www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @189
Počítadlo


Spam poison

Najväčšia šou pod Slnkom

Dôkazy evolúcie

Richard Dawkins – Najväčšia šou pod SlnkomBiologická evolúcia nie je „iba teória“, ale skutočnosť. Prebieha po miliardy rokov a viedla ku vzniku toľkých podivuhodných životných foriem, že si zaslúži označenie za najväčšiu šou na Zemi; a toto veľkolepé predstavenie pritom nepotrebovalo žiadneho režiséra. Súčasne sa ale evolúcia odohráva i priamo pred našimi očami, môžeme ju zaznamenať na sloních kloch i vo vrtení psieho chvostu. Kniha známeho britského biológa a popularizátora vedy nám ukáže fungovanie evolúcie z mnohých pohľadov, od paleontologického záznamu cez molekulárnu genetiku a vývoj embrya až po domestikáciu zvierat či to, ako sa história života premietla do geografického rozšírenia súčasných druhov.

Kniha vychádza v spolupráci s vydavateľstvom Argo.

Preklad knihy: Josef Lhotský, Anton Markoš, Roman Šolc, viazaná s prebalom, 160 × 230 mm, 408 strán, z toho 32 strán sú farebné prílohy, ISBN 978-80-7363-344-8, ISBN koeditora 978-80-257-0410-3, EAN 9788073633448, v edičnej rade ZIP, vydanie 1.

Pôvodný názov: The Greatest Show on Earth: The Evidence for Evolution

Ukážky:
• na stránke vydavateľstva Dokorán (780 kB)
• v Zošitoch humanistov, Najväčšia šou na svete – 1. časť a Najväčšia šou na svete – 2. časť

O autorovi: Richard Dawkins je autorom bestselleru Delúzia Boha, ale omnoho známejším sa stal vďaka svojej prvej veľkej knihe Sebecký gén, ktorú nasledovali ďalšie veľmi úspešné tituly: Rozšírený fenotyp (The Extended Phenotype: The Long Reach of the Gene), Slepý hodinár (The Blind Watchmaker), Rieka z raja (River Out Of Eden: A Darwinian View Of Life), Výstup na horu nepravdepodobnosti (Climbing Mount Improbable), Rozpletanie dúhy (Unweaving the Rainbow: Science, Delusion and the Appetite for Wonder), Príbeh predka: Púť k úsvitu evolúcie (The Ancestor’s Tale: A Pilgrimage to the Dawn of Evolution), zbierka kratších spisov Diablov kaplán (A Devil’s Chaplain: Reflections on Hope, Lies, Science, and Love), a najnovšie Čaro skutočnosti: Ako vieme, čo je skutočne pravda (The Magic of Reality: How We Know What’s Really True).

Dawkins je členom Kráľovskej spoločnosti a Kráľovskej literárnej spoločnosti. Je držiteľom mnohých vyznamenaní a cien, medzi inými Royal Society of Literature Award (1987), Michael Faraday Award of the Royal Society (1990), Humanist of the Year (1996), Kistler Prize (2001), Shakespeare Prize (2005), Lewis Thomas Prize (2006), Galaxy British Book Awards: Author of the Year (2007) a najcennejší zo všetkých, International Cosmos Prize of Japan. Do roku 2008 bol profesorom Charlesa Simonyiho Ústavu pre verejné porozumenie vedám na Univerzite v Oxforde, a naďalej zostáva členom neziskovej organizácie Nová vysoká škola v Oxforde. V roku 2008 sa vo Veľkej Británii vysielal tiež trojdielny televízny dokument Velikán Charles Darwin (The Genius of Charles Darwin), ktorého autorom je Richard Dawkins. Niektoré z tém tohto dokumentu sa objavili i v tejto knihe.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Vydavateľstvo DOKOŘÁN
– je české vydavateľstvo so zameraním najmä na populárno-náučnú a odbornú literatúru s výberovými presahmi do kvalitnej beletrie a poézie, v roku 2001 ju založili Zdeněk Kárník ml. a Marek Pečenka
– vo vydavateľstve už vyšlo viac ako 400 knižných titulov
– ich základný prístup k vydavateľskej činnosti je možné stále stručne vyjadriť heslom:
OTVORENÍ NOVÝM MYŠLIENKAM
Čerpané z: Richard Dawkins: Největší show pod Sluncem (Důkazy evoluce)

Dokořán, 15. 09. 2011 | Prečítané: 6005 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore