www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @911
Počítadlo


Spam poison

Sloboda tlače plače

Poznámka na okraj…

Začiatkom 90. rokov uplynulého storočia som v obnovenom Kultúrnom živote publikoval poznámku Nezávislosť tlače plače, v ktorej som vyjadril zhrozenie nad skutočnosťou, že dovtedajšiu tendenčnosť médií orientovanú jedným smerom len jednoducho vystriedala rovnako intenzívna tendenčnosť s opačným kurzom dejinného vývoja. Nečudo, že to bol môj prvý a predposledný príspevok uverejnený v uvedenom periodiku, pretože jeden zo staronových ideológov ma hneď odhalil ako vlka v košiari.

S odstupom dvoch desaťročí sme sa dožili ešte horšej situácie v oblasti slobody prejavu, ktorá je neodmysliteľne spätá aj so slobodou mediálneho a knižného trhu, teda so slobodnou súťažou myšlienok. Prvým negatívom je skutočnosť, že mnohé časopisy a knihy na väčšine predajných miest si stručne povedané vôbec nemožno kúpiť, sú teda pre potenciálnych čitateľov absolútne nedostupné. K tomuto nedostatku v metropole Slovenska pribudla pozoruhodná novinka. V niektorých predajniach určitý titul síce majú, ale buď pod pultom, alebo dokonca pod ventilátorom a niekoľkými vrstvami iných (konkurenčných) titulov. A viacerí najvyšší štátni predstavitelia, vrátane šéfa rezortu kultúry, budú do nemoty mechanicky opakovať tvrdenia, že určité mediálne projekty skrátka neuspeli, a naďalej sa budú zjavovať v bulvárnych televíznych reláciách ako prominentní hostia na prezentácii brakovej literatúry.


Svoj názor k danej téme môžete vyjadriť v diskusnom fóre.

Mgr. art. Pavol Janík, PhD.
básnik, dramatik, publicista, prekladateľ a tajomník
Spolku slovenských spisovateľov
Čerpané z: vlastný zdroj, osobná stránka autora

Pavol Janík, 27. 09. 2009 | Prečítané: 2789 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom