www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @004
Počítadlo


Spam poison

Súťaž o knihu Antológia moderného ateizmu

Kniha za esej

Antológia moderného ateizmuVyhlasujeme súťaž pre návštevníkov spravodajského magazínu Humanisti.sk, ktorí sa vnímajú ako humanisti, ateisti, voľnomyšlienkari, racionalisti, sekularisti, agnostici alebo všeobecne majú nejaký nenáboženský svetonázor.

Napíšte článok, v ktorom opíšete svoj svetonázor, vlastný pohľad na svet. Pre predstavu článku sa môžete inšpirovať esejou Identita neveriaceho, ktorú napísal Peter Kupčík z Košíc.

Môžete začať svojím detstvom. Čo vás ovplyvňovalo v detstve? Akú úlohu hrali rodičia alebo príbuzní na vytváranie vášho pohľadu na svet? Možno ste boli nútení navštevovať kostol alebo sa modliť. Vyjadrite svoje pocity. Ako sa vás vplývala škola? Kamaráti, knihy, časopisy, filmy.

Pokúste sa opísať svoj pohľad na vznik vesmíru. Ako pristupujete k teórii Veľkého tresku? Alebo ak máte iný názor, opíšte ho. Čo si myslíte o evolúcii v živej prírode? Váš vzťah k ľuďom, prírode, zvieratám. Zapojili ste sa do sčítania ľudí bez náboženského vyznania? Poznáte humanistické alebo sekulárne organizácie na Slovensku alebo vo svete? Ak chcete, môžete napísať, ktorej ste členom. Máte vo svojom živote nejaké vzory? Môžete spomenúť aj váš politický postoj. Je na vás, s čím ste ochotní podeliť sa s čitateľmi.

Môžete napísať, ktoré webové stránky alebo diskusné fóra navštevujete, pretože z nich čerpáte informácie, ktoré vás zaujímajú z pohľadu svetonázorovej orientácie.

Vaše príspevky uverejníme, preto napíšte redakcii aj niečo o sebe, približne tak, ako o sebe napísal Peter Kupčík. Ak máte osobnú stránku, uveďte ju.

Súťaž spočíva v tom, že tri najlepšie ohodnotené eseje, príspevky, články, úvahy, budú ocenené knihou Antológia moderného ateizmu, ktorú zostavili Adam Roman a Rastislav Škoda.

Eseje posielajte na adresu redakcie e-zinu Humanisti.sk.

Nakoľko nevieme, koľko dostaneme listov, tak neuvádzame termín ukončenia súťaže, ale súťaž bude prebiehať najneskôr do konca roka 2015.

Dodatok 27. 12. 2015: Súťaž sme ukončili bez vyhodnotenia, nakoľko do súťaže sa zapojil len jeden súťažiaci. Viac v PF 2016.emotikon

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

redakcia
Portálu mladých humanistov
Čerpané z:
vlastný zdroj

Čítali ste knihu Antológia moderného ateizmu?

Áno (Počet hlasov: 84)
(59.57 %)

Nie (Počet hlasov: 57)
(40.43 %)Celkom hlasovalo: 141

redakcia, 22. 03. 2015 | Prečítané: 5313 | Rubrika: Súťaže

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore