www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @700
Počítadlo


Spam poison

Hanebný katolík z Trnavy pokračuje v klamstvách

Manipuluje s verejnou mienkou, ako keby sa držal nejakých návodov dajme tomu z príručky s príznačným názvom „Katechizmus katolíckeho klamára“ (KKK)

Samozrejme, taká príručka nie je. Ale spôsob, akým informuje verejnosť o svojich starostiach s ateistami, vytvára dojem, ako keby naozaj pracoval podľa nejakých smerníc a odporúčaní pre šírenie klamstiev. Šíri klamstvá podobným spôsobom, ako to robia ľudia, ktorí sa v súčasnosti nazývajú „konšpirátori“, aj keď viem, že to nie je správne slovo pre tých, čo šíria také klamstvá. Ide o novodobý jav, akúsi náhradu za náboženstvá. Kedysi ľudia vymýšľali rôzne rozprávky pre dospelých ľudí, napríklad ako nejaký boh nechal uspať Adama, „prvého muža na svete“, a z jeho rebra vyhotovil Evu, „prvú ženu na svete“. To sú rozprávky, ktoré sú súčasťou náboženských predstáv o pôvode ľudstva. Novodobí výmyselníci by s takými príbehmi neuspeli, zamerali sa napríklad na príbehy o mimozemšťanoch. Medzi novodobými (súčasnými) výmyselníkmi sú aj politickí konšpirátori. Ich pracovným nástrojom je klamstvo. Niekedy publikujú svoje názory, ktoré sa tvária ako bežné tlačové správy. Odlišujú sa tým, že v takých správach sú neraz neoveriteľné informácie. Potom sú výmyselníci, ktorí šíria nejakú nenávisť, napríklad proti ľuďom z konkurenčnej (čiže inej) ideológie. A v návale zlosti, či šírenia nenávisti, nie sú schopní rozlišovať, kto – čo – kedy povie.

Richard Sulík sa 27. januára 2017 kriticky vyjadril k tomu, že dnešní liberálni demokrati už nie sú pravičiari, ale „ľavicoví ‚pokrokári‘ (ľudovo povedané slniečkár, pravdoláskar, dobroser, Gutmensch…), ktorí by chceli ľudí vychovávať“.

Sulíkov názor prišiel vhod katolíkovi z Trnavy, ktorý používa prezývku TvojOponent.

TvojOponent na svojej stránke, kde z ľavej strany umiestnil ako svoju ikonu Adolfa Hitlera, 28. januára 2017 napísal:

„Ateista a liberál Richard Sulík, niekdajšia ikona antikatolicizmu na Slovensku, odmietol liberalizmus. Presadzuje jedinečnosť tradičnej rodiny a manželstva. Varuje pred islamizáciou. Je proti homosexuálnym manželstvám.

Jeho priateľ Martin Poliačik je v šoku. Citujem:

‚Pán Sulík, som liberál a Váš volič. Po udalostiach posledných mesiacov, zavŕšeným týmto blogom už nie.‘“

TvojOponent klame. Martin Poliačik nie je v šoku! Keď katolík TvojOponent používa slovné spojenie „jeho priateľ Martin Poliačik“, tak nemôže ísť o nikoho iného, len o Martina Poliačika, poslanca NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS).

TvojOponent už 10. júna 2016 klamal o Martinovi Poliačikovi, keď o ňom napísal, že je ateista. Sám Martin Poliačik mu 11. júna 2016 povedal, že nie je ateista. Katolíkovi z Trnavy prišla táto pravda nevhod, a následne táral rôzne bludy od veci, napríklad:

„Nikto nie je ateista.“

Načo potom katolík z Trnavy tára o Poliačikovi, že je ateista? Pozri rozhovor s Martinom Poliačikom: Vidíme len maličký výsek sveta.

Teraz tento katolík z Trnavy s prezývkou TvojOponent prisúdil vety, ktoré napísal niekto s menom „Martin Polačik“ poslancovi Martinovi Poliačikovi. Katolík z Trnavy sa snaží navodiť dojem, že Poliačik zo strany SaS je zhrozený zo slov predsedu strany SaS Richarda Sulíka. Keby katolík z Trnavy netrpel toľkou nenávisťou, všimol by si, že tie slová nepovedal Martin Poliačik, ale „Martin Polačik“. To je nejaký iný človek. Pri mene „Martin Polačik“ je uvedené: Bigboss at Self-Employed. Pod slovami „Bigboss“ a „Self-Employed“ je vysvetlenie:

„Stránka bola vygenerovaná automaticky, na základe záujmov užívateľov siete Facebook, a nie je v spojení, ani autentifikovaná nikým, kto má súvis s danou témou.“

Nezáleží na tom, kto je „Martin Polačik“. Dôležité je, že to nie je Martin Poliačik zo strany SaS.

Opýtal som sa predsedu strany SaS Richarda Sulíka, a odpovedal mi:

„Toho Martina Polačika nepoznám. Neviem, kto to je.“

Katolík z Trnavy sám seba 24. januára 2017 opísal, že je „bezvýznamný frfloš z webu“. Lenže takých „bezvýznamných“ frflošov je veľa, a sú nebezpeční pre spoločnosť. Nech sa ľudia nesťažujú, že dnes už nemajú komu veriť, lebo vraj každý klame. Nadávajú na politiku, dokonca aj na demokraciu. Ale pokiaľ sa ľudia nechávajú ohlupovať takými bezvýznamnými frflošmi z webu, tak nech sa potom nečudujú, že spoločnosť ako taká má mizerné vzdelanie, že mnoho ľudí má podpriemernú schopnosť normálne myslieť.

Mnoho ľudí začína veriť bludom šíreným cez internet. Nejde len o takých bezvýznamných frflošov ako je kritizovaný katolík z Trnavy s prezývkou TvojOponent. Takí bezvýznamní ľudia sú pre menej vzdelaných ľudí aj značne významní. Asi tak významní, ako pre jednoduchého a veľmi slabo vzdelaného dedinčana miestny kňaz. Uverí mu, že boli nejakí Adam a Eva, pretože racionálne myslieť o vedeckej teórii o evolúcii by bolo pre neho príliš náročné. Dnes títo bezvýznamní ľudia šíria rôzne klamstvá, bludy a výmysly. V tom spočíva ich nebezpečenstvo.

Napríklad na stránke AC24.cz uverejnili 27. januára 2017 článok Bývalý kozmonaut NASA Dr. Edgar Mitchell: Vláda vás klame, mimozemšťania zabránili vojne medzi Ruskom a USA. Stránka AC24.cz sa o sebe chváli:

„Nezávislé spravodajstvo z celého sveta alebo Čo sa inde nedozviete.“

Samozrejme, nezmysly by sme sa inde, v serióznych novinách, nemali dozvedieť. Dnes je obľúbené pre výmyselníkov tvrdiť o sebe, že prinášajú nezávislé spravodajstvo. Iste, nezávislé od pravdy. Ale závislé na šírení klamstiev.

Keď vojne medzi Ruskom a USA nedokázal zabrániť nejaký boh (to by bolo náboženské vysvetlenie), tak príde konšpirátorom vhod vysvetlenie o zásahu mimozemskými bytosťami.

O takýchto bezvýznamných frflošoch som sa bližšie vyjadril v článku Konšpirácie ako nové náboženstvá. Spočiatku sú bezvýznamní ako túlavý Ježiš. Dnes nevieme posúdiť, aký význam budú mať dnešní bezvýznamní frfloši v budúcnosti. Bezvýznamným sa javil aj Adolf Hitler. Preto, aj keď sa katolík z Trnavy bráni, že je bezvýznamný frfloš, budem ho kritizovať, lebo si to zaslúži. Podľa sčítania z roku 2011 je na Slovensku 3 347 277 katolíkov (členov Rímskokatolíckej cirkvi). Zatiaľ, našťastie, si katolíci nevšímajú bezvýznamného frfloša z Trnavy, ktorý používa prezývku TvojOponent. Ešte nemá na ľudí vplyv. Ale to sa môže zmeniť, tak ako sa to zmenilo pri pôvodne bezvýznamnom Hitlerovi.

Edmund Burke v knihe Thoughts on the Cause of the Present Discontents (Úvahy o príčinách súčasnej nespokojnosti, 3. vydanie, 1770, Londýn, tlač J. Dodsley, in Pall-Mall, na strane 106) napísal túto myšlienku:

„When bad men combine, the good must associate; else they will fall, one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle.“

V preklade:

„Keď sa zlí ľudia spájajú, aj dobrí sa musia združovať, inak zahynú, jeden po druhom, čo by bola poľutovaniahodná obeta v hanebnom boji.“

Edmund Burke vraj povedal alebo napísal aj túto vetu:

„The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.“

V preklade:

„Na to, aby zlo zvíťazilo, stačí málo: aby dobrí ľudia nerobili nič.“

Mne sa nepodarilo zistiť, či Burke naozaj niekedy vyslovil alebo niekde napísal aj túto druhú myšlienku o zlých ľuďoch v úprave so slovami „…the triumph of evil…“, ale obe myšlienky sú výstižné.

Avšak John Stuart Mill v Inaugural Address (Delivered to the University of St. Andrews) z 1. februára 1867 (Londýn, Bavill, Edwards, and co., Printers, Chandos Street Covent Garden, na strane 36) má vetu:

„Bad men need nothing more to compass their ends, than that good men should look on and do nothing.“

V preklade:

„Zlí ľudia nepotrebujú žiaden kompas pre uskutočnenie svojich zámerov, keď sa dobrí ľudia len prizerajú a nič proti tomu nespravia.“

Svetlana Žuchová 28. septembra 2012 v článku Neoklameš napísala:

„Vadí mi, že žijeme vo svete, v ktorom musíme stále striehnuť na klamstvo.“

A ešte dobrú myšlienku vyslovil Lewis Carroll:

„Spoločnosť by omnoho menej podliehala panikám a iným bludom a zvlášť politický život by bol úplne iný, keby väčšina argumentov široko rozosiatych po svete bola správna. Ale obávam sa, že je to práve naopak.“

Katolík z Trnavy s prezývkou TvojOponent by mohol aspoň pri spovedi povedať kňazovi, že to on je ten TvojOponent. Hádam by mu kňaz dohovoril, že klamať je hriech.

Dokáže katolík z Trnavy zahodiť svoju obľúbenú príručku? Myslím na ten jeho nešikovný „Katechizmus katolíckeho klamára“.

Archív:

Richard Sulík: Nie som európsky liberál, lebo bojujem za…TvojOponent: Liberál Sulík zavrhol slniečkárov a liberálov!Faux pas od fanatického katolíkaBigbossSelf-EmployedKatolík z Trnavy: Sekulárny humanizmus smrdí stalinizmom…
AC24.cz: Bývalý kozmonaut NASA Dr. Edgar Mitchell: Vláda…AC24.cz: Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se…Edmund Burke: Thoughts on the Cause of the Present…John Stuart Mill: Inaugural AddressSvetlana Žuchová: Neoklameš

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Veríte konšpiračným teóriám?

Áno, pravdu píšu len alternatívne masmédiá (Počet hlasov: 3)
(2.68 %)

Áno, ale tie teórie nie sú konšpirácie, ale pravdivé informácie (Počet hlasov: 12)
(10.71 %)

Nie, ide o výmysly, klamstvá, polopravdy (Počet hlasov: 95)
(84.82 %)

Neviem, čomu mám veriť, možno je všetko inak (Počet hlasov: 2)
(1.79 %)

Chcem tomu veriť, ale hanbím sa to priznať verejne, obávam sa zosmiešňovania (Počet hlasov: 0)
(0.00 %)Celkom hlasovalo: 112

Ján Parada, 30. 01. 2017 | Prečítané: 775 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (578 hl.)
 
Nie (430 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1008
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Učme sa moderne
07-04-20 * 20:41
 Humanistická zbierka na pomoc chudobným
07-04-20 * 07:02
 Re: Rúška
05-04-20 * 10:38
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore