www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @925
Počítadlo


Spam poison

SNS verzus K SNS

Okresný súd v Trenčíne návrh SNS zamietol

Slovenská národná strana (SNS) sa súdila s Kresťanskou SLOVENSKOU NÁRODNOU STRANOU (K SNS) vo veci používania slovného spojenia „SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA“.

SNS sa na súde domáhala, aby súd rozhodol o splnení povinnosti K SNS zdržať sa používania akéhokoľvek gramatického tvaru slovného spojenia „SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA“ za použitia akéhokoľvek fontu písma a za použitia akejkoľvek veľkosti ktoréhokoľvek písmena z tohto slovného spojenia ako svojho názvu alebo súčasti svojho názvu, zdržať sa používania akéhokoľvek gramatického tvaru spojenia „SNS“ ako skratky svojho názvu alebo súčasti skratky svojho názvu a podať na Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky, sekciu verejnej správy,odbor volieb, referenda a politických strán ako príslušný registrový orgán podľa zákona č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach v znení neskorších predpisov návrh na zápis zmeny názvu strany Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA na nový názov neobsahujúci akýkoľvek gramatický tvar slovného spojenia „SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA“ so všetkými právnymi predpismi Slovenskej republiky požadovanými písomnými prílohami k tomuto návrhu, do registra strán, ktorý vedie Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.

Ak by súd zakázal používanie názvu a skratky K SNS v ich plnej miere, bolo by tým porušené právo politickej strany na používanie jej názvu. Podľa názoru súdu, súd nemôže zakázať politickej strane používať jej riadne zaregistrovaný názov a skratku. SNS sa tak svojím návrhom domáha splnenia povinnosti K SNS, ktorú K SNS nemá, resp. domáha sa práva, ktoré SNS nepatrí. Vzhľadom k tomu súd návrh SNS zamietol.

Podľa názoru súdu si SNS nemôže pri absencii zákonných dôvodov prisvojiť výhradné právo na používanie slov „slovenská“ a „strana“, pričom svojím návrhom sa toho fakticky domáha.

Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA sa s týmto rozsudkom pochválila na svojej webovej stránke.

Zaujímavé, že na stránke Slovenskej národnej strany som nenašiel ani slovo o tom, že sa súdia s Kresťanskou SLOVENSKOU NÁRODNOU STRANOU.

Zároveň je zvláštne, že na stránke K SNS sa nespomína, že predseda K SNS Ján Slota opäť kandiduje na primátora Žiliny. Avšak ako nezávislý kandidát.

Uznesením Krajského súdu v Trenčíne, č. k. 17Co/591/2014-35 zo dňa 14. 5. 2014 bolo K SNS predbežným opatrením nariadené, aby sa strana zdržala používania akéhokoľvek gramatického tvaru spojenia „SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA“ a spojenia „SNS“ ako svojho názvu alebo súčasti svojho názvu, a to do 30 dní od právoplatnosti tohto uznesenia.

Stiahni súborRozhodnutie Okresného súdu v Trenčíne (súbor je vo formáte PDF a má 6,2 MB).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 08. 11. 2014 | Prečítané: 1278 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore