www.humanisti.sk
Webhouse.sk
Do pozornosti
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @406
Počítadlo


Spam poison

Komunista Fidel Castro v kapitalistických teplákoch značky Adidas

Na Kube nemajú krajčíra?

Pápež František a komunista Fidel Castro20. septembra 2015 sa pápež František stretol na Kube v Havane s komunistom Fidelom Castrom. Fidel Castro je vodca komunistickej revolúcie na Kube. Ide o komunistického vodcu, ktorý vládol najdlhšie v histórii, 49 rokov. Od roku 1959, keď jeho revolučné hnutie zosadilo vládu Fulgencia Batistu a vytvorilo na Kube prvý komunistický štát na západnej pologuli, až do roku 2008, keď sa z vlastnej vôle (hlavne kvôli zdravotnému stavu) odmietol uchádzať o post prezidenta na nasledujúce volebné obdobie.

Ako vidíte na fotografii, Fidel Castro má na sebe oblečené športové tepláky značky Adidas.

Je zvláštne, že komunista takýmto spôsobom propaguje kapitalistickú obchodnú spoločnosť, ktorá má miliardový obrat. To na Kube nie je žiaden kvalitný krajčír, ktorý by mu vedel ušiť slušné oblečenie? Komunista Castro má síce už 89 rokov, ale má predsa okolo seba nejakých pracovníkov, ktorí by mu vedeli poradiť slušne sa obliecť. Či nie? Castro pohŕda vlastným ľudom, keď si oblieka tepláky značky Adidas. Kubáncom by iste viac lichotilo, keby bol oblečený v šatách ušitých v komunistickom podniku.

Aký má význam nejaká komunistická revolúcia, keď jej vodca propaguje kapitalizmus? Komunisti degradujú vlastné idey. Komunizmus na Kube je fraška.

Komunisti skončili na smetisku dejín z jednoduchého dôvodu. Príliš dlho si držia pri moci jedného človeka – vodcu. Castro so svojím 49-ročným pôsobením pri moci je toho dôkazom. Jeho heslo „Najprv revolúciu, voľby neskôr.“ úplne zlikvidovalo zmysel komunistickej revolúcie. Dosiahol diktatúru namiesto demokracie pre ľudí.

Vodcovské typy sú u fašistov a nacistov samozrejmosťou. Ak tento spôsob vládnutia ovládol aj komunistov, tak sa nečudujem, že mnoho bežných ľudí nedôveruje komunistom. Ťažko sa hľadá rozdiel medzi kráľom, monarchom, a vodcami fašistického, nacistického či komunistického režimu, keď vládnu prakticky až do smrti.

A po smrti nový vodca odhalí chyby vládnutia toho predošlého, ako to spravil v komunistickom Sovietskom zväze Chruščov po Stalinovej smrti. Kým bol Stalin pri moci, kritika jeho vládnutia nebola možná, lebo hrozila smrť tomu, kto by sa kriticky vyjadril. Chruščova síce odstavili od politiky „zo zdravotných dôvodov“, ale jeho následníci vládli až do svojej smrti: Brežnev, Andropov a Černenko. Až nakoniec zvolili vekom mladšieho Gorbačova. Aj tak došlo k zániku komunistického Sovietskeho zväzu.

Na stránke Komunistickej strany Slovenska sa píše:

„Robotnícke a komunistické hnutie v 20. storočí významnou mierou prispelo k humanizácii modernej civilizácie. V dôsledku podcenenia niektorých objektívnych zákonitostí spoločenského vývoja a radom chýb a omylov pri jeho riadení sa nepodarilo v európskych socialistických krajinách úspešne zavŕšiť proces budovania sociálne spravodlivej a demokratickej spoločnosti – socializmu. Idea sociálnej spravodlivosti, neformálnej demokracie a reálneho humanizmu je však naďalej túžbou väčšiny ľudstva.“

Len sa mi vidí, že tie idey nechcú občania dosiahnuť pomocou presadenia komunistov pri moci. Aspoň nie takých ako je Castro, alebo ako boli Stalin a Brežnev, ktorí sa zubami nechtami, intrigami, držali pri moci až do svojej smrti.

Pod čiarou

Foto: Alex Castro/AP

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 21. 09. 2015 | Prečítané: 1029 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Anketa
Dôverujete polícii? Dôverujete policajtom z Policajného zboru SR?

Áno (celkom) (70 hl.)
 
Väčšinou áno (39 hl.)
 
Väčšinou nie (32 hl.)
 
Nie (celkom) (69 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 210
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore