www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @270
Počítadlo


Spam poison

Bludné balvany za rok 2014 už majú svojich „laureátov“

Uvažuje sa o udeľovaní anticeny štvrťročne

V piatok 27. marca 2015 sa v Strouhalovej posluchárni Matematicko-fyzikálnej fakulty Karlovej univerzity v Prahe uskutočnilo slávnostné odovzdávanie Bludných balvanov za rok 2014.

Cena Bludné balvany sa udeľuje jednotlivcom a družstvám za dezorientáciu verejnosti. Jiří Grygar, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Strašného Sizyfa, v úvodnom prejave povedal:

„V zastúpení Strašného Sizyfa predstupujem pred toto tradičné slávnostné zhromaždenie už po sedemnástykrát. Práve pred týždňom sme mohli za ideálneho počasia sledovať trojštvrťové čiastočné zatmenie Slnka, ale keď sme začiatkom roka v našom Bludnom komitéte Sizyfa zhromaždili a prečítali za minulý rok došlé nominácie na balvany, mal som dojem, že naša drahá vlasť prekonáva už príliš dlhý čas totálneho zatmenia rozumu.“

Ďalej povedal:

„V ostatných rokoch potom pozorujem zaujímavý fenomén, že nám svoje nominácie posielajú dokonca i predošlí nositelia Bludných balvanov, ktorí nám dokonca vyčítajú, že oni už balvan dostali, ale ich ešte výkonnejší kolegovia z branže nie. Za rok 2014 tak komitét obdržal vyše 120 nominácií; napospol celkom kvalitných, takže začíname uvažovať, že by sme v budúcnosti udeľovali Bludné balvany štvrťročne.“

Tento rok boli udelené ceny:

Zlatý Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za rok 2014 získal prof. Ing. Jiří Militký, CSc. za vývoj textílií proti „elektrosmogu“ a za dezinformácie o jeho pôsobení na zdravie.

Zlatý Bludný balvan v kategórii družstiev za rok 2014 získali Mgr. Kateřina Konrádová a spol. za propagáciu a používanie irisdiagnostiky k liečbe s občas nečakanými vedľajšími účinkami.

Strieborný Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za rok 2014 získal Dalibor Kuběna za sprístupnenie najväčšieho objavu holistického liečenia v tomto storočí českým pacientom.

Strieborný Bludný balvan v kategórii družstiev za rok 2014 získalo Akademické duo Katedry politológie Fakulty medzinárodných vzťahov Vysokej školy ekonomickej v Prahe za pionierske presadenie exopolitiky ako vedeckej disciplíny už v druhej dekáde XXI. storočia.

Bronzový Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za rok 2014 získala Mgr. Alžběta Šorfová za trpezlivú prípravu verejnosti na duchovno-energetickú transformáciu.

Bronzový Bludný balvan v kategórii družstiev za rok 2014 získali Ota Nepilý a spol. za propagáciu oxidu chloričitého ako všelieku na všemožné neduhy, vrátane rakoviny.

Pod čiarou

Sizyfos je v gréckej mytológii korintský kráľ, potrestaný v podsvetí tým, že musel stále váľať do vrchu ťažký balvan, ktorý sa vždy valil späť.

Z toho je odvodený výraz sizyfovský, ktorý znamená: ťažký a zároveň beznádejný, bezvýsledný, márny, zbytočný; napríklad sizyfovská robota, práca.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sisyfos
– český klub skeptikov SISYFOS je súčasťou svetového skeptického hnutia, ktoré vzniklo v roku 1976 v USA z iniciatívy desiatok vedcov a filozofov, medzi nimi niekoľkých nositeľov Nobelových cien ako reakcie na vzostup iracionality v spoločnosti
Čerpané z: vlastný zdroj, www.sysifos.cz

Súvisiace články:
Bludné balvany za rok 2014 (25.03.2015)

Sisyfos, 28. 03. 2015 | Prečítané: 1242 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore