www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @333
Počítadlo


Spam poison

Slováci rozhodli o symboloch kvality

Prieskum QUDAL – QUality meDAL na Slovensku

QUDALČo má spoločné Sagan s FC Barcelonou či U2 a notebookom ASUS? Vybrali by si ich Slováci, ak by peniaze nepredstavovali prekážku a kvalita by bola jediným rozhodujúcim faktorom pri nákupe. Najnovší prieskum ukazuje, že až 74 % Slovákov by uprednostnilo kúpu výrobkov a služieb s vyznamenaním QUDAL – QUality meDAL.

Podľa výsledkov najnovšieho trhového prieskumu QUDAL – QUality meDAL Slovensko za rok 2016/2017, za ktorým stojí medzinárodna organizácia ICERTIAS zo Švajčiarska, vyberali respondenti výrobky, poskytovateľov služieb a značky pôsobiace na ich trhu s najvyššou kvalitou. Prieskum sa konal na vzorke 1 200 občanov Slovenska.

Výber v jednotlivých kategóriách bol nasledovný:

  • Za celkový symbol a príklad najvyššej kvality bol vyhlásený Samsung, pokiaľ ide o výrobky a služby na slovenskom trhu. Ocenenie potvrdzuje aj samotný fakt, že značku Samsung si Slováci vybrali v prieskume v kategórii mobilný telefón najlepšej kvality.
  • V kategórii najkvalitnejší športový klub na svete (bez ohľadu na druh športu) sa v centre diania ocitli futbalové kluby, pričom prvé miesto tentoraz zaujal klub FC Barcelona. Najkvalitnejším športovým klubom na Slovensku sa stal hokejový klub HC Košice. Na porovnanie v roku 2014 si víťazstvo v tejto kategórii odviezol domov HC Slovan Bratislava.
  • V kategórii najkvalitnejší športovec/športovkyňa na svete tento rok Slováci hlasovali za domáceho pretekára v cestnej cyklistike Petra Sagana. Rok predtým uspel v tejto kategórii atlét Usain Bolt.
  • Írska rocková skupina U2 si podľa najnovších výsledkov prieskumu na Slovensku odniesla víťazstvo v kategórii najlepšia hudobná skupina na svete. Nahradila tak Metallicu na prvom mieste z posledného prieskumu.
  • Čo sa týka sólových umelcov/spevákov v kategórii najkvalitnejší hudobný umelec/umelkyňa na svete, najnovší prieskum ukazuje, že Slováci dávajú prednosť Adele, zatiaľ čo preferovanou voľbou v prieskume v roku 2014 bola Rihanna.
  • Na kultúrnej scéne sa prvou v kategórii najkvalitnejší hudobný umelec/umelkyňa na Slovensku v rámci prieskumu QUDAL – QUality meDAL Slovensko za roky 2016/2017 stala domáca umelkyňa Jana Kirschner. Obhájila tak víťazstvo z predošlého prieskumu.
  • Slováci označili ASUS ako najkvalitnejší notebook. Spoločnosť Allianz potvrdila, že je najkvalitnejšou v kategórii domácich poisťovní. Značka Rajo podobne zvíťazila v rôznych kategóriách najlepšej kvality, pričom vo výsledkoch tohtoročného prieskumu zanechala silný dojem.
  • V rámci prieskumu QUDAL – QUality meDAL vykonávaného v marci 2016 zabodovali v jednotlivých kategóriách nasledujúce značky: Lidl (kategória medzinárodný maloobchodný reťazec), Orion (kategória čokolád), Popradské (kategória čajov), BeBe (kategória sušienok), Lukmarkt (kategória konzervovaného ovocia), Relax (kategória ovocných džúsov), Tento (kategória toaletný papier), Exisport (kategória maloobchodný reťazec so športovým oblečením, športovou obuvou a športovým vybavením), Colgate (kategória zubných pást), Remal (kategória interiérové farby), Bonduelle (kategória konzervovanej zeleniny), Baldovská (kategória perlivých minerálnych vôd), Zlatý Bažant (kategória piva), Ariel (kategória práškov na pranie) a ďalšie.

Výsledky prieskumu hovoria o tom, že Slovákom na kvalite naozaj záleží. Celkovo sa až 73,8 % opýtaných vyjadrilo, že by uprednostnili určitý produkt alebo konkrétnu službu, ktoré sú ocenené prestížnym vyznamenaním za najvyššiu kvalitu QUDAL – QUality meDAL.

Tento vysoký percentuálny podiel potvrdzuje, že ocenenie je na Slovenskom trhu všeobecne prijímané. Na porovnanie, v Českej republike by 86,3 % obyvateľov uprednostnilo kúpu výrobkov a služieb, ktoré nesú ocenenie QUDAL – QUality meDAL.

Nositeľmi vyznamenania QUDAL – QUality meDAL sa môžu stať iba spoločnosti, výrobky a služby, ktoré zvolili samotní spotrebitelia v nezávislých prieskumoch trhu ako tie, ktoré podľa ich osobných skúseností, alebo skúseností ich známych, ponúkajú najvyššiu úroveň kvality.

Pod čiarou

ICERTIAS je súkromná, politicky nezávislá, certifikačná organizácia venujúca sa medzinárodnému prieskum trhu, ktorá zistí, overuje a odmeňuje spoločnosti, produkty a služby najvyššej kvality, ponúkajúce spotrebiteľom na celom svete to najlepšie, čo trh má. So svojím ocenením Best Buy Award, QUality meDAL a spotrebiteľskými programami ICERTIAS Customer's Friend, ICERTIAS v súčasnej dobe pôsobí vo viac ako 40 krajinách na piatich kontinentoch. Spoločnosť so sídlom vo Švajčiarsku bola založená v roku 2011, organizácia ICERTIAS je registrovaná ako „ICERTIAS – International Certification Association GmbH“ (Medzinárodná certifikačná asociácia) v obchodnom registri kantónu Zürich. Pre viac informácií navštívte www.qudal.com.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slávka HabrmanováSlávka Habrmanová
Vyštudovala ekonomickú teóriu a žurnalistiku. Osem rokov pracovala v denníku Hospodárske noviny – najskôr ako politická redaktorka, potom ako editorka domáceho spravodajstva. Od roku 2014 pôsobí v PR sfére. Do AMI Communications nastúpila v decembri 2014 na pozíciu Account Executive.
Čerpané z: www.amic.sk

Súvisiace články:
Stále menej slovenských firiem verí v zlepšenie platobnej morálky (28.12.2016)
Slovenské firmy sa musia zriecť svojich ziskov kvôli zlej platobnej disciplíne (12.12.2016)
Firmy meškajú s úhradou faktúr kvôli dočasným výpadkom v cash-flow (16.11.2016)
Slováci neplatia faktúry najmä preto, že nemajú prácu (20.10.2016)
Na Slovensku sa faktúry neplatia načas, dokazuje to medzinárodná štúdia (08.10.2016)
Slovenské firmy v priemere predlžujú lehoty splatnosti o dva dni (07.09.2016)
Slovákom sa nechce platiť faktúry (24.08.2016)
Spoločnosť EOS KSI Slovensko získala ako jedna z prvých licenciu od NBS (08.08.2016)
Nastala zmena, platobná morálka v Európe opäť klesá. Slovensko skončilo na chvoste (04.08.2016)
V platobnej morálke sú spomedzi krajín západnej Európy najhorší Briti (25.07.2016)
Žiaci sa učili niečo praktické do života (23.06.2016)
Havel, Holásek a Partners je na Slovensku najlepšou právnickou firmou pre oblasť nehnuteľností (03.06.2016)
Jeden dlžník si dokáže narobiť dlhy aj viac než pol milióna eur (24.05.2016)
Dlhujú vám peniaze? Súd je posledným riešením (12.05.2016)
Dlhy má 17-ročný tínedžer aj dôchodca s 94 rokmi (27.04.2016)
Aj vo vašej firme drieme súťaživý duch (14.04.2016)
Nemecká spoločnosť CompuGroup Medical AG, vlastník slovenského zastúpenia CompuGroup Medical SK, zmenila právnu formu na európsku spoločnosť CGM SE (08.04.2016)
Diery v cash flow môžu pochovať vaše podnikanie. Bráňte sa! (05.04.2016)
Goodman naďalej posilňuje svoju pozíciu v strednej a východnej Európe, v správe tu má už 944 000 metrov štvorcových (08.03.2016)
Európske firmy si neveria. Vyhliadky pre svoj rast vidia černejšie než rok predtým (03.03.2016)
Slovensko má prvenstvo pri využívaní inkasných služieb od externých poskytovateľov (10.02.2016)
Spoločnosť Goodman demonštruje silu e-commerce logistickým priestorom s rozlohou viac ako 1,5 milióna metrov štvorcových pre firmy v Európe (08.02.2016)
Peniaze sú častou príčinou sporu (26.01.2016)
Európske firmy reagujú na neistoty v oblasti medzinárodného obchodu po svojom (13.01.2016)
Firmy sú menej disciplinované pri platení faktúr než súkromní zákazníci (03.12.2015)
Ste vo svojom zamestnaní produktívni? (19.11.2015)
Byť dlžníkom sa nevypláca (19.11.2015)
Havel, Holásek a Partners je najúspešnejšou kanceláriou v rámci súťaže Právnická firma roka (19.11.2015)

Slávka Habrmanová, 17. 05. 2016 | Prečítané: 1058 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (181 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1223
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore