www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @822
Počítadlo


Spam poison

Vyhlásenie francúzskej Anarchistickej federácie

Vyjadrenie kamarátov a kamarátok z našej sesterskej frankofónnej federácie k útokom v Paríži

Žiadny boh, žiadny pán!

V piatok 13. novembra počas udalostí, ktoré sa odohrali v Paríži, prenechávala vzrastajúca neistota postupne miesto najhlbšej konšternácie a hnevu tvárou v tvár stále vážnejšej bilancii atentátov: zbytočný, ukrutný, odporný krvavý kúpeľ, pripomínajúci tie najhoršie zverstvá, ktorých sa ľudstvo nanešťastie ukázalo byť schopné.

Členovia a členky i sympatizanti a sympatizantky Anarchistickej federácie protestujú proti týmto barbarským činom. Vyjadrujeme všetky naše sympatie s osobami, ktoré boli obeťami tohto násilia, s ich rodinami, s ich priateľmi, s tými, ktorí tam ostali, i s tými, ktorí si našťastie zachránili život.

Páchatelia atentátu, opojení delirickou ideológiou, nechali v Paríži zavládnuť teror, ako ho nechávajú vládnuť na Strednom východe a v Afrike. Môžu sa dovolávať nejakého boha alebo utrpenia populácie Sýrie, Palestíny či inde. Sú to však len vrahovia, ktorí sa posmešne snažia dodať svojim činom ospravedlnenie. Žiadne ale nemajú.

Odmietame akékoľvek objavujúce sa pokusy hádzať všetkých do jedného vreca. Podstatou toho, čo sa kategorizuje ako moslimská populácia, sú jedinci ako každý druhý: jedni praktizujúci, druhí len veriaci, ešte ďalší ateisti, všetci ale chcú žiť jednoducho v mieri. Na to máme všetci legitímne právo.

Neprehliadame navyše posilnenie vojny, ku ktorému dané zverstvá vedú. Výnimočný stav vo Francúzsku, snahy podporovať Baššára al-Asada, zosilnenie bombardovania na ciele, o ktorých sa tvrdí, že sú presne určené, ale pri ktorých vždy dochádza k zabíjaniu nevinných obetí medzi civilistami, držanými ako rukojemníci, vysídlenými, rozorvanými na kusy. Vojna plodí vždy opäť vojnu.

Budeme sa snažiť v rámci našich možností dozrieť na to, aby migranti a migrantky netrpeli v dôsledku zverstiev, ktoré spáchali tí šialenci posadnutí bohom, pretože migranti a migrantky utekajú a opustili svoju krajinu za extrémnych podmienok. To je neochvejná solidarita medzi všetkými, ktorí trpia útlakom a ktorí usilujú o oslobodenie.

Žiadny boh, žiadny pán!

Fédération Anarchiste

Súvisiace odkazy:
Proti pohŕdaniu ľudskými životmi
Antifašistická akcia odsudzuje útoky v Paríži

Pod čiarou

Ni dieu ni maître znamená Žiadny boh, žiadny pán!

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

AFAnarchistická federácia (AF)
– Staviame sa proti byrokratickému systému s centralizovanou mocou, ktorý je sociálne nespravodlivý a dlhodobo neudržateľný, bez ohľadu na to, či funguje v štátoch kapitalistických alebo tzv. socialistických. Odmietame zastupiteľský systém parlamentnej „demokracie“, lebo ten sa stal, obzvlášť v ére globalizovaného kapitalizmu, len bábkou v rukách politicko-ekonomických záujmov. Nie sme iba negativisti, ktorí všetko bezdôvodne odmietajú. Snažíme sa aktívne propagovať našu alternatívnu víziu usporiadania slobodnej a samosprávnej spoločnosti.
– AF je členskou organizáciou Internacionály Anarchistických Federácií (The International of Anarchist Federations • L'Internationale des Fédérations Anarchistes, IAF-IFA).
Čerpané z: Zahraničný sekretariát AF, Prohlášení francouzské Anarchistické federace, pôvodný zdroj Fédération Anarchiste, 20. 11. 2015

AF, 22. 11. 2015 | Prečítané: 789 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (180 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1222
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore