www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @559
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Program mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

Jún 2017

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Zichyho palác, Ventúrska 9

Podujatia v exteriéri

3. 6. od 14.00 STAROMESTSKÝ DEŇ DETÍ, celodenné podujatie na Hviezdoslavovom námestí.
Moderuje: Barbora Rakovská.

Program:

Bubnová show – otvorenie
Osmijanko – divadelné predstavenie pre deti
Projekt Super deti
La Portella – animačné programy pre deti a tanečné vystúpenia
Spoločná tanečná choreografia detí staromestských základných škôl
Staromestské kultúrne centrá – Detské baletné štúdio, Staromestský ateliér
Prezentácie a programy neziskových organizácií, ktoré pracujú s deťmi a pre deti – Dobrý anjel, Nadácia pre deti Slovenska s bohatým programom a maskotom, OZ Kaspian, Pátrač Timo, Bibiana, OZ Červené nosy – vystúpenia klaunov, OZ Nepočujúce dieťa – rozprávka o troch prasiatkach, Únia materských centier, Rodinné centrum Prešporkovo, Centrum voľného času na Štefánikovej ulici, OZ Amavet, Klub 959 – Sova, ERKO – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí
Vystúpenia pouličných artistov
Maľovanie na tvár
Upravovanie a líčenie mamičiek kozmetickými poradkyňami Mary Kay
Zmrzlina a cukrová vata pre detičky
Dizajn Market – celodenná prezentácia dizajnérov
RÓMOVIA V MESTE, Hviezdoslavovo námestie, altánok
16. 6., 16.00 VYSTÚPENIE SÚBORU JAGALO JÍLO pod vedením Mirky Gašparovej z Očovej
17. 6., 16.00 VYSTÚPENIE SÚBORU ČERCEŇORA pod vedením Vlada Sendreia z Kokavy nad Rimavicou
18. 6., 16.00 VYSTÚPENIE SÚBORU KESAJ CHAVE pod vedením Ivana Akomova z Kežmarku.
Výstava fotografií mladých ľudí zo združenia NOVÉ KRÍDLA PRE RÓMOV, ktorú organizuje OZ AMARO NÍPO.
Organizátor celého projektu OZ In Minorita v spolupráci s MČ Bratislava-Staré Mesto.

CESTOVANIE ČASOM
Druhé stretnutie súčasnosti s históriou

30. 6., 20.00 CESTOVANIE ČASOM, scénické historické pásmo – scenár Daniel Hevier, Hviezdoslavovo námestie.

1. 7. od 13.00 Funny Fellows, Animačné programy pre deti, Živý orloj, módne prehliadky, scénické výjavy – Štúr, Mária Terézia, Bratislavský kat, Galaprogram Bratislavského konzervatória, Slam poetry, Galaprogram ZUŠ Sklenárovej, ukážky z divadelnej hry Povolanie pápež, Hviezdoslavovo námestie, balkón SND.

Sprievodné aktivity

Renesančný tábor – šermiarske umenie, dobové tance, žongléri, vytvorenie rekordu – najväčšia maľovanka s témou Bratislava, autorské čítanie – Letná terasa hotela Carlton.

Podujatia v interiéri

1. 6., 18.00 GALA MLADÝCH UMELCOV u Zichyho, Grandeur de la musique française, účinkuje: Il Cuore Barocco – súbor barokovej hudby, vstup voľný.

6. 6., 12.30 LUNCH KONZERT, 20 ročníkov Prešporského Paganiniho, účinkujú laureáti súťaže a Dalibor Karvay, v spolupráci s Hudobným centrom, Slovenský inštitút, Viedeň.

6. 6., 11.00 VÝCHOVNÝ KONCERT pre 9. ročník ZŠ, účinkuje: Streetdance, V – klub, Nám. SNP.

13. 6., 18.00 CHORAL EDITION, (Utah – USA), miešaný zbor, chrámový koncert, Klarisky, vstup voľný!

14. 6., 19.00 5 ROČNÝCH OBDOBÍ, Korunovačný koncert, účinkuje: Il Cuore Barocco, nádvorie Zichyho paláca, vstup voľný!

17. 6., 18.00 BRATISLAVSKÝ ZBOROVÝ FESTIVAL 2017, koncert a vyhlásenie výsledkov, Hviezdoslavovo námestie.

20. 6., 18.00 CHARITATÍVNA AUKCIA OBRAZOV popredných slovenských výtvarníkov.

27. 6., 17.00 STAROMESTSKÝ SALÓN so Zuzanou KRONEROVOU, vstup voľný.

VÝSTAVY

Staromestská galéria Zichy, Ventúrska 9, vchod z ulice, utorok – nedeľa 12.00 – 18.00.

TO NAJLEPŠIE, akademický maliar Stanislav Harangozó, trvanie do 18. 6.

O BRATISLAVE A PRE BRATISLAVU, akademický maliar Dušan Polakovič, umelecká grafika a maľba, trvanie 21. 6. – 23. 7.

Sprievodné podujatia v Staromestskej galérii Zichy

Ukážky umeleckých techník:

1. 6., 14.00 – 18.00 Zuzana Zliechovcová, umelecký šperk,
8. 6., 12.00 – 18.00 Juraj Šerík, umelecké drôtovanie,
15. 6., 14.00 – 18.00 Študenti vysokej školy, ako vzniká dnešný obraz,
22. 6., 12.00 – 18.00 Júlia Masnicová, umelecké zdobenia perníkov.

Zichyho palác, Ventúrska 9, pondelok – piatok 9.00 – 18.00, sobota 13.00 – 18.00.

OD PRAVEKU K EGYPTU, výstava prác žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy, Balkánska 87, Bratislava pod vedením Mgr. M. Jakubcovej a Mgr. art. B. Repkovej, trvanie do 26. 6., otvorená pondelok – piatok 9.00 – 18.00, sobota 13.00 – 18.00.

NA KRÍDLACH LETNÝCH… Vybrané diela študentov goethanistického umenia a antroposofickej umeleckej terapie Akadémie Raphael v Bratislave, vytvorené počas ich päťročného štúdia, trvanie 10. 6. – 30. 6., vernisáž 10. 6., 15.00 Prednáška k výstave: predstavenie štúdia na Akadémii Raphael, 16.00 Eurytmické vystúpenie umeleckej skupiny Anna Sophia.

MOJE ČIPKY, Anna Klementová, trvanie 20. 6. – 3. 7., pod záštitou starostu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto.

Galéria Nadácie PRESS PHOTO, Zichyho palác, Ventúrska 9, otvorená streda – štvrtok 13.00 – 16.30.

HOMELAND, BORIS NÉMETH, trvanie do 16. 6.

Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9, utorok – sobota 13.00 – 18.00.

TVARY, PRIESTORY, DIMENZIE, výber zo zbierky prof. Jánosa Rechnitzera, výstava sa koná v rámci „Týždňa maďarskej kultúry – Viac ako sused“, a je súčasťou medzinárodného projektu „Socha a Objekt XXII.“, trvanie 6. 6. – 27. 8.

SOCHA a OBJEKT XXII., tohoročný, dvadsiatydruhý ročník výstavy, predstaví na viacerých miestach v Bratislave diela viac než 110 umelcov zo Slovenska, Brazílie, Bulharska, Českej republiky, Francúzska, Holandska, Maďarska, Nemecka, Paraguaya, Poľska, Rakúska, Rumunska, Švajčiarska, Talianska a USA. Výstava každoročne pozostáva z exteriérovej časti – s veľkorozmernými dielami, ktoré budú vystavené v Grassalkovichovej záhrade a diela komornejšieho charakteru vo viacerých galériách a výstavných priestoroch. Interiérová časť bude umiestnená v Galérii Z, v Galérii mesta Bratislavy, v Galérii Nedbalka, v Galérii Umelka, v Galérii Poľského inštitútu, v Galérii Rakúskeho kultúrneho fóra, v Galérii Bulharského kultúrneho inštitútu, v Galérii Francúzskeho inštitútu a v Galérii Statua. Trvanie 29. 6. – 27. 8., vernisáže 29. 6. a 30. 6.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14

7. 7., 17.00 STAROMESTSKÁ JAZZOVÁ LOĎ, koncert Petra Lipu a Traditional Club počas plavby loďou z centra Bratislavy na Devín a späť, vstupné: 13 €, predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal a v SCKaV Školská 14.

KURZY

Jazykové kurzy: angličtina, nemčina, taliančina, novogréčtina; bližšie info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Pohybové kurzy: joga, hathajoga, pilakalajoga, powerjoga a chrbtové svaly, kondičné cvičenie pre dámy, bodybalance, joga v dennom živote, joga pre seniorov, či kung „shibashi“ (18. forma); bližšie info: beata.greksakova@staremesto.sk.

Záujmové krúžky: dramatický krúžok pre staršie i mladšie deti, detské baletné štúdio; viac info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Kluby: Fotoklub B & W.

TICHO a spol.
profesionálne komorné divadlo
a
Platforma nezávislých divadiel

Školská 14, Bratislava-Staré Mesto, vstupné divadlo 9 €; študenti, seniori a ZŤP 5 €, koncerty 7 €, v predpredaji zľava! Online predpredaj vstupeniek v sieťach www.ticketportal.sk a www.interticket.sk. Osobné zakúpenie vstupeniek: Ticketportal – predajné miesta. Pokladňa divadla – 1 hodina pred predstavením.

VÝSTAVA

JEDNODUCHO ŤAŽKÁ LÍNIA, výstava žiakov umeleckej školy pod vedením Mgr. Zuzany Schmuckerovej, trvanie do 30. 6., otvorená pondelok – piatok 9.00 – 20.00.

2. 6., 19.00 DOMOV EROS VIERA, Med a prach, scénické dielo, autori: Andrej Kalinka, Ivan Martinka, Michal Mikuláš, Juraj Poliak, hrajú: Ivan Martinka, Miriam Kalinková, Michal Mikuláš, Adam Marec, Juraj Poliak, Andrej Kalinka, réžia: Ivan Martinka, Andrej Kalinka.

5. 6., 19.00 SOM NAJLEPŠIA, Prešporské divadlo, činoherno-pohybová groteska, hrajú: Elena Kolek Spaskov a Judita Hansmanová, námet, scenár, réžia: Judita Hansmanová, Ivan Blahút.

9. 6., 19.00 KOZA A KLADIVO, Kremnické divadlo v podzemí, autorský kabaret o stave našej mysle na tému sebectvo verzus solidarita, autori: Michal Havran, Péter Hunčík, Jana Ondrušová a kolektív hercov KDvP/AND, hrajú: Alica Bukovčanová, Tereza Mandzáková, Jakub Matejčík, Miroslav Mihálek, Dominika Sándorová, Dušan Krnáč, réžia: Jana Mikitková.

12. 6., 19.00 DÉJÀ VU, divadlo TICHO a spol., groteskná feéria pre dvoch hercov a kúzla, autori: Miloš Janoušek, Viki Janoušková, hrajú: Jana Lieskovská, Pavol Plevčík a Juliana Hamranová, réžia: Róbert Horňák.

16. 6., 19.00 ZÁVER SEZÓNY S HUDOBNÝM PREKVAPENÍM, divadlo TICHO a spol., ukončenie 7. sezóny divadla.

Divadlo ÍVERY

1. 6., 19.00 NOŽMI DO SLIEPOK, autor: David Harrower, réžia: Jana Krčmářová.

8. 6., 19.00 CELKOM VÁŽNE, autor: Oscar Wilde, réžia: Jana Krčmářová.

15. 6., 19.00 MIZANTROP, autor: Moliére, réžia: Jana Krčmářová.

22. 6., 19.00 HOLOHLAVÁ SPEVÁČKA, autor: Eugéne Ionesco, réžia: Jana Krčmářová.

29. 6., 19.00 HRA NA ZUZANKU, autor: Miloš Macourek, réžia: Jana Krčmářová.

Vstupné: 1 €, predpredaj vstupeniek: Ticketportal, predaj vstupeniek na mieste: hodinu pred predstavením.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19

5. 6., 14.00 PRODUKTY PRE ZDRAVIE, prednáška spojená s ukážkami, lektor: Ľudmila Blaasová, vstup pre členov KS G19.

7. 6., 13.30 INFOSERVIS SENIORA, vstup pre členov ZZPO III.

9. – 11. 6. MUZIKOTERAPIA, víkendový workshop pre dospelých:
9. 6., 17.00 – 21.00,
10. 6., 9.00 – 17.00,
11. 6., 9.00 – 12.00.

16. 6., 14.00 PIATKOVÝ KLUB, Horúce rytmy, zábavný program, účinkuje: TS Andalúzia, vstup pre členov KS G19.

POHYB PRE ZDRAVIE, každý pondelok a stredu, 9.30, kondičné cvičenie pre seniorov, vedie: Ing. Marta Mitrová.

TRADIČNÁ HATHA JOGA, každý utorok, 10.00, vedie: Sasha Ovečková.

KONVERZAČNÁ ANGLIČTINA PRE SENIOROV so zahraničným lektorom, každý utorok, 10.00, v spolupráci s AkSen o.z., vstupné: 2 €.

KURZ NEMČINY PRE SENIOROV pre začiatočníkov a mierne pokročilých, každý štvrtok, 10.00, v spolupráci s AkSen o.z., vstupné: 2 €.

JOGA V DENNOM ŽIVOTE, relaxačné cvičenie, každý štvrtok, 9.30, vedie: PhDr. Viera Diešková, vstupné: 4 €; seniori 2 €.

KLUBY A ZDRUŽENIA

Klub seniorov – pondelok a štvrtok od 12.30 – 16.30, ZZPO ZO 1 – utorok, ZZPO ZO 3 – streda, AkSen – utorok a štvrtok od 10.00 – 12.00, Jednota dôchodcov – štvrtok 13.30 – cvičenie, štvrtok 14.30 – úradná hodina., štvrtok 15.45 – bridžový klub.

KURZY

Gitara – pondelok a utorok, Pilates – pondelok a štvrtok, Body balance – pondelok a streda, Kondičné cvičenie pre ženy – pondelok, Čchikung – utorok, Joga – streda, Tai-chi chuan – štvrtok.

PRE DETI

13. 6., 14.00 ROZLÚČKA SO ŠKÔLKOU, zábavné popoludnie, vstup pre deti MŠ Timravina.

14. 6., 14.00 DISKOPARÁDA ŠAŠA MAROŠA, zábavný program, účinkujú: Eliška a Marián Gregoričkovci, vstupné: 2 € (1,50 € – nad 10 ľudí).

28. 6., 14.00 KÚZELNÍCKA SHOW, zábavný program, účinkuje: Peter Šesták, vstupné: 2 € (1,50 € – nad 10 ľudí).

DO POZORNOSTI

LETNÉ DENNÉ TÁBORY pre deti od 6 – 15 rokov, 26. ročník
10. – 28. 7. 2017 (3 turnusy), cena turnusu 75 €, program: celodenné výlety, šport, kultúrne podujatia, hry, súťaže, exkurzie, tvorivé dielne a kopa nezabudnuteľných zážitkov.
ikonaBližšie informácie: 02/54777366, 0911 238 711.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Františkánske námestie 7

Galéria F 7, utorok – sobota 15.00 – 19.00.

TAK AJ TAK, Obrazy 2015 – 2017, Boris Moťovský, kurátor: B. Bachratý, trvanie 7. 6. – 1. 7.

Divadlo GunaGU
Predpredaj a predaj vstupeniek v sieti Ticketportal.

2. 6., 19.30 MUŽI SA MINULI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Táňa Radevová, Viktor Horján, Martin Meľo, Martin Hronský, réžia: Soňa Ferancová.

5. 6., 19.30 HEREČKY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Kronerová, Darina Abrahámová, Zuzana Šebová, Viktor Horján.

6. 6., 19.30 SOCÍK, SLADKÝ SOCÍK, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktória Predanóciová, Anikó Vargová, Viktor Horján, Martin Meľo, Zbyňo Džadoň, Daniel Hartl, Vladislav Plevčík, réžia: Viliam Klimáček.

11. 6., 19.30 MILUJEM SVOJ MOBIL, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Roman Pomajbo, Martin Meľo, David Hartl, réžia: Viliam Klimáček.

12. 6., 19.30 HEREČKY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Kronerová, Darina Abrahámová, Zuzana Šebová, Viktor Horján.

15. 6., 19.30 MUŽI SA MINULI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Táňa Radevová, Viktor Horján, Martin Meľo, Martin Hronský, réžia: Soňa Ferancová.

21. 6., 19.30 KOZMONAUTI, premiéra, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Karin Haydu, Roman Pomajbo, Martin Meľo, Natália Germániová, réžia: Viliam Klimáček.

22. 6., 19.30 KOZMONAUTI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Karin Haydu, Roman Pomajbo, Martin Meľo, Natália Germániová, réžia: Viliam Klimáček.

25. 6., 19.30 KOZMONAUTI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Karin Haydu, Roman Pomajbo, Martin Meľo, Natália Germániová, réžia: Viliam Klimáček.

26. 6., 19.30 REMIX, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Zuzana Šebová, Zuzana Porubjaková, Dano Heriban, Viliam Klimáček, live hudba: Dano Heriban, Marian Jaslovský, réžia: Viliam Klimáček.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Pistoriho palác, Štefánikova 25

Kino Film Europe

1. 6., 17.00 PO BÚRKE, vstupné: 4 €/2 €
1. 6., 19.30 ZAČAŤ ODZNOVA, vstupné: 4 €/2 €
2. 6., 17.00 ÚPLNÍ CUDZINCI, vstupné: 4 €/2 €
2. 6., 19.00 PO BÚRKE, vstupné: 4 €/2 €
3. 6., 17.00 ÚPLNÍ CUDZINCI, vstupné: 4 €/2 €
3. 6., 19.00 ZAČAŤ ODZNOVA, vstupné: 4 €/2 €
4. 6., 19.00 PO BÚRKE, vstupné: 4 €/2 €
6. 6., 19.00 ÚPLNÍ CUDZINCI, vstupné: 4 €/2 €
7. 6., 11.00 OSTROV, vstupné: 4 €/1 €
7. 6., 19.00 ÚPLNÍ CUDZINCI, vstupné: 4 €/2 €
8. 6., 17.00 ODYSEA, vstupné: 4 €/2 €
8. 6., 19.30 ODYSEA, vstupné: 4 €/2 €
9. 6., 17.00 150 MILIGRAMOV, vstupné: 4 €/2 €
9. 6., 19.30 ÚPLNÍ CUDZINCI, vstupné: 4 €/2 €
10. 6., 17.00 MUŽ, KTORÝ ZACHRÁNIL LOUVRE, vstupné: 4 €/2 €
10. 6., 19.00 ÚPLNÍ CUDZINCI, vstupné: 4 €/2 €
11. 6., 19.00 SÁMSKA KRV, vstupné: 4 €/2 €
13. 6., 19.00 POSLEDNÝ KRÁĽ, vstupné: 4 €/2 €
14. 6., 11.00 MUŽ, KTORÝ ZACHRÁNIL LOUVRE, vstupné: 4 €/1 €
14. 6., 19.00 iShorts: PRVÁ LIGA, vstupné: 4 €/2 €
15. 6., 17.00 FRANCÚZSKO, vstupné: 4 €/2 €
15. 6., 19.00 NEZNÁME DIEVČA, vstupné: 4 €/1 €
16. 6., 17.00 RODINKA BELIER, vstupné: 4 €/2 €
16. 6., 19.00 ZAČAŤ ODZNOVA, vstupné: 4 €/2 €
17. 6., 17.00 VEĽKÉ PRETEKY, vstupné: 4 €/2 €
17. 6., 19.00 AGNUS DEI, vstupné: 4 €/2 €
18. 6., 19.00 RAW, vstupné: 4 €/2 €
20. 6., 19.00 RAW, vstupné: 4 €/2 €
21. 6., 11.00 RODINNÝ PRIATEĽ, vstupné: 4 €/1 €
21. 6., 19.00 PÁN BEZCHYBNÝ, vstupné: 4 €/2 €
22. 6., 17.00 a 19.00 ŠPINA, vstupné: 4 €
23. 6., 17.00 NEZNÁME DIEVČA, vstupné: 4 €/1 €
23. 6., 19.30 ŠPINA, vstupné: 4 €
24. 6., 17.00 ŠPINA, vstupné: 4 €
24. 6., 19.00 SNOWDEN, vstupné: 4 €/2 €
25. 6., 19.00 ŠPINA, vstupné: 4 €
27. 6., 19.00 AVÉ, vstupné: 4 €/2 €
28. 6., 11.00 a 19.00 LEKCIA, vstupné: 4 €/1 € a 4 €/2 €
29. 6., 17.00 GLORY, vstupné: 4 €/2 €
29. 6., 19.00 ZABIJACI Z MALOMESTA, vstupné: 4 €/2 €
30. 6., 17.00 a 19.00 GLORY, vstupné: 4 €/2 €

Staromestská knižnica, Blumentálska 10/a

DONÁŠKA KNÍH SENIOROM, služba pre imobilných seniorov nad 60 rokov s trvalým bydliskom v bratislavskom Starom Meste.

15. 3. – 1. 6. STVÁRNI KNIHU, 2. ročník celoslovenskej súťaže. Organizátori: Občianske združenie Kreatívny klub LUNA, mestská časť Bratislava-Staré Mesto, Vydavateľstvo IKAR, Staromestská knižnica, Praktická Slovenka, Metropola, Ženský web; pravidlá súťaže a prihlášky.

2. 5. – 30. 6. Z POZOSTALOSTI SIBYLLY GREINEROVEJ, výstava obrazov, pobočka Panenská 1 v čase výpožičných hodín.

1. 6., MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ, bezplatná ročná čitateľská registrácia pre nových čitateľov do 15 rokov, všetky pracoviská Staromestskej knižnice.

CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM, celoslovenský projekt na podporu čítania, organizované podujatie pre žiakov ZŠ:
6. 6., 9.00, pobočka Záhrebská 8,
6. 6., 9.00, Centrum pre deti a mládež, Blumentálska 10/a,
9. 6., 10.45, pobočka Západný rad 5.

5. – 9. 6., 9.00 – 13.00 INTERNET a e-mail pre seniorov, počítačový kurz s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja. V rámci kurzu prednáška Bezpečne na internete preventistky Policajného zboru Jany Ďurkovičovej, pobočka Panenská 1.

14. 6., 14.00 BEZPEČNÉ PRÁZDNINY z cyklu Bezpečne s knižnicou, stretnutie s preventistkou Policajného zboru Janou Ďurkovičovou, organizované podujatie pre žiakov ZŠ, pobočka Západný rad 5.

15. 6., 11.00 NEPLECHY ŠKOLNÍČKY AGNEŠE, interaktívne čítanie z rovnomennej knihy Alžbety Verešpejovej, organizované podujatie pre žiakov ZŠ, pobočka Západný rad 5.

LETNÁ ČITÁREŇ v Medickej záhrade, pod záštitou starostu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Radoslava Števčíka.

12. 6., 11.00 OTVORENIE SEZÓNY, účinkuje: Eva Golovková, prevádzka: 12. 6. – 31. 8., denne 10.00 – 18.00.

Program:

SPOZNAJ NAŠE DEJINY, výstava výtvarných prác žiakov z MŠ a ZŠ Grösslingová pri príležitosti 300. výročia narodenia Márie Terézie, trvanie 12. 6. – 12. 7.

13. 6., 16.00 ČÍTANIE V TRÁVE, Všetci moji Hurbanovci, stretnutie s Barborou Lauckou-Vítovou pri príležitosti 200. výročia narodenia J. M. Hurbana, s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

14. 6., 16.00 TVORIVÉ DIELNIČKY PRE VAŠE DETIČKY, organizované podujatie pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím internátnej MŠ a ZŠ na Drotárskej ceste 48.

14. 6., 16.00 ČERVENÁ ČIAPOČKA, Stražanovo bábkové divadlo.

20. 6., 10.00 ČÍTANIE NÁS BAVÍ, Dievčatko s veľkou fantáziou, dramatizované čítanie na motívy knihy Pippi dlhá pančucha, v spolupráci s neziskovou organizáciou Osmijanko, účinkuje bábkoherečka Barbora Krajčová-Zamišková, s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

21. 6., 14.00 TVORIVÉ DIELNIČKY PRE VAŠE DETIČKY.

27. 6., 16.30 ROZPRÁVANIE O BRATISLAVE s Igorom Machajdíkom z Národného športového centra, Úspechy bratislavských olympionikov, s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

28. 6., 16.00 GAŠPARKO A DRAK, Stražanovo bábkové divadlo.

Viac informácií nájdete na každom pracovisku Staromestskej knižnice a na stránke www.starlib.sk.

Kontakty:

ikonaStaromestské centrum kultúry a vzdelávania, Zichyho palác, Ventúrska 9 – tel. č.: 02/59201603.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14 – tel. č.: 02/52496822.

TICHO a spol. – profesionálne komorné divadlo a Platforma nezávislých divadiel
ikonatel. č.: 0908 111 065
ikonae-mail: tichoaspol@gmail.com
ikonawebová stránka: Tichoaspol.sk

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19
ikonatel. č.: 02/54777366
ikonae-mail: mkcg@mail.t-com.sk

Foto:

Cestovanie časomCestovanie časomCestovanie časom
Cestovanie časom

Fotografie pochádzajú z minuloročného Cestovania časom.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Bratislava-Staré MestoMiestny úrad Bratislava-Staré Mesto
– mestská časť Bratislava-Staré Mesto je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska
Čerpané z: www.staremesto.sk

Bratislava-Staré Mesto, 20. 05. 2017 | Prečítané: 276 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore