www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Štrajkujúci učitelia sú zlým príkladom pre svojich žiakov

Štrajk učiteľov je postavený na hlavu

Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU) vyhlásila štrajk od 25. 1. 2016. Štrajk je zatiaľ časovo neobmedzený.

Iniciatíva slovenských učiteľov nie sú odbory. Je to neformálne (neregistrované) hnutie učiteľov, a sympatizantov s ich požiadavkami.

Na Slovensku sú riadne registrované odborové združenia. Keď Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku uzatvoril v rámci tripartity kolektívnu zmluvu na rok 2016, tak neviem, čo robia nespokojní učitelia teraz v januári? Najprv mali vystúpiť z odborov, založiť si vlastné odbory, a potom vyjednávať.

Teraz robia štrajkujúci učitelia len zmätok. Všetko má mať svoje pravidlá. Štrajkujúci učitelia poriadok porušili a správajú sa ako chaotici, ktorí neuznávajú dohody.

Okrem OZ školstva a vedy sú ešte Nové školské odbory (NŠO), ktoré sa pripojili k štrajkovej pohotovosti vyhlásenej Iniciatívou slovenských učiteľov.

Slovenská komora učiteľov v Stanovisku k vyhláseniam o politizácii SKU sa vyjadrila:

„SKU je odbornou platformou učiteľov, chceme si zachovať status profesionality, preto neorganizujeme štrajky, ale podporujeme kampane a iniciatívy, smerujúce k dôstojnejšiemu postaveniu pedagogických a odborných zamestnancov.“

Učitelia vysielajú veľmi zlý signál svojim žiakom.

Keby chceli robotníci štrajkovať po uzatvorení kolektívnej zmluvy, tak by ich vysmiali. Nespokojní učitelia zlyhali svojím zlým príkladom. Načo majú učitelia odbory? Štrajkujúci učitelia čo robili pred uzatvorením kolektívnej zmluvy? Už vtedy neboli členmi odborov? Alebo vtedy boli spokojní s činnosťou odborov? Ak neboli, tak najprv si mali spraviť poriadok v odboroch, teda medzi sebou, a až potom špekulovať o štrajku. Ak to nevedia, nech vystúpia z odborov. Predpokladám, že súčasní štrajkujúci učitelia nie sú členmi Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku. Ak sú, potom sú pokrytci, a nemajú čo robiť v školstve. Sú hanbou pre ostatných učiteľov.

Štrajk sa má zásadne robiť vtedy, ak sa nedá dohodnúť na uzatvorení dobrej kolektívnej zmluvy. Nie po uzatvorení zmluvy!

Ako by sa páčilo verejnosti, keby pacient zomrel, a až potom by zavolali chirurga, aby operoval pacienta? Učitelia sa neskoro prebudili! Nátlakové akcie mali dôsledne robiť pred uzatvorením kolektívnej zmluvy.

Teraz „učia“ svojich žiakov, že dohody sú len zdrapom papiera, a že dohody sa nemusia dodržiavať.

Archív:

Iniciatíva slovenských učiteľovKolektívna zmluva vyššieho stupňa na rok 2016Vyjadrenie NŠO ku štrajku učiteľovStanovisku k vyhláseniam o politizácii SKU

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 25. 01. 2016 | Prečítané: 661 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Oxymoron
20-01-20 * 20:41
 Re: Oxymoron
20-01-20 * 18:34
 Re: Oxymoron
19-01-20 * 17:32
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @437