www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @406
Počítadlo


Spam poison

Podporte Britské listy

Podpíšte petíciu!

Pokiaľ máte záujem podporiť ďalšiu existenciu Britských listov, podpíšte túto petíciu:


„Táto univerzita bola založená v roku 1451, a nie v roku 1984“

Ďalšia existencia Britských listov, ktoré sú projektom Univerzity v Glasgowe (University of Glasgow) je priamo spojená s kauzou ďalšej existencie tamojšieho strediska (Centre of Excellence) pre štúdium stredovýchodnej Európy. BL môžu doposiaľ existovať, pretože šéfredaktor BL je platený ako docent na Univerzite v Glasgowe, ale projekt Britských listov nedostáva od univerzity žiadne priame dotácie.

Z obsahu petície:

My, nižšie podpísaní chceme vyjadriť svoj pevný odpor proti hrozbám, ktoré činí vedenie Univerzity v Glasgowe centru Moderných jazykov a kultúr.

Navrhované škrty by vážne ohrozili kvalitu vzdelávania v humanitných odboroch, v spoločenskovedných odboroch i inde. Spochybnili by tiež podstatnou mierou tvrdenia univerzity, že slúžia širšej spoločnosti poskytovaním takej odbornej kvalifikácie svojim absolventom, ktorá im umožní fungovať v dnešnom svete, v ktorom sú jazykové a kultúrne kompetencie úplne zásadné.

Pokiaľ súhlasíte, že sú moderné jazyky dôležité pre univerzitné vzdelávanie vo Veľkej Británii, a pokiaľ sa staviate proti škrtom navrhovaným na Univerzite v Glasgowe, podpíšte petíciu. Zásadné manažérske rozhodnutia budú vykonané onedlho, takže je táto vec veľmi naliehavá.

Univerzita v Glasgowe navrhuje zlikvidovať svoje stredisko pre štúdium európskych jazykov a kultúr

Existencia Britských listov ohrozená?

Britské listy existujú od r. 1996 v podstate ako výskumný projekt Univerzity v Glasgowe. Za viac než pätnásť rokov svojej existencie sa stali vynikajúcim nástrojom nielen pre komunikáciu českých občanov medzi sebou, ale zároveň i zdrojom cenným informácií pre zahraničných analytikov, ohľadne toho, čo sa deje v Českej republike. Mohli doposiaľ existovať predovšetkým preto, že bol ich šéfredaktor existenčne zabezpečený údajne trvalým docentským miestom na Univerzite v Glasgowe.

Pokiaľ táto škótska vysoká škola toto existenčné zaistenie Britských listov zlikviduje, budú potom plne závisieť iba od finančnej podpory svojich čitateľov, pričom súčasná miera by ich existenciu nezaručila.

Súčasťou pokračujúcej výraznej devastácie britského verejného sektora je i návrh vedenia Univerzity v Glasgowe zlikvidovať okrem celej rady ďalších odborov i svoje vynikajúce stredisko pre štúdium európskych jazykov a kultúr.

Paradoxné je, že glasgowské centrum pre štúdium strednej a stredovýchodnej Európy bolo pred nedávnom designované ako Centre of Excellence a obdržalo pre svoju prácu grant vo výške 4,7 milióna libier, predovšetkým na štipendiá pre postgraduálnych študentov. Tento grant ešte beží, avšak vyprší v septembri 2011. Hneď potom má zrejme nasledovať likvidácia.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Jan Čulík
(nar. v Prahe 2. novembra 1952) vyštudoval Filozofickú fakultu Karlovej univerzity, odbor angličtina – čeština. Štúdium ukončil doktorátom z porovnávacej anglicko-českej fonetiky.
V súčasnosti pracuje ako Senior Lecturer in Czech Studies na Univerzite v Glasgowe v Škótsku. Univerzita v Glasgowe je jedna zo štyroch starobylých britských univerzít (Oxford, Cambridge, St. Andrews, Glasgow) a je súčasťou elitnej skupiny britských vysokých škol, tzv. „Russell Group of British Universities“. Bola založená v roku 1451.
Od júla 1996 vydáva Jan Čulík internetový denník Britské listy, ktorý sa špecializuje na konfrontáciu myšlienok medzi Západom a Českou republikou.
Viac o Janovi Čulíkovi sa dočítate v životopise na stránke Britských listov.
Čerpané z: Ak máte záujem podporiť ďalšiu existenciu Britských listov, podpíšte túto petíciu a Je existencia Britských listov ohrozená?

Súvisiace články:
Politicky nekorektný humor (21.10.2011)

Jan Čulík, 21. 02. 2011 | Prečítané: 3411 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom