www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @150
Počítadlo


Spam poison

Vláda Roberta Fica zákonom o sociálnej ekonomike ukazuje, že je úplne mimo reality

Dokonalý byrokratický labyrint

Návrh zákona o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch, ktorý v stredu schválila vláda, dokazuje fortieľ slovenských úradníkov, ktorí ho napísali. Je to priam dokonalý byrokratický labyrint, v ktorom sa vyžijú štátni zamestnanci s pečiatkami, vládni politici a, samozrejme, klienti vládnych politických strán, ktorí vedia nájsť na úradoch tie správne dvere. Tvrdí vo svojej reakcii strana Sloboda a Solidarita.

„Zložité dotačné schémy, na ne nadväzujúce daňové úľavy, zvýhodnená 10% DPH na produkciu sociálnych podnikov, a to všetko zabalené do komplikovaných podmienok, žiadostí a povolení musia odrádzať normálnych podnikateľov bez politických konexií. Pritom na základe toho zákona sa majú zamestnávať ťažko zamestnateľné osoby, ktoré neintegroval do pracovného procesu ani dnešný mimoriadny ekonomický boom,“ uviedla podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

Vláda Roberta Fica týmto zákonom podľa liberálov ukazuje, že je úplne mimo reality.

„Príznačné je, že návrh zákona o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch obsahuje takmer dvadsať noviel iných zákonov. Aby sa v tejto džungli potenciálny podnikateľ alebo starosta obce s rómskou segregovanou komunitou zorientoval, bude potrebovať právnu kanceláriu. Pýtame sa vlády Roberta Fica, prečo by niekto za týchto okolností zamestnával ľudí, ktorí nevedia alebo nechcú sústavne pracovať. Položil si niekto z ministrov túto lapidárnu otázku?“ pýta sa podpredsedníčka NR SR a tímlíderka SaS pre sociálne veci a sociálne vylúčené spoločenstvá Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Zo skúsenosti vieme, že podnikanie, ktoré závisí na dotáciách a úľavách, pridelených na základe žiadosti rozhodnutím štátneho orgánu, vykazuje obrovský sklon ku korupcii a je neefektívne. Presne v týchto intenciách je aj zákon o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch.

„Namiesto vytvorenia podnikateľského prostredia, ktoré Slovensko zaradí medzi svetovú špičku, vláda ide vytvárať paralelnú sociálnu ekonomiku, v ktorej sa podniká najmä tým, že sa chodí po úradoch,“ dodali političky SaS Jana Kiššová a Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 12. 01. 2018 | Prečítané: 47 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
„To, kto ti vládne, zistíš podľa toho, koho nesmieš kritizovať.“ Myslíte si, že Voltaire vyslovil túto myšlienku?

Áno (25 hl.)
 
Asi áno (7 hl.)
 
Asi nie (13 hl.)
 
Nie (46 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 91
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Zlo v cirkvi!
20-01-18 * 20:42
 Hanbi sa!
20-01-18 * 19:54
 Len
20-01-18 * 19:31
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore