www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @368
Počítadlo


Spam poison

Bludné balvany za rok 2014 už majú svojich „laureátov“

Uvažuje sa o udeľovaní anticeny štvrťročne

V piatok 27. marca 2015 sa v Strouhalovej posluchárni Matematicko-fyzikálnej fakulty Karlovej univerzity v Prahe uskutočnilo slávnostné odovzdávanie Bludných balvanov za rok 2014.

Cena Bludné balvany sa udeľuje jednotlivcom a družstvám za dezorientáciu verejnosti. Jiří Grygar, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Strašného Sizyfa, v úvodnom prejave povedal:

„V zastúpení Strašného Sizyfa predstupujem pred toto tradičné slávnostné zhromaždenie už po sedemnástykrát. Práve pred týždňom sme mohli za ideálneho počasia sledovať trojštvrťové čiastočné zatmenie Slnka, ale keď sme začiatkom roka v našom Bludnom komitéte Sizyfa zhromaždili a prečítali za minulý rok došlé nominácie na balvany, mal som dojem, že naša drahá vlasť prekonáva už príliš dlhý čas totálneho zatmenia rozumu.“

Ďalej povedal:

„V ostatných rokoch potom pozorujem zaujímavý fenomén, že nám svoje nominácie posielajú dokonca i predošlí nositelia Bludných balvanov, ktorí nám dokonca vyčítajú, že oni už balvan dostali, ale ich ešte výkonnejší kolegovia z branže nie. Za rok 2014 tak komitét obdržal vyše 120 nominácií; napospol celkom kvalitných, takže začíname uvažovať, že by sme v budúcnosti udeľovali Bludné balvany štvrťročne.“

Tento rok boli udelené ceny:

Zlatý Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za rok 2014 získal prof. Ing. Jiří Militký, CSc. za vývoj textílií proti „elektrosmogu“ a za dezinformácie o jeho pôsobení na zdravie.

Zlatý Bludný balvan v kategórii družstiev za rok 2014 získali Mgr. Kateřina Konrádová a spol. za propagáciu a používanie irisdiagnostiky k liečbe s občas nečakanými vedľajšími účinkami.

Strieborný Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za rok 2014 získal Dalibor Kuběna za sprístupnenie najväčšieho objavu holistického liečenia v tomto storočí českým pacientom.

Strieborný Bludný balvan v kategórii družstiev za rok 2014 získalo Akademické duo Katedry politológie Fakulty medzinárodných vzťahov Vysokej školy ekonomickej v Prahe za pionierske presadenie exopolitiky ako vedeckej disciplíny už v druhej dekáde XXI. storočia.

Bronzový Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za rok 2014 získala Mgr. Alžběta Šorfová za trpezlivú prípravu verejnosti na duchovno-energetickú transformáciu.

Bronzový Bludný balvan v kategórii družstiev za rok 2014 získali Ota Nepilý a spol. za propagáciu oxidu chloričitého ako všelieku na všemožné neduhy, vrátane rakoviny.

Pod čiarou

Sizyfos je v gréckej mytológii korintský kráľ, potrestaný v podsvetí tým, že musel stále váľať do vrchu ťažký balvan, ktorý sa vždy valil späť.

Z toho je odvodený výraz sizyfovský, ktorý znamená: ťažký a zároveň beznádejný, bezvýsledný, márny, zbytočný; napríklad sizyfovská robota, práca.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sisyfos
– český klub skeptikov SISYFOS je súčasťou svetového skeptického hnutia, ktoré vzniklo v roku 1976 v USA z iniciatívy desiatok vedcov a filozofov, medzi nimi niekoľkých nositeľov Nobelových cien ako reakcie na vzostup iracionality v spoločnosti
Čerpané z: vlastný zdroj, www.sysifos.cz

Súvisiace články:
Bludné balvany za rok 2014 (25.03.2015)

Sisyfos, 28. 03. 2015 | Prečítané: 1084 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Sú informácie na stránke Humanisti.sk pre vás užitočné?

Áno, sú. (341 hl.)
 
Väčšinou sú. (221 hl.)
 
Kedy ako... (176 hl.)
 
Väčšinou nie sú. (189 hl.)
 
Nie, nie sú. (275 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1202
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Cena štátu
21-05-18 * 22:37
 RE: Slobodomurári
21-05-18 * 02:13
 RE: Slobodomurári
21-05-18 * 00:26
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore