www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @853
Počítadlo


Spam poison

Reakcia Igora Matoviča na výzvu vzdať sa poslaneckého mandátu

Igor Matovič sa bráni: „Žijeme v štáte, kde polícia nenaháňa zločincov. Dnes nesedí vo väzení Bašternák, ktorý ukradol štátu 500 miliónov korún, ale polícia naháňa človeka, ktorý zaplatil štátu 500 miliónov korún, a to som ja.“

Igor Matovič, poslanec NR SR za klub OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA) 20. apríla 2017 od 14.20 do 14.50 h na tlačovej besede pod názvom „TB Igora Matoviča: Reakcia na výzvu vzdať sa poslaneckého mandátu“, ktorá sa uskutočnila v tlačovej miestnosti v hlavnej budove Národnej rady Slovenskej republiky, povedal:

„Dobrý deň. Vítam vás na dnešnom brífingu, kde by som chcel reagovať na výzvu dvoch pánov zo SMER-u, poslancov za stranu SMER na vzdanie sa môjho poslaneckého mandátu.

Dovoľte, aby som vám najprv predstavil jedného, dnes už veľmi dôležitého človeka, a to je ten pán, v tej modrej bunde vedľa mňa na tejto fotografii. Toto je fotografia v čase, keď som vydával svoje účtovníctvo. Viac ako pred rokom, mesiac približne pred voľbami. Tento pán sa volá Štefan Menšík, a urobil závratnú kariéru. Najprv dostal pod patronát moje trestné oznámenie na Radoslava Procházku o tom, že sa snažil nie práve čistým spôsobom financovať svoju prezidentskú kampaň. O mojom podozrení, že kampaň stála milión eur, ale že on si vykázal iba 200 000 eur. Veľmi úspešne tento pán, radový vyšetrovateľ vtedy na NAKE, to upratal pod koberec. Keď som odovzdával nahrávku z môjho telefónu, hovoril: ‚V pohode, nechajte mi celý telefón, nemusíte sa báť, na políciu sa môžete spoľahnúť, na mňa osobne. Môžu tam byť fotografie, SMS-ky, nič sa nedostane do obehu.‘ Už vtedy som si preventívne povedal, že síce dôveruj, ale preveruj, všetko som vykopíroval. Odovzdal som iba telefón s nahrávkou. Čuduj sa svete, za pár mesiacov už behala po internete. Že tento pán tú nahrávku protizákonne zverejnil.

Následne neuplynula dlhá doba, tento pán poslal policajné komando do našej rodinnej firmy. Verejne očiernil dlhoročných zamestnancov, ktorí robili vo firme od počiatku, od roku 1997. Že vystavovali fiktívne faktúry, jedny politickým stranám, a druhé dávali do účtovníctva. Dodnes toto krivé obvinenie neodvolal, dodnes sa tým zamestnancom neospravedlnil. Ale svoju úlohu evidentne splnil.

Potom v čase mesiac pred voľbami zrazu začal konať ako poskok Roberta Fica. Mesiac pred voľbami, zrazu v sobotu večer, vypočúva falošného svedka Pavla Vandáka, o ktorom sa v uznesení preukázalo, že je dvakrát trestne stíhaný, alebo dvakrát bol odsúdený súdom, kde sa preukázalo, že krivo obvinil notára, šéfa banky, aj zamestnancov daňovej správy. Tohto svedka vypočúva v sobotu večer, následne zverejňuje výpoveď tohto svedka. Všetci v polícii, na prokuratúre, si ťukali do čela, ako môže robiť niečo tak evidentne protizákonné. A v rozpore teda s trestným poriadkom.

Nakoniec môžem povedať doslova, vygrcal tento pamflet. To uznesenie NAKY, na základe ktorého tu dnes dvaja poslanci zo SMER-u mali svoju tlačovku. Ale bonbónik nakoniec úplne po všetkých týchto jeho úspešných krokoch, ktoré sú evidentne zamerané od začiatku proti mne, lebo tento pán dva roky nerobí nič iné, iba čokoľvek, čo súvisí so mnou, s našou rodinnou firmou, prípadne s Procházkom, s mojím trestným oznámením na neho. Od minulého týždňa je riaditeľom Národnej protikorupčnej jednotky, expozitúra Západ. Z radového vyšetrovateľa na NAKE, po poslušnom uprataní Procházkovho podvodu, po poslušnom havkaní tak, ako Robert Fico a Robert Kaliňák štekali, alebo to si asi priali, po špinavej práci, ktorú dokonal tým uznesením, ktoré opäť protizákonne zverejnil, lebo novinárom, všetkým to prišlo neanonymizované, sa z radového vyšetrovateľa stáva riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky na NAKE, expozitúra Západ.

Inak povedané, žijeme v štáte, kde nenaháňame zločincov. Bašternák nesedí dnes v base, ktorý ukradol štátu 500 miliónov korún, ale naháňame človeka, ktorý zaplatil štátu 500 miliónov korún, a to som ja. Nežijeme v štáte, kde odmeňujeme vyšetrovateľov na NAKE podľa zásluh, ale podľa toho, kto dokáže viac urobiť špinavej práce pre Roberta Kaliňáka a Roberta Fica. To na úvod.

Priznávam sa k spáchaniu trestného činu. Áno, z optiky poslancov SMER-u zaplatiť 500 miliónov korún daní dobrovoľne štátu je evidentne trestný čin. Keď hovoria, že do parlamentu nepatrím, lebo som spáchal trestný čin, tak áno, ako z ich strany to chápem. Ladislav Bašternák zrejme by mal byť predsedom parlamentu. Ďalší podvodník Glváč, ktorý o mne hovorí, ktorý je spájaný s podvodom za práve 500 miliónov korún pri Čiernej Vode, alebo Raši, ktorý je spájaný s tým, že je súčasťou členov košickej zdravotníckej mafie. Zrejme toto sú tí vzoroví poslanci. Alebo Jarjabek, ktorý tu stál, ktorý dlhé roky kryl podvody Vladimíra Mečiara, a jeho odporné drancovanie Slovenska.

Títo ľudia ma dnes vyzývajú, aby som sa vzdal poslaneckého mandátu, hoci som zaplatil viac daní dokopy ako oni všetci, ako všetci poslanci SMER-u. A ja sa pýtam, na základe čoho? Na základe pamfletu, ktorý spáchal tento človek, ktorého som pred chvíľkou ukazoval, ktorý teda urobil závratnú kariéru, a dnes je z neho riaditeľ za odmenu. A evidentne za odmenu, lebo túto informáciu mám od priameho jeho podriadeného… dnes… ktorí sú zhrození z toho, že človek, ktorý nevie napísať dve súvislé vety bez gramatickej chyby, dnes má byť ich šéfom. A evidentne iba preto, lebo robil špinavú prácu proti mne.

Lebo to, čo v uznesení v skutočnosti sa aj píše, keď ma dnes niekto obviňuje z toho, že som nezaplatil pri rotačke dane, tak na strane 15 je to zvýraznené oranžovým, je napísané, že som predal túto rotačku svojej vlastnej eseročke za 10 000 760 korún. To znamená, výrazne viacej ako som ju kúpil, lebo sme ju kúpili za 6 miliónov, a túto sumu som samozrejme zdanil. Čiže, keď mňa niekto obviňuje z toho, že som pri predaji rotačky nezaplatil daň, tak priamo v uznesení na strane 15 máte dôkaz o tom, že som tú daň zaplatil, lebo som ju predal svojej eseročke.

Ohradzujem sa potom, aby tu podvodník Raši hovoril niečo, že to bol nejaký fiktívny predaj. Ako môže byť fiktívny, keď priamo v uznesení sa píše, že som to predal, a že som to zdanil.

Taktiež, keď tu podvodník Raši hovorí na mňa, že som pri rotačke nezaplatil clo, už som to aj minule hovoril. Nikde v celom tom uznesení, ktoré bolo zverejnené, aj keď teda došlo novinárom bez tých dvoch kľúčových strán, ale napriek tomu nikde tam nenájdete nič, že by ma niekedy daňový úrad riešil kvôli nezaplateniu cla alebo DPH pri tej rotačke.

Že som ju rozobral na súčiastky, ešte dnes tu to hovorili znova klamstvo. Rotačka, ktorá váži 152 ton, vyzývam teda Richarda Rašiho, nech mi povie spôsob ako sa dá prepraviť 152 tonová rotačka bez toho, aby sa rozobrala na súčiastky. Jednoducho nonsens. Technicky nonsens. Vždy sa rotačky na celom svete rozoberajú, a následne prevážajú, a potom skladajú. Niečo, čo sa preváža v 15 kamiónoch, sa predsa nedá odviezť na jednej lodi v kuse, nerozobraté.

Takisto, keďže som bol platcom DPH, nemôže ma nikto obviňovať. Nikdy ma daňový úrad neobvinil z toho, že by som nezaplatil pri dovoze tej rotačky DPH, lebo jednoducho platca DPH neplatí DPH. Že som nezaplatil clo. Boli sme v colnej únii s Nemeckom, čiže žiadna daň, či za rozobratú súčiastku alebo zloženú rotačku sa žiadne clo neplatilo. Čiže nemôže ma tu niekto obviňovať, a znova tu dnes tieto obvinenia zazneli.

Úbohé trápne výmysly, že som spáchal daňové podvody.

Taktiež ma dnes obviňovať z toho, čo sa týka auta, doniesol som si taký názorný príklad, teda nesedí značka, ale keďže som z Trnavy, tak je to Peugeot. Takže, že som pri aute zase spáchal trestný čin. To, z čoho ma dnes obviňujú, je v podstate asi taká obludnosť, že prídete do požičovne, požičiate si auto, a potom po 13 rokoch príde niekto, váš politický oponent, podvodník Raši alebo Jarjabek, a povedia, že ‚ale následne tá požičovňa, keď predávala po 13 rokoch to auto… to auto malo menej kilometrov ako ste ho mali vy vtedy, keď ste ho mali požičané z požičovne‘. To auto nebolo moje. To auto bolo požičané. A ja sa pýtam, ako som mal ja garantovať nasledujúci vývoj alebo to, čo niekto ďalší po mne s tým autom robil? Ako človek, ktorý príde do požičovne, a požičia si auto, môže ručiť za to, čo s tým autom robia ďalšie desiatky ľudí, ktoré ho majú požičané z požičovne po ňom?

Chápete tú obludnosť, z čoho ma chcú títo ľudia obviňovať?

Ja mám ručiť za to, čo sa stalo s autom, ktoré som používal v roku 2004… v roku 2008, 2009, 2010, 2013, 2014, kedy som s tým autom nemal absolútne nič spoločné. Viem, že sme ho odovzdali naozaj v dosť úbohom stave. Možno na ňom urobili generálku, možno si menili motor, možno menili tachometer… Ako to mám ja vedieť? Ja som mal požičané v roku 2004. Vtedy, nech ma niekto konfrontuje s tým, čo sa dialo v roku 2004. Ale ako ja mám zodpovedať za to, čo sa deje v požičovni alebo u človeka, od ktorého si auto požičiam, nasledujúce roky. Ešte dnes som sa naschvál s tým majiteľom toho auta stretol. Je to môj bratanec. Bol som sa ho opýtať, koľko ľudí ho ešte malo následne po mne. Hovorí, že desiatky. Ako ja mám ručiť za to, čo sa následne s tým autom dialo? Úbohé trápne výmysly!

Viac ako rok mali kompletné moje účtovníctvo. Za moju živnosť. Okrem dvoch rokov, ktoré som od začiatku hovoril, že tam nie sú, nakoniec z uznesenia znova, z tohto uznesenia vyplýva, je tam vymenované množstvo dokladov, ktoré z tých dvoch rokov, ktoré som hovoril, že tam nie sú, nakoniec boli. Ani som nevedel, že v tých škatuliach sú. Tu to nájdete, v tom uznesení, ktoré teda je, a ktoré tento pán vyšetrovateľ, dnes už pán riaditeľ, zverejnil. Je tam množstvo dokumentov z účtovníctva, ktoré boli z tých predmetných rokov 2002 – 2004. De facto som im dal k dispozícii kompletné moje účtovníctvo. A oni po roku pátrania, po nasadení desiatok špecialistov, vyšetrovateľov, na moje rodinné účtovníctvo, alebo na moju živnosť, nenašli absolútne nič. Našli to, o čom tu Zmajkovičová hovorila v roku 2010. Čiže nenašli nič. Našli to, o čom mi Počiatkove ministerstvo, aj Miklošove ministerstvo, následne potvrdili, že to bolo v poriadku. Ale o tom, v tomto pamflete, neprečítate si ani jedno písmeno. Znova účelová práca! Tak, ako je to napísané, bez akejkoľvek gramatickej chyby, ja som si pozeral uznesenia alebo to, čo som si písal s tým vyšetrovateľom sám, to naozaj tam neboli čiarky, tam boli tvrdky. To bol úplne iný štýl. To písal evidentne niekto iný. Dali mu napísanú prácu, chlapec podpísal, a za odmenu z neho spravili pána riaditeľa. Čiže pozdravujem vás pán riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky. Ste evidentne veľmi fundovaný človek na to, aby ste takúto funkciu zastávali. Viem, že sa mi budete za to znova odplácať, a znova budete robiť zle, ale poslúžte si, ste mi ukradnutý. Takí ľudia, ako ste vy, sú hanbou polície, a nemali by byť v živote ani vrátnikom na nejakej národnej protikorupčnej jednotke. A nie ich riaditeľom.

Dávam si otázku, a Robertovi Kaliňákovi z tohto miesta, aj Robertovi Ficovi: Prečo ma nezačali stíhať v roku 2012? V roku 2010 tu kvákala o tomto – presne o tom všetkom, čo prišiel Fico mesiac pred voľbami – Renáta Zmajkovičová. Prečo momentom, ako Robert Kaliňák sa znova stal ministrom vnútra, nezačal tento problém riešiť, a Robert Fico prečo tým momentom neišiel na tú NAKU, a nehovoril alebo tomu Kaliňákovi nezavolal ‚počúvaj, však dajme toho Matoviča do basy‘. Ak by to vtedy riešili, nebolo by to premlčané. Na čo čakali? A pýtam sa Roberta Kaliňáka, nebolo to náhodou preto, že teda si ma nechcel riešiť, lebo sme spolupracovali pri rómskej reforme s Peťom Pollákom? Áno? Toto je spravodlivosť podľa teba, Robert Kaliňák? Keď sa spolu stretneme, a bavíme sa o tom, že na niečom ideme spolupracovať, vtedy mi dáš pokoj. Tak? A potom, keď ti poviem, že si obyčajný skorumpovaný zlodej, a že sa ťa nebojím, a zverejním, že si išiel vykrádať hasičov a policajtov pri štvorkolkách a šesťkolkách, a ešte si to robil s Ficom spoločne, tak potom zrazu pošleš na mňa NAKU, a zrazu si spomenieš na niečo, čo máš v šuflíku. Tak? Toto je minister vnútra? Toto je spravodlivosť?

Ešte raz: Prečo ste ma nezačali stíhať v roku 2012? Prečo ste to nedali tomuto poskokovi Menšíkovi? Mohli ste ma mať za pol roka v base, v chládku. Nebolo by to premlčané. Jednoducho držali ste ma, s prepáčením, za gule. Lebo však vie, že na teba niečo máme, tak budeš tichučko hrýzkať alebo slabučko hrýzkať ako vraví Fico? A keďže som si jednoducho nedal povedať a naďalej som vás kritizoval, naďalej som na vaše zlodejiny poukazoval, tak potom ste to vytiahli mesiac pred voľbami, aby vám to poslúžilo v kampani. Ale čuduj sa svete, už je to premlčané. Čiže, keď je niekto dnes tým páchateľom, ktorý spôsobil premlčanie týchto skutkov, nie som to ja. Ste to vy. Lebo od roku 2010 ste o tom vedeli, držali ste to v šuflíku, a chceli ste niečo mať na mňa. Nejaký silný tromf. Vytiahli ste ho potom, dobre, neskoro podľa zákona, dali ste ho svojmu poskokovi, z ktorého ste následne spravili riaditeľa, a dnes hovoríte, že ja som sa skryl za nejaké premlčanie. To premlčanie ste spôsobili vy preto, lebo ste si mysleli, že za to, že budete niečo na mňa mať, ja vás nebudem hrýzť, že nebudem hovoriť o tom, že ste zlodeji, a okrádate vašich voličov.

Ale ste sa pomýlili, chlapi. Ja to budem robiť naďalej. Áno, viem, že dnes máte nado mnou absolútnu moc. Môžete mať políciu, prokuratúru, súdy. Robte, čo chcete! Ja som sa vám neprosil, aby ste to napadli, že je to premlčané. Ja by som to nikdy nenapadol. Mohli ste to dať na súd, a ja by som na súde nenapádal premlčanie, aby som sa jednoducho mohol brániť na súde. Neurobili ste to, lebo viete, že keď to urobíte takto špinavo cez svojho poskoka Menšíka, dnes už pána riaditeľa, pardon, tak, že sa nebudem môcť brániť. A budete môcť nechávať takým skorumpovaným hajzlom, s prepáčením, ako nejakí Raši a Jarjabek, túto, akože nejaké argumenty, že Matovič spáchal trestný čin.

Ale my sme našťastie stále ešte v právnom štáte. A v právnom štáte o tom, kto spácha trestný čin, nerozhoduje skorumpovaný Raši alebo Jarjabek, Mečiarov poskok. O tom rozhodujú súdy. V právnom štáte nerozhoduje vyšetrovateľ, a dupľom taký, o ktorom som povedal, že čo všetko spáchal, že či niekto spáchal trestný čin. On môže mať svoj policajný názor. A o tom, či je pravdivý, rozhodne súd. Až potom, ako sa bude môcť vyjadriť ten, kto je obvinený. Mňa ste tohto práva zbavili. Mňa ste obvinili s vaším pamfletom, ktorý ste podsunuli novinárom. A tvrdíte, že sme v právnom štáte. Ešte pred hodinou alebo pred polhodinou mal policajný prezident tlačovku o tom, ako bojujete proti korupcii.

Ste skorumpovaní hajzli od vrchu až po spodok!

A myslíte si, že týmto ma zastrašíte. Máte moc ma zbaviť mandátu. Konajte! Dokonajte svoje dielo! Vyhovorte sa na to, že som spáchal trestné činy. A ja vám hovorím, že som ich nespáchal. Jediný trestný čin, ktorý som spáchal, bolo to, že som vám platil do gágora dane. 500 miliónov korún na to, aby ste ich mohli následne rozkrádať. Ale práve preto, že ste ich rozkrádali, som ja do politiky išiel, lebo som sa nedokázal na to pozerať, ako nejaká zdravotnícka košická mafia, ktorej súčasťou je Richard Raši, okrádala chorých ľudí, ktorí mali byť vyšetrení s nádormi. Okrádala ich pri vyšetreniach na CT-čkách, magnetickej rezonancii, a tlačila si prachy, áno, aj na to Belize, s ktorým je spájaná Medical Group, ktorej predtým bol, čuduj sa svete, nejaký pasák pána Rašiho, pán Pavol Paška.

Mňa tu mafiáni, skorumpovaní zlodeji, ktorí okrádajú voličov, nebudú obviňovať z toho, že som spáchal trestný čin. Lebo som platil najvyššie dane v celom Trnavskom kraji.

A dnes možno môžem povedať, že ako hlupák. Áno, možno som si za to mohol postaviť na Bahamách sídla ako Široký. Nie! Ja som ich platil tomuto štátu vo viere, že tie peniaze budú použité pre všetkých ľudí, ktorí tu jednoducho bývajú. Aj pre tých, ktorí nemali to šťastie, že dostali nápad ako som dostal ja. A nemali tú schopnosť zamestnať 2 000 ľudí, a zaplatiť tak obrovské dane, a zarobiť tak obrovské prachy. Áno. Ja som to šťastie a od boha dar mal. Áno, rok 2004 bol pre mňa najťažší rok. Áno, ten, kedy som jazdil s autíčkom. Aj na Štedrý deň, ako povedal pán Raši. V knihe jázd nebola určite žiadna jazda na Štedrý deň. Opäť podlo klamal! Bol to najťažší rok, a moja matka, keď jazdila so mnou, tak iba preto, lebo sa bála, že niekde unavený zaspím. Denne som robil, môj štandard, keď som bol živnostník, aj keď som bol konateľom vo firme, bolo 16 hodín denne. Víkendy, 8 – 10 hodín úplne normálne. Áno, ochudobňoval som moje deti, moju manželku, o nejaký spoločný rodinný život, ale žil som pre tú firmu. Tá celá firma bola riadená tak, že bol som ja, a všetci ostatní zamestnanci si boli rovní. Nemal som žiadny manažment. Áno, vyštudoval som manažment, ale v tomto som to nedotiahol. Jednoducho, nedokázal som dôverovať ďalším ľuďom, aby som si utvoril ľudí, ktorí by mi pomáhali. Makal som ako blázon, a rozbehol som po roku 2004 práveže po tom, ako som jazdil ako idiot, som rozbehol tú firmu tak, že mohla zaplatiť také obrovské dane. 500 miliónov korún daní a odvodov.

Celý ten spor, ktorý som s daňovým úradom viedol, mohol som mať pokoj. Bol hodný 2 milióny korún. Už v tom uznesení na tej strane, o ktorej som hovoril, je napísané, že tým, že som predal tú rotačku svojej rodinnej firme, na tom nie je nič zlé. Keď živnostník predá niečo svojej rodinnej firme, eseročke, to sú dva podnikateľské subjekty. Zaplatil som z toho štátu 2 milióny. Čiže, keď tu bol problém 2 milióny, už v uznesení je napísané, že ten problém následne nebol.

Ak ide mi niekto vyčítať, že som jazdil ako debil po Slovensku, že som v tom roku bol možno 20-krát v Nemecku, lebo sme práve stavali tú rotačku, a bol som, áno, nevedel som, ako sa to robí, a že som sa chodil učiť, ako to všetko spraviť, ako to urobiť dobre. A nakoniec sa tá rotačka postavila, a dodnes tlačí.

A pozývam kohokoľvek, nech sa príde pozrieť na to, čo Raši hovorí, že sa asi dá odviezť v jednom autíčku, že sa to nedá rozoberať v súčiastkach.

Príďte sa pozrieť!

Dnes je štvrtok? Dnes tlačí. Nech sa páči! Poďte si ju pozrieť! Možno aj z médií, keď máte záujem, na tú rotačku, o ktorej sa bavíme. Na tú rotačku, ktorá zarobila tomuto štátu 500 miliónov korún. Lebo tým, že sme ju spojazdnili, sme boli efektívni, a dokázali sme to, čo by sme platili druhej, cudzej tlačiarni… sme zarobili, sme vytlačili si sami. Na kolene sme ju postavili, a áno, aj preto, lebo som tých 20-krát v Nemecku za ten rok bol učiť sa, ako sa to robí. Urobili sme ju, a platili sme potom dane ako blázni.

Ak ma dnes ide niekto obviňovať z toho, de facto, že som spáchal trestný čin, lebo som platil dane, tak je to asi najlepší znak obludnosti alebo znak toho, v akom štáte žijeme.“

Vysvetlivky:

TB – tlačová beseda.

SMER, SMER-u – politická strana SMER – sociálna demokracia (SMER – SD).

NAKA, NAKE – Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Eseročka – spoločnosť s ručením obmedzeným (s. r. o.).

Tvrdka, tvrdky – hrubé, závažné gramatické chyby. Napríklad: Mi zme úspešný. (Správne: My sme úspešní.)

Šuplík, šuflík – zásuvka, priečinok, zasúvacia priehradka (v stole, v skrini a podobne) na ukladanie vecí.

Prachy – peniaze.

Pasák – ochranca prostitútok nimi platený; muž, ktorý sa dáva vydržiavať „ľahkými ženami“ ako ich „ochranca“; kto sa priživuje na prostitútkach.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 30. 04. 2017 | Prečítané: 636 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (702 hl.)
 
Viac áno, ako nie (181 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (176 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1225
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore