www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @781
Počítadlo


Spam poison

Vitajte vo fašistickom režime!

O policajnom zásahu voči poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky

Marian Kotleba na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutočnila v hlavnej budove Národnej rady Slovenskej republiky, v tlačovej miestnosti, 27. apríla 2017 v čase od 15.40 do 16.10 h povedal:

„Takže. Začnem trochu netypicky.

Vážení prítomní!

Vitajte vo fašistickom režime, ktorý ovládol Slovenskú republiku. Vo fašistickom režime, ktorý sa neštíti hrubo zneužiť silové zložky štátu na potláčanie skutočnej opozície.

Ide o dnešný zásah politického komanda zriadeného súčasnou vládou proti poslancovi Ľudovej strany Naše Slovensko Stanislavovi Mizíkovi za údajné výroky na internete, ktoré sa mali nejakým spôsobom podľa politického gestapa [1] dotknúť nejakej skupiny ľudí. Ale čo je podstatné, a čo je veľmi vážne, a čo je precedens aj v súčasnej neslobodnej Slovenskej republike, je to, že polícia zasiahla proti poslancovi Stanislavovi Mizíkovi priamo počas konania výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre školstvo, ktorého je Mizík členom.

To znamená, že polícia na základe vyfabrikovaných obvinení úplne násilným spôsobom zjavne zasiahla do slobodného výkonu mandátu poslanca Národnej rady Slovenskej republiky, ktorý tento mandát získal v demokratických voľbách… ktorý tento mandát získal od ľudí, ktorí mu slobodne a demokratickým spôsobom dali svoj hlas.

Toto sa ešte nikdy… takéto obludné konanie sa ešte nikdy v histórii súčasnej Slovenskej republiky nevyskytlo. Práve dnes je preto veľmi čierne výročie, alebo čierny deň, pretože sa môžeme oprávnene pýtať, čo bude nasledovať. Ak dnes policajti na základe vykonštruovaného obvinenia zasahujú priamo pri výkone mandátu proti poslancom Národnej rady… ja sa pýtam: Čo bude nasledovať?

Bude nasledovať zneužívanie nielen polície, ale aj tajnej služby? Budú nasledovať deväťdesiate roky s podpálenými autami, zmiznutými ľuďmi, únosmi, vyhrážkami, útokmi na deti a ženy? Pretože tam sa to dnes všetko nasmerovalo.

To, že žijeme vo fašistickom režime, je po dnešku absolútne nepochybné. Otázka len je, kto je súčasný duce [2] tohto režimu? Pýtam sa, a možno mi budete vedieť odpovedať, je duce premiér? Je duce minister vnútra? Alebo je duce súčasného fašistického režimu ministerka spravodlivosti? Lebo niekto z nich, a možno všetci, to pravdepodobne asi budú.

Polícia vzniesla obvinenie voči poslancovi Stanislavovi Mizíkovi za prečin výroby extrémistických materiálov a prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, pričom v odôvodnení tohto uznesenia sa vyšetrovateľ Policajného zboru (asi člen politického komanda, pravdepodobne) kpt. Mgr. Martin Kochlic zmohol len na suché konštatovania a svoje vlastné nejaké domnienky… že prečo asi tým výrokom malo byť niečo… nejaká skutková podstata naplnená. Absolútne žiadne nejaké presvedčivé tvrdenia alebo priamy dôkaz, že áno… označenie procesu udeľovania štátnych vyznamenaní prezidentom republiky sa dotklo toho a toho človeka, a robil to a to. Aby som bol konkrétny, poviem úplne jasne, v samotnom odôvodnení, v celom tomto pamflete, chýba akýkoľvek dôkaz o tom, že by poslanec Mizík svojimi vyjadreniami hanobil nejakú skupinu ľudí, alebo, že by vyzýval na nejaké násilie voči komukoľvek, za čokoľvek.

To znamená, že celý tento zásah bol brutálnou ukážkou moci, ktorá proti poslancovi opozičnej strany zasiahla vyslovene a jedine kvôli jeho politickému názoru. Práve pred chvíľkou sme videli ako polícia obsadila poslanecké kancelárie, a naďalej teda pokračuje v bránení slobodného výkonu mandátu poslancov Národnej rady.

Neviem, či je možné v tejto chvíli ešte povedať viac. Azda len toľko, že aj na tomto príklade vidíme skutočnú pravdu o Slovensku. Vidíme, kto je takzvaná opozícia, a kto je skutočná opozícia. Pretože kým proti nášmu poslancovi dokázalo politické gestapo zasiahnuť absolútne rýchlym a dynamickým spôsobom za úplne nevinné, jeho názor vyjadrujúce, nejaké posolstvo na internete, tak proti predstaviteľom Matovičovej politickej strany táto polícia absolútne nekonala; proti predstaviteľom takzvanej opozície trvalo vyšetrovanie viac ako desať rokov, aby bolo úspešne ukončené vtedy, keď je skutok premlčaný.

Čiže aj dnešný príklad ukázal, že hra tých „štandardných“ strán na nejakú koalíciu a takzvanú opozíciu je jednoducho divadlo pre ľudí. A keď sa na politickej scéne objaví strana, ktorá to myslí vážne, ktorá chce naozaj vrátiť štát ľuďom, tak tá šikana [3] naberá absolútne iné rozmery a polícia, ich postup… nepozná zákon, nepozná obmedzenia, ide absolútne bez nejakých škrupúľ [4], a bez ohľadu na to, či ľudia budú zdesení z toho, že jednoducho tu už zákon neplatí ani pre samotnú políciu.

Takže z našej strany na začiatok asi toľko. Ak máte nejaké otázky, sme pripravení vám na ne odpovedať.“

Na jednu otázku novinára (aký má Kotleba názor na výroky, ktoré sú predmetom obvinenia) Kotleba odpovedal:

„Prvýkrát v histórii Slovenskej republiky sa stalo, aby policajné komando vytiahlo poslanca pri výkone mandátu zo zasadnutia výboru Národnej rady.

Môj názor je v prvom rade taký, že nie je možné takýmto šikanóznym spôsobom zasahovať do výkonu mandátu poslanca Národnej rady len za to, že jeho názor sa nepáči vládnej moci.

Pán poslanec vo svojom meritu veci odsúdil spôsob rozdeľovania alebo princíp rozdeľovania štátnych vyznamenaní. Nemám prečo kritizovať jeho myslenie, a to, že takýmto spôsobom s rozdeľovaním vyznamenaní nesúhlasil.

Ale nie je to v demokratickej spoločnosti, alebo aspoň spoločnosti, ktorá sa hrá na demokraciu, nie je možné, aby za to, že vy poviete, že z akéhokoľvek dôvodu nesúhlasíte s udeľovaním štátnych vyznamenaní, aby po vás prišlo policajné gestapo, komando, a aby vám proste ponúkali také trestné sadzby, ktoré sa v tomto štáte neponúkajú ani práčom [5], podvodníkom, dépéháčkarom [6] a podobným ľuďom.“

Kotleba ďalej na otázku novinárky odpovedal:

„Povedal som, že sa stotožňujem len s tým, že vyjadril slobodne svoj politický názor. Prečo by som sa mal od toho dištancovať? To sú zase vaše manipulatívne, proste navádzajúce, otázky. My sme tu dnes kvôli tomu, že polícia zasiahla proti poslancovi Národnej rady priamo pri výkone svojho mandátu počas zasadnutia výboru Národnej rady Slovenskej republiky absolútne demonštratívnym spôsobom. Ako keby nemohli počkať hodinu, hodinu a pol, alebo ja neviem, ako dlho, kým výbor skončí.“

Na otázku ďalšieho novinára, ako to Kotleba myslel, keď spomenul násilný spôsob, sa Marian Kotleba vyjadril:

„Násilný spôsob, mal som na myslí ten štýl, že jednoducho došlo k bezprecedentnému znásilneniu práva. Násilie neznamená, že vám musí niekto hneď zlomiť nos, alebo použiť proti vám fyzické násilie, pretože pán Mizík je človek, ktorý, keď mu policajti dajú nejakú výzvu, aj keď je tá výzva nezákonná, tak ju pravdepodobne… a teda ju akceptuje. Ale celý problém je v tom, že… ak by polícia z toho nechcela robiť divadlo, nechcela z toho spraviť demonštráciu tej moci… a ja sa čudujem, že to tak spravili, ale zjavne sme v novej dobe, kde sa práve vláda chváli tým, že verejne, demonštratívne, polícia porušuje zákon, tak by to nespravili takto počas zasadnutia výboru Národnej rady.

Pretože to sa nedá obhájiť. To je jednoznačný zásah do výkonu mandátu poslanca.

Demonštratívnosť spočívala najmä v tom, že sa to dialo počas samotného zasadnutia.

Lebo, priatelia, neviem, či si uvedomujete, tu je vznesené nejaké obvinenie, ktoré podľa nášho názoru je absolútne postavené na vode, a tým pádom je nezákonné, ale to teraz z právnej stránky nemusíme riešiť. Ale ak súd poslanca Mizíka oslobodí, čo ja sa stále snažím veriť v nezávislosť súdnej moci, tak potom ako vládna moc ospravedlní ten zásah do slobodného výkonu mandátu tým, že poslanca zobrala zo zasadnutia výboru? To sa jednoducho nebude dať. Lenže žiaľ, v tomto štáte, v ktorom vládne fašistický režim, a oddnes musíme toto hovoriť stále a nahlas, nikto z týchto politikov, ktorého raz zistíme, ktorý z nich je duce, nikto z nich za to neponesie žiadnu zodpovednosť. A to je veľký problém z môjho pohľadu.“

Ešte Marian Kotleba odpovedal jednej novinárke:

„Keď on svoj politický názor vyjadril a povedal, že si myslí, že prezident tie vyznamenania dal možno správnym, možno nesprávnym ľuďom… nikoho nehanobil. On jednoducho konštatoval. To sme už naozaj v tomto štáte tak ďaleko, že keď niekto povie o zlodejovi, že je zlodej, tak je to hanobenie? Keď niekto o podvodníkovi s dépéháčkou povie ‚si podvodník s DPH‘, je to hanobenie? Nie je to hanobenie! Je to pravda, pravda do očí, ktorá sa možno zle niekomu počúva, lebo nie je na ňu zvyknutý.“

Na záver Kotleba povedal:

„Mediálna blokáda po tomto všetkom sa mi javí ako účelovo nastavená, aby sa obyvatelia Slovenskej republiky nemohli dozvedieť skutočnú pravdu, že čo vlastne vládna moc so skutočnou opozíciou robí.“

Pod čiarou

Vysvetlivky:

[1] Gestapo je skrátený výraz pre Geheime Staatspolizei (číta sa: gehajme štátspolicaj), Tajná štátna polícia. Gestapo bola nacistická inštitúcia vytvorená v Nemecku ako nástroj teroru, na prenasledovanie odporcov nacizmu.

[2] Duce (číta sa duče) – vodca, fašistický diktátor; titul talianskeho fašistického diktátora Benita Mussoliniho. Slovo „duce“ pochádza z latinského dux, a v preklade znamená vodca.

[3] Šikana – slangový výraz pre šikanovanie (prenasledovanie, týranie, zámerné obťažovanie); šikanózny spôsob – škandálny a veľmi prehnaný spôsob šikanovania.

[4] Škrupule – úzkostlivé pochybnosti, úzkostlivosť, váhanie, rozpaky, ohľady, zábrany (obyčajne z malicherných príčin).

[5] Práč – človek, ktorý „perie špinavé peniaze“, čiže legalizuje príjmy z trestnej činnosti.

[6] Dépéháčkar – slovo odvodené od skratky DPH, dane z pridanej hodnoty (dépéháčky). Dépéháčkar sa snaží okradnúť štát na daniach, najmä na dani z pridanej hodnoty.

Archív:

Tlačová konferencia 27. 4. 2017 v NR SRZásah politickej polície proti poslancovi MizíkoviKotlebista MizíkKotlebista Mizík

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Súhlasíte s policajným zásahom voči poslancovi NR SR?

Áno (Počet hlasov: 4)
(7.69 %)

Nie (Počet hlasov: 48)
(92.31 %)Celkom hlasovalo: 52

Ján Parada, 28. 04. 2017 | Prečítané: 985 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (13 hl.)
 
Nie (15 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 28
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore