www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @833
Počítadlo


Spam poison

Dokedy bude spravodlivosti vládnuť Harabin?

Strana Sloboda a Solidarita žiada odharabinizáciu súdnictva

Štefan Harabin

Sudca Štefan Harabin svojím správaním, slovníkom i súdnymi rozhodnutiami poburuje verejnosť a uráža zmysel pre spravodlivosť.

„Vydobyl si povesť sudcu, ktorý najmä kvôli svojej súkromnej vojne s políciou a prokuratúrou chráni právo občanov na spravodlivý proces menej ako zločincov pred spravodlivosťou,“ hodnotí tím líder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik a dodáva:

„Zdá sa, že na Slovensku neexistuje žiadna zákonná moc, ktorá by dokázala vyzliecť z talára sudcu Najvyššieho súdu Štefana Harabina. Je to neuveriteľná slabosť justície i vlády.“

Podľa SaS do tejto poľutovaniahodnej schémy zapadá aj medializované rozhodnutie senátu Najvyššieho súdu pod vedením Štefana Harabina, na základe ktorého sa dostal z väzby podozrivý z rasovo motivovaného útoku. Keďže poškodeným je francúzsky študent tmavej pleti, záležitosť má aj medzinárodný rozmer.

„Deklarovaný boj vlády proti extrémizmu tak naráža na zásadnú prekážku, ktorej podstatu verejnosť nemá možnosť určiť. Či už je problémom nedôveryhodnosť sudcu Štefana Harabina a ‚jeho ľudí‘ na Najvyššom súde, alebo polícia a prokuratúra, ktoré nie sú schopné riadne plniť svoje zákonné povinnosti, výsledok pre občanov je vždy ten istý – rozpad základných funkcií štátu tak, že sú neschopné pracovať alebo to robia len podľa politických a mafiánskymi záujmami ovplyvnených rozkazov zhora,“ komentuje Baránik.

Alojz BaránikStrana SaS žiada vedenie Najvyššieho súdu SR, ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú, ako aj príslušné orgány súdnictva, aby vytvorili personálny základ potrebný na odharabinizáciu súdnictva a zároveň žiada odchod ministra Kaliňáka a špeciálneho prokurátora Kováčika, u ktorých sa absencia osobnostných predpokladov na ich funkcie odráža v neschopnosti ich podriadených pracovať tak, ako to zákon predpokladá a naša spoločnosť očakáva.

Ak k zlepšeniu súčasného stavu chýbajú právne nástroje, treba ich prijať, a strana SaS je ochotná sa na ich príprave podieľať. Kľúčovým predpokladom normalizácie fungovania slovenskej justície a orgánov činných v trestnom konaní je, samozrejme, aj postoj predsedu vlády. Alojz Baránik uzatvára:

„Robert Fico pred výčinmi Štefana Harabina, svojho bývalého ministra spravodlivosti, ktorého následne cielene nainštaloval za hlavného przniteľa slovenskej justície za účelom jej rozkladu a ovládnutia, systematicky strká hlavu do piesku. Tak, ako by to mal byť sám Robert Fico, koho Harabin zrejme raz má vysekať z obvinení z korupcie, zneužívania právomocí verejného činiteľa a rozkrádania štátu. Vyzerá to preto tak, že Harabinova nedotknuteľnosť a neschopnosť orgánov činných v trestnom konaní priamo súvisia s výkonom premiérskej funkcie Roberta Fica.“

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 11. 07. 2017 | Prečítané: 468 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (712 hl.)
 
Viac áno, ako nie (183 hl.)
 
Viac nie, ako áno (168 hl.)
 
Rozhodne nie (179 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1242
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
 Re: Veď rozmýšľaj!
22-09-20 * 16:36
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore