www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @043
Počítadlo


Spam poison

Homo asapiens Rado Ondřejíček

Denník N klesol do novinárskeho suterénu

Možno vás prekvapuje, že som nazval Rada Ondřejíčka „človekom nerozumným“. Len som si požičal tento výraz od neho samotného, nakoľko vydal knihu s názvom Homo asapiens, aj keď v inom význame, ako to myslím teraz ja.

Tento „robič“ vtipov (akože vtipkár, parafráza od slova travič: ten, kto usmrcuje vkusný humor, s jedovatou slinou na jazyku) skúša svoje hranice. Podľa mňa však tentoraz zašiel za hranu slušnosti, a jeho sranda (vulgárny spôsob vtipkovania) z profesora Augustína Mariána Húsku znižuje hodnotu Denníka N, pretože Denník N mu dáva priestor na prezentáciu jeho tzv. cynickej obludy. Teda prezentáciu vtipov od Rada Ondřejíčka.

Denník N nebude zasahovať, lebo ide o slobodu slova. Rovnako i ja využívam slobodu slova, a odsudzujem túto nechutnú srandu z človeka, ktorý len nedávno zomrel. Neviem, čo si o Radovi Ondřejíčkovi myslia pozostalí, príbuzní a známi Augustína Húsku. Ale predstavujem si, že to vnímajú viac citlivo ako ja. Nepoznal som Augustína Húsku osobne, mňa táto Ondřejíčkova sranda uráža bez ohľadu na to, z ktorého mŕtveho človeka si robí nechutnú srandu. Pre mňa to vôbec nie je vtipné.

Prof. Ing. Augustín Marián Húska, DrSc. zomrel 1. novembra 2016. Dnes je 7. novembra.

Dúfam, že nebudem mať takú príležitosť, ale som zvedavý, keď Radovi Ondřejíčkovi zomrie niekto blízky, manželka, jeho dieťa, rodič, niekto, koho má veľmi rád, a z tej mŕtvoly si niekto spraví podobnú nechutnú a vulgárnu srandu, aký výraz sa zračí v jeho tvári. Padni, komu padni!

Rado Ondřejíček napísal o svojom blogu:

„Ak s tým máte problém, nemali by ste ju (Cynickú obludu) radšej navštevovať.“

V pohode. Sem tam prídem na návštevu na jeho blog. Rado Ondřejíček sa predsa nemôže hnevať, keď vyjadrujem svoj názor. Veď je cynická obluda.

Povedal aj:

„Nikto vás nenúti navštevovať blog Cynickej obludy.“

Nenúti, v pohode. Akurát sa tam objavujú reklamy. Reklamné agentúry, podnikateľské subjekty by sa mohli zaujímať, kde umiestňujú svoje reklamy. Riskujú stratu zákazníkov.

Len nedávno som čítal veľa kriku okolo reklám na tzv. alternatívnych stránkach. Tzv. mainstreamové médiá sa zľakli výrazného poklesu príjmov z reklám, tak vytvorili konšpiračnú stránku s názvom Konšpirátori.sk. Hodnotiacu komisiu tvoria: Tomáš Czwitkovics (týždenník TREND, vydavateľstvo Petit Press), Pavol Hardoš, PhD. (SME.sk, JeToTak.sk), prof. RNDr. Oto Hudec, CSc. (časopisy European Urban and Regional Studies a Journal of Innovation and Entrepreneurship), Michal Hvorecký (Goetheho inštitút), Marián Jaslovský (agentúra Mindshare Slovakia, založil stránku Prečo ľuďom hrabe), Juraj Mýtny (pracuje v oblasti reklamy a médií), Matúš Ritomský (magazín Priestori.sk, agentúra Argolla productions, pravidelne prispieva aj do denníka SME.sk), MUDr. Maroš Rudnay (Lovcisarlatanov.sk), Mgr. Juraj Smatana (publikoval zoznam českých a slovenských webov, šíriacich prokremeľskú propagandu), Eduard Stloukal, PhD. (zameriava sa na odhaľovanie neprávd a bludov), Filip Struhárik (Denník N, SME.sk), Dávid Tvrdoň (SME.sk), Tomáš Zálešák, PhD. (vyučuje na univerzite). Čestní členovia komisie sú Mgr. Alexej Fulmek (denník SME), Mgr. Vladimír Mužík (denník Nový čas, TV Nova, TV JOJ, Mafra Slovakia) a Mgr. Marián Zima (denník Šport).

Zaradia na svoju stránku do zoznamu aj Denník N? Veď Konšpirátori.sk na svojej stránke tvrdia:

Aký je náš mandát označiť web za neetický?

Sme digitálna agentúra, ktorá nechce ohroziť reputáciu svojich klientov. Zastávame preto názor, že je potrebné upozorniť na weby, ktorých obsah by mohol ublížiť značkám zadávateľov reklamy. Tieto stránky sú totiž cez inzertné siete financované aj tými inzerentami (sic!), ktorí nemusia súhlasiť napr. s…“

Denník N je totiž cez inzertné siete financovaný aj tými inzerentmi, ktorí nemusia súhlasiť napr. s neetickou a nechutnou srandou Rada Ondřejíčka.

Viem, Konšpirátori.sk sa na svojej stránke bránia, keď uviedli:

„Niekedy je naozaj ťažké rozlíšiť a nájsť etickú hranicu medzi slobodou slova, alternatívnym myslením, ‚hlúposťou‘ alebo úmyselným klamstvom či hoaxom.“

Ich vec, strčia hlavu do piesku, a budú sa tváriť, že „sranda“ o Húskovi je podľa ich pokryteckých kritérií v poriadku, lebo príjem z reklamy pre Denník N je nad nejakou etickou hranicou.

Viem, „žijeme v slobodnej krajine“ (citujem Rada Ondřejíčka), Konšpirátori.sk či Denník N si musia na kritiku „už konečne zvyknúť“ (citujem Rada Ondřejíčka).

Rado Ondřejíček povedal:

„Ak sa ti (Cynická obluda) už nepáči, tak ju nesleduj. Je to také ľahké. Sťažovanie sa nemá najmenší význam. Ešte menší význam má oznamovať Oblude, že s ňou končíš. Nie je nikto, koho by táto informácia zaujímala.“

Viem, veď svoj názor neadresujem Radovi Ondřejíčkovi, ale podnikateľským subjektom, ktorí investujú svoje peniaze do reklamy. Zaujíma ma totiž, či sa budú držať „konšpiračnej“ zásady neinvestovať do reklám v Denníku N. Konšpirátori.sk podnikateľom dobre radia:

Prečo používať našu databázu?

Obsahové siete vyplácajú webom, ktoré využívajú ich reklamný systém, okolo 70 % z ceny inzercie, ktorú si cez tieto siete nakúpite. Takto sa stávate priamym finančným podporovateľom webov, ktorých obsah má ďaleko od etického a vyváženého spravodajstva.

Vaša značka je tak spájaná s obsahom, ktorý môže vážne poškodiť vašu reputáciu a navyše tvorbu tohto obsahu priamo finančne podporujete.

Pomocou našej databázy tomu viete vy alebo vaša agentúra veľmi jednoducho zabrániť a nebudete spájať svoje meno so sporným obsahom a jeho tvorbou. Myslíme si totiž, že spoločenskou zodpovednosťou každej firmy je aj to, aby zvážila komu plynú príjmy z jej marketingových aktivít.“

Ak podnikateľom nezáleží na reputácii, pokojne investujte do reklám v Denníku N.

Rado Ondřejíček záujemcom cynicky odkazuje (akože inak?):

Čo keby som chcel mať na stránke Obludy svoju reklamu?

Nejako sa možno dohodneme. Napíšte mail na cynickaobluda@gmail.com a uvidíme, čo by sa dalo.“

Archív:

Cynická obluda Rado OndřejíčekCynická obluda Rado Ondřejíček o sebeCynická obluda Rado Ondřejíček – Homo asapiens
Konšpirátori.skKonšpirátori.sk

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Súvisiace články:
Cynická obluda Rado Ondřejíček (07.09.2019)

Ján Parada, 07. 11. 2016 | Prečítané: 1516 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (714 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (171 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1251
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore