www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republikyHumanistickí ateistiVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @498
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Súťaž o knihu Antológia moderného ateizmu

Kniha za esej

Antológia moderného ateizmuVyhlasujeme súťaž pre návštevníkov spravodajského magazínu Humanisti.sk, ktorí sa vnímajú ako humanisti, ateisti, voľnomyšlienkari, racionalisti, sekularisti, agnostici alebo všeobecne majú nejaký nenáboženský svetonázor.

Napíšte článok, v ktorom opíšete svoj svetonázor, vlastný pohľad na svet. Pre predstavu článku sa môžete inšpirovať esejou Identita neveriaceho, ktorú napísal Peter Kupčík z Košíc.

Môžete začať svojím detstvom. Čo vás ovplyvňovalo v detstve? Akú úlohu hrali rodičia alebo príbuzní na vytváranie vášho pohľadu na svet? Možno ste boli nútení navštevovať kostol alebo sa modliť. Vyjadrite svoje pocity. Ako sa vás vplývala škola? Kamaráti, knihy, časopisy, filmy.

Pokúste sa opísať svoj pohľad na vznik vesmíru. Ako pristupujete k teórii Veľkého tresku? Alebo ak máte iný názor, opíšte ho. Čo si myslíte o evolúcii v živej prírode? Váš vzťah k ľuďom, prírode, zvieratám. Zapojili ste sa do sčítania ľudí bez náboženského vyznania? Poznáte humanistické alebo sekulárne organizácie na Slovensku alebo vo svete? Ak chcete, môžete napísať, ktorej ste členom. Máte vo svojom živote nejaké vzory? Môžete spomenúť aj váš politický postoj. Je na vás, s čím ste ochotní podeliť sa s čitateľmi.

Môžete napísať, ktoré webové stránky alebo diskusné fóra navštevujete, pretože z nich čerpáte informácie, ktoré vás zaujímajú z pohľadu svetonázorovej orientácie.

Vaše príspevky uverejníme, preto napíšte redakcii aj niečo o sebe, približne tak, ako o sebe napísal Peter Kupčík. Ak máte osobnú stránku, uveďte ju.

Súťaž spočíva v tom, že tri najlepšie ohodnotené eseje, príspevky, články, úvahy, budú ocenené knihou Antológia moderného ateizmu, ktorú zostavili Adam Roman a Rastislav Škoda.

Eseje posielajte na adresu redakcie e-zinu Humanisti.sk.

Nakoľko nevieme, koľko dostaneme listov, tak neuvádzame termín ukončenia súťaže, ale súťaž bude prebiehať najneskôr do konca roka 2015.

Dodatok 27. 12. 2015: Súťaž sme ukončili bez vyhodnotenia, nakoľko do súťaže sa zapojil len jeden súťažiaci. Viac v PF 2016.emotikon

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

redakcia
Portálu mladých humanistov
Čerpané z:
vlastný zdroj

Čítali ste knihu Antológia moderného ateizmu?

Áno (Počet hlasov: 39)
(62.90 %)

Nie (Počet hlasov: 23)
(37.10 %)Celkom hlasovalo: 62

redakcia, 22. 03. 2015 | Prečítané: 4121 | Rubrika: Súťaže

Euro kalkulačka
Euro kalkulačka EUR Euro kalkulačka SKK
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (325 hl.)
 
Nie (223 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 548
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Ceny humanistov 2017
Jubilejný 10. ročník sa uskutoční v sobotu 17. júna 2017. Sledujte neskôr uverejnenú pozvánku s bližšími informáciami.
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore