na parapete pristane vyčerpaná včielka unikajúca pred jedovatými postrekmi na poli, rozhodnú sa zmeniť svoju školu tak, aby pre včely poskytovala tie najlepšie podmienky pre život.

„Rozprávka v sebe, rovnako ako naša práca, prepája vzdelávanie, ochranu životného prostredia, aktivizmus aj osobný rozvoj. Text rozprávky napísala šéfredaktorka nášho portálu čierna labuť Kristína, nahovorila ju naša talentovaná riaditeľka zaježovskej školy Maťa u Tomáša Brichtu na Zaježovej. Ilustráciu pridal náš dlhoročný spolupracovník Ďuro Balogh,“ hovorí riaditeľ CEEV Živica Juraj Hipš.

Stiahnite si rozprávku zadarmo do svojho počítača a prepošlite ju svojim priateľom, aby sa hravou formou naučili, ako môžu aj oni pomôcť včelám a precvičili svoju predstavivosť pri počúvaní na webe 2-percenta.zivica.sk.

Rozprávka – Ako deti zachránili včielky pred jedovatým dažďom:

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ŽivicaCentrum environmentálnej a etickej výchovy Živica
Živica je mimovládna nezisková organizácia, ktorá inšpiruje k zmene. Venujeme sa vzdelávaniu, ekoporadenstvu a ponúkame priestor na hľadanie seba samého. Nájdete nás v Bratislave, Zvolene a vo Vzdelávacom centre Zaježová.
Chceme pomáhať tvoriť svet, v ktorom je každý človek inšpirovaný k hľadaniu vlastnej prirodzenosti. Veríme, že príroda vie ľudí mnohému naučiť. Problémy životného prostredia sú výzvou k tomu, aby sme svoju pozornosť obrátili dovnútra nás samých.
Čerpané z: www.zivica.sk

CEEV Živica, 15. 02. 2018 | Prečítané: 915 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Teraz
11-12-18 * 10:08
 Darebák Semanco
11-12-18 * 07:29
 Satanistom v USA opäť ukradli
10-12-18 * 22:40
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore