www.humanisti.sk
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @259
Počítadlo


Spam poison

Bezstarostný starosta

Starosta bratislavského Starého Mesta si očividne nerobí starosti z ničoho

Napríklad z toho, že kandidoval ako nezávislý, čím podviedol voličov, pretože mal a má podporu vtedajšej i terajšej vládnej strany SMER – SD. Aby sme predišli prípadným nejasnostiam či sporom, tak pripomeňme význam slova podvod, ktoré označuje úmyselné oklamanie s cieľom vlastného prospechu alebo poškodenia iného. Zároveň poznamenajme, že výraz klamať znamená vedome hovoriť nepravdu, luhať, vyvolávať nesprávnu predstavu, mýliť, zavádzať. To je azda postačujúca stručná lekcia z oblasti spisovnej slovenčiny.

Súčasný starosta centrálnej časti hlavného mesta Slovenskej republiky si nerobí starosti ani v iných súvislostiach. Povedzme v spojitosti s vydávaním súkromných Bratislavských novín. Podľa tiráže je ich vydavateľom spoločnosť NIVEL PLUS so sídlom na Gorkého 6. Podľa Obchodného registra SR je jediným vlastníkom (spoločníkom) uvedenej firmy práve spomínaný starosta Radoslav Števčík bytom Vajanského nábrežie 17. Na rovnakej adrese býva aj konateľka spoločnosti, veď treba zachovať ilúziu, že majiteľ firmy sa momentálne nevenuje podnikaniu, ale bezvýhradne a výlučne verejnému blahu obyvateľov.

Len sucho konštatujme, že starostove súkromné Bratislavské noviny začínali ako jeho privátny podnik s názvom Staromestské noviny a s mimoriadne štedrou finančnou podporu bratislavského Starého Mesta vo výške niekoľkých miliónov korún. Keďže bol už vtedy podnikavým aktérom komunálnej politiky dostal od mestskej časti za symbolické nájomné aj veľkorysé redakčné priestory na Gorkého. Dnes mierne zahmlieva históriu vzniku svojho úspešného súkromného periodika tým, že súbežne Staré Mesto vydáva mesačník s názvom Staromestské noviny.

Keď sme pri tej šikovnosti, tak nezabudnime, že okrem už uvedených výhod Radoslav Števčík v minulosti za bagateľ získal od mestskej časti aj priestranný atraktívny byt na Vajanského nábreží.

Vraví sa, že politika – a ako vidieť aj komunálna – je panské huncútstvo. Tak sa vráťme na hodinu slovenčiny. Synonymami huncúta sú pojmy ako figliar, šibal, beťár, výmyselník, lapaj, roztopašník, prostopašník, nezbedník, rozmaznanec, rozpustenec, nezdarník, uličník, roztatárenec, lotor, zbojník, lagan, galgan, koťuha, čertovo futro, loptoš, pochábeľ, šašo, znachor, štricák, vybíjanec, prefíkanec, prešibanec, šibenec, šibeničník, šibeník, viselec, šinter, furták, líška, lišiak, kujon, šelma, stonoha, potmehúd, migľanc, lapikurkár, číslo, numero, bujdoš, bujo, fiktus, chytrák, potvora, ale aj grázel.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti som veľmi zhovievavý, keď šéfa najvzácnejšej časti Bratislavy nazývam zmierlivým až neutrálnym pomenovaním – bezstarostný starosta.

Pod čiarou

Mgr. art. Pavol Janík, PhD. (magister artis et philosophiae doctor)
predseda Spolku slovenských spisovateľov (2003 – 2007)
tajomník Spolku slovenských spisovateľov (1998 – 2003, 2007 – 2013)
šéfredaktor časopisu Spolku slovenských spisovateľov Literárny týždenník (2010 – 2013)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Pavol JaníkMgr. art. Pavol Janík, PhD.
– básnik, dramatik, publicista, prekladateľ
Čerpané z:
vlastný zdroj, osobná stránka

Pavol Janík, 10. 04. 2016 | Prečítané: 6798 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Dôverujete polícii? Dôverujete policajtom z Policajného zboru SR?

Áno (celkom) (2 hl.)
 
Väčšinou áno (2 hl.)
 
Väčšinou nie (1 hl.)
 
Nie (celkom) (3 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 8
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Ukraina - kórejský scenár?
22-07-18 * 06:58
 Re: Kiska
21-07-18 * 22:54
 Re: Mafián Kiska
21-07-18 * 18:52
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore