www.humanisti.sk
Súťažná osemsmerovka
Použite svoje 2 % z dane zmysluplne
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @737
Počítadlo


Spam poison

Ceny humanistov na Slovensku už druhýkrát

V nedeľu 21. júna, v deň letného slnovratu, ktorý je zároveň Svetovým dňom humanistov, sa v historickej budove NR SR na Župnom námestí v Bratislave pod záštitou podpredsedu vlády SR Dušana Čaploviča konal už druhý ročník odovzdávania Cien humanistov.

Vyhlasovateľom ceny je Spoločnosť Prometheus, združenie svetských humanistov, ktoré už vyše 19 rokov zastupuje v SR občanov svetského, nenáboženského vyznania.

Cena humanistov má dve kategórie – Čestný titul Veľvyslanec humanizmu za celoživotné dielo a úsilie pri šírení, presadzovaní a obohacovaní myšlienok humanizmu na Slovensku. Čestný titul Humanista roka sa udeľuje za výnimočné počiny a aktivity pri šírení, presadzovaní a obohacovaní myšlienok humanizmu na Slovensku.

Čestný titul Veľvyslanec humanizmu bol tento rok udelený profesorovi PhDr. Ing. Jaroslavovi Čelkovi, DrSc. za dlhodobú podporu a rozvoj myšlienok a hodnôt slobodomyseľnosti a humanizmu na Slovensku.

Veľvyslanec humanizmu 2009

Čestný titul Humanista roka tento rok získalo občianske združenie Liga proti rakovine za vzácny dar ľudskosti, pomoci, rady i nádeje, ktoré poskytuje ľuďom na Slovensku.

Humanista roka 2009

Ceny odmeneným odovzdal predseda SP Roman Hradecký a predstaviteľ podpredsedu vlády SR Dušana Čaploviča, pracovník Úradu vlády SR Daniel Šmihula.

Slávnostné podujatie Spoločnosť Prometheus využila aj na šírenie informácií o pozitívnych aspektoch humanizmu ako filozofického svetonázoru a prostriedku na dosiahnutie zmeny vo svete. Na podujatí bola predstavená aj najnovšia publikácia profesora Jaroslava Čelka Protagonisti dejín slobodomyseľnosti (2009). Akcia bola obohatená hodnotným kultúrnym programom a zúčastnili sa jej aj zástupcovia ďalších občianskych združení, s ktorými SP spolupracuje, ako aj členovia SP a ďalší svetskí humanisti z celého Slovenska.

Foto: © Peter Porubčan

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Necpalová Miloslava Necpalová
– publicistka, voľná novinárka, dlhoročná členka SP. Osoba, ktorá sa v slovenských médiách i vo verejnosti celkovo netají tým, že je aktívna svetská humanistka…
Čerpané z: vlastný zdroj

Miloslava Necpalová, 21. 06. 2009 | Prečítané: 6555 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Darvinizmus verzus kreacionizmus. Myslíte si, že ktorá teória alebo názor je bližšie k pravde, prípadne pravdivejší? Prípadne, ktorému názoru viac veríte?


Celkom hlasovalo: 2
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore