www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @395
Počítadlo


Spam poison

Globálna kampaň na ochranu humanistov

Spoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov sa pripája ku globálnej kampani na ochranu humanistov v ohrození

Spoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistovSpoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov sa pripája k sieti humanistických organizácií, aby sme spoločne získali dostatočné finančné prostriedky na poskytovanie právnej podpory humanistom a ateistom, ktorí čelia prenasledovaniu a cielenému násiliu na celom svete. Sieť organizácií podporovaná Medzinárodnou humanistickou a etickou úniou (IHEU) spustila kampaň zameranú na zvýšenie objemu dostupných finančných prostriedkov v priebehu jedného mesiaca na cieľovú výšku 10 000 libier. Vyzývame všetkých našich členov, sympatizantov a podporovateľov, aby už dnes podporili túto aktivitu.

V krajinách ako Bangladéš, Pakistan, India a Maledivy sú humanistickí blogeri a aktivisti opakovane ohrozovaní islamskými militantmi a vo viacerých prípadoch už boli aj zavraždení za svoje presvedčenie. Humanistickí aktivisti sú ľudia, ktorí podporujú ľudské práva, rovnosť pre všetkých. Aj keď sú obklopení agresívnymi nepriateľskými skupinami odvážne kritizujú náboženský fundamentalizmus. V trinástich krajinách sveta môžu nenáboženských ľudí popraviť podľa zákonov proti „rúhaniu“. V Saudskej Arábii, Sudáne a Mauritánii ide o veľmi reálnu hrozbu, pričom už dnes sú viacerí aktivisti obviňovaní z „odpadnutia od pravej viery“ a čelia možným trestom smrti.

International Humanist and Ethical Union (IHEU)Kampaň na získanie dostatočného množstva finančných prostriedkov sa začína dnes 21. júna 2017 a pripomíname, že svetová humanistická komunita uznáva 21. jún – deň letného slnovratu za Svetový deň humanistov (World Humanist Day). Konkrétnu finančnú pomoc môžete poskytnúť na adrese: GoFundMe.

Zvyšovanie finančných prostriedkov sa uskutočňuje po tom, ako výročná sprava Medzinárodnej a etickej únie (IHEU) o slobode myslenia v roku 2016 poukázala na zvýšenie cieleného násilia a agresie voči ateistom a sekulárnym ľuďom. Správa o slobode myslenia je každoročný prieskum o diskriminácii a prenasledovaní proti nerešpektovaným ľuďom v krajinách po celom svete. Prvá správa bola uverejnená v roku 2012 na Medzinárodnom dni ľudských práv 10. decembra. Správu si môžete pozrieť na nasledovnom odkaze: The Freedom of Thought Report.

Prezident IHEU Andrew Copson to komentuje nasledovnými slovami:

„Nikdy nebolo dôležitejšie, aby sa naše globálne humanistické spoločenstvo spojilo na podporu tých, ktorí sú v núdzi, a sme nesmierne vďační za podporu organizácií ako je Spoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov. Keď vidíme nárast cieleného násilia voči sekulárnym – nenábožensky mysliacim ľuďom, v posledných mesiacoch najmä prostredníctvom islamistických extrémistov, je nevyhnutné, aby sme my, ako celosvetová organizácia mali dostatočné zdroje, potrebné na poskytnutie účinnej pomoci a podporu tým, ktorí ich potrebujú.“

Spoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov je hrdá na to, že je plnoprávnym členom Medzinárodnej humanistickej a etickej únie (International Humanist and Ethical Union; IHEU). IHEU reaguje na zlý trend zhoršovania postavenia sekulárnych občanov. Robí to prostredníctvom monitorovania a podávania správ, napríklad prostredníctvom uverejnenia ročnej správy IHEU o slobode myslenia, ktorá poskytuje podrobný prehľad o tom, kde zákony, politika a prax štátov diskriminujú nenáboženské myslenie. Poskytuje koordináciu kampane End Blasphemy Laws, medzinárodnej koalície organizácií, ktorá sa snaží zdôrazniť a zrušiť zákony o rúhaní. Zastupuje v medzinárodných inštitúciách ako je napríklad Rada OSN pre ľudské práva humanistické organizácie sveta, obhajuje práva na slobodu myslenia pre všetkých. IHEU pomohla viacerým jednotlivcom presťahovať sa alebo iným spôsobom zlepšiť osobnú bezpečnosť po tom, čo sa stali predmetom útokov za vyjadrenie svojich humanistických hodnôt alebo sekulárnych princípov.

Preto podporujeme kampaň na GoFundMe, ktorá začala dnes na Svetový deň humanistov (World Humanist Day). Pomôžme tejto dôležitej činnosti IHEU, ktorá mení svet, zviditeľňuje ľudské práva pre ľudí, ktorí sú sekulárni, nenáboženskí, pričom celosvetovú pozornosť venujú cielenému násiliu a systematickému prejavu diskriminácie v mnohých krajinách. Prosím, pomôžte dnes IHEU chrániť humanistov ohrozených na celom svete. Navštívte stránku GoFundMe, kde nájdete ďalšie informácie ako sa môžete zapojiť a konkrétne pomôcť týmto cieľom.

Pre viac informácií o nás píšte na e-mail: office@prometheus.sk.
Pre viac informácií o IHEU kontaktujte Boba Churchilla, riaditeľa pre komunikáciu IHEU, na e-mail: bob@iheu.org alebo na telefón: +44 20 7490 8468.

Roman Hradecký
predseda Spoločnosti Prometheus

HELP US PROTECT
HUMANISTS AT RISK

Archív:

Protect humanists at riskZoznam prvých 14 darcov

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PrometheusSpoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov
– členská organizácia Slovenskej humanitnej rady, Európskej humanistickej federácie (EHF/FHE) a Medzinárodnej humanistickej a etickej únie (IHEU)
Čerpané z: Prometheus.sk

Čítate časopis Prometheus?

Áno (Počet hlasov: 244)
(51.91 %)

Nie (Počet hlasov: 115)
(24.47 %)

Tento časopis zatiaľ nepoznám (Počet hlasov: 111)
(23.62 %)Celkom hlasovalo: 470

Spoločnosť Prometheus, 21. 06. 2017 | Prečítané: 4381 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (709 hl.)
 
Viac áno, ako nie (182 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (178 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1235
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore