www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @283
Počítadlo


Spam poison

Odpovede pre občianske združenie Eurobabička

1. Základné informácie o doméne Humanisti.sk – ciele, názory…

„Humanizmus je svetonázor, v podstate veľmi široké životné pole, plné rozličných záujmov, od vedy a záujmu o prírodu, zvieratá, až po odstraňovanie biedy, utrpenia a nešťastia. Iné slovo pre humanisticky je nenábožensky. Ale v bežnom živote nemá žiaden význam sebe samému dávať záporný výraz. Veď ani kresťania sa na Slovensku nenazývajú nemoslimovia. Humanizmus je primárne o ľuďoch, ale so záujmom o celé ľudstvo, v súlade s prírodou (životné prostredie) atď.

Portál mladých humanistov je voľným združením ľudí, ktorí zastávajú „naturalistický svetonázor – bez nadprirodzených a mystických prvkov“. O humanistoch sa bližšie píše v Liste brajtom do USA a v článku Humanisti na Slovensku.

O doméne Humanisti.sk:

Ide o internetový komunitný portál, ktorý vznikol v roku 2006 ako ohlas na požiadavky nadšencov z diskusného fóra Polemika o viere, ktorého správcom je spomínaný Adam Roman. Niektorým diskutujúcim vadili rôzne reklamné bannery, ktoré sa tam objavujú, a navrhovali vytvoriť nový server s označením „server pre všetkých humanistov“, ktorý by bol nezávislý od rôznych reklám.

Takto definujeme spravodajský magazín (e-zine), ktorý sa nachádza na Portáli mladých humanistov: E-zine Humanisti.sk je nekomerčný spravodajský magazín určený najmä mladým humanistom, a uverejňujeme v ňom články, ktoré si vyžiadajú samotní humanisti alebo si myslíme, že by si ich mali mladí humanisti prečítať.

2. Čo by ste chceli oznámiť verejnosti?

„Pokiaľ mám možnosť čosi odkázať verejnosti, rád by som upriamil ich pozornosť na výrok racionalistu Bertranda Russella: „Ohromná väčšina intelektuálne významných ľudí neverí kresťanskému náboženstvu, no skrýva túto skutočnosť pred verejnosťou, pretože sa bojí, že stratí svoje príjmy.“ A dodám: Nebojte sa! Naberte odvahu vyjadriť sa.

3. Čím Vás zaujala súťaž Eurobabička a čo by ste odkázali slovenským babičkám?

„Rok 2012 bol vyhlásený ako Európsky rok aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami. Začiatkom roka som si preto viac všímal témy, ktoré sa týkajú staršej generácie.

Prvý článok o 7. ročníku prestížnej súťaže MISSIS Eurobabička 2012 Českej a Slovenskej republiky bol uverejnený 26. 1. 2012. A o tri dni, 29. 1., bol uverejnený článok Európsky rok aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami.

O čosi neskôr, 28. 3. 2012, bol uverejnený článok o celoročnom partnerskom projekte Reťaz skúseností – most generácií, ktorý na podporu seniorov vytvorili Miestny úrad Bratislava-Petržalka a Nadácia Orange. Chcem spomenutím tohto článku ilustrovať záujem mladých humanistov o staršiu generáciu, ktorým za mnoho vďačíme.

A práve súťaž Eurobabička vidíme ako jednu z foriem ako môžu aj mladí ľudia pomáhať pri zviditeľňovaní vzdávania úcty seniorom.

Mladí humanisti by chceli odkázať slovenským babičkám, aby neváhali, a našli v sebe dostatok odvahy zapojiť sa do súťaže Eurobabička. Ukážte mladším generáciám, že ste tu, pretože si zaslúžite našu pozornosť.

Vyjadrenie pre občianske združenie Eurobabička poskytol Ján Parada, správca Portálu mladých humanistov.
(9. 5. 2012)

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore